• Dzień Sportu w klasach młodszych

• Dzień sportu był doskonałą zabawą połączoną ze sportową rywalizacją Uczniowie mogli zmierzyć się w różnych konkurencjach sportowych prowadzonych przez pana Waldka.Wszyscy świetnie się bawili.

Anna Sabina

• Wycieczka do Bogdańczowic III b

• Dnia 16.06.21 r. uczniowie naszej klasy wzięli udział w wycieczce do Bogdańczowic, do gospodarstwa agroturystycznego państwa Stodołów.

Na miejscu czekało nas wiele atrakcji: pieczenie smacznych rogalików, jazda konna pod opieką instruktorów, przejazd traktorem z przyczepką po najbliższej okolicy, grill  z kiełbaskami oraz gry i zabawy  na świeżym powietrzu. Poznaliśmy faunę i florę okolicy.

Zabawa była świetna i z żalem opuszczaliśmy to miejsce. Żegnani przez przemiłych gospodarzy, szczęśliwi, wróciliśmy do szkoły.

• Sukces naszych uczennic

• Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły Zofia Janecka z IIIb i Zofia Urbańska z VIIa, zostały wyróżnione w konkursie organizowanym przez muzeum "Świat oczami pszczoły". Wyróżnione prace można oglądać na wystawie pokonkursowej.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom.

Zofia Nowak, Joanna Kaczor

• Projekt wymarzonego placu zabaw - IIA

• Klasa II A pracowała nad projektem  placu  zabaw, na którym najchętniej spędzałaby wolny czas. Uczniowie wykazali się pomysłowością, a wyobraźnia podsunęła im wiele ciekawych rozwiązań.Nie zabrakło pomysłu na basen, tunele, domki na drzewie, ścianki wspinaczkowe i inne atrakcje.

Anna Sabina

• Dzień Dziecka z "Kundelkiem"

• W Dniu Dziecka klasa 4a i grupa uczniów ze świetlicy z panią Olgą Baron, podjęły się bardzo ważnego wyzwania. Po obejrzeniu filmu animowanego pt. „Kundelek” w reż. Lidii Hornickiej pochodzących z zasobów Filmoteki Szkolnej dowiedzieliśmy się, że jedno z dzieci znalazło pieska, który zgubił się filmowej dziewczynce podczas spaceru. Teraz do nas należało odkrycie numeru telefonu do właścicielki psa. Aby to zrobić musieliśmy w grupach wykonać zadania, których rozwiązaniem były poszczególne cyfry numeru telefonu. Wspólnymi siłami skompletowaliśmy go! Zadzwoniliśmy i… dodzwoniliśmy się!!! Okazało się, że nasze wysiłki i starania zostały nagrodzone. Kilka dni później kurierem otrzymaliśmy upominki :)))

• „O!twórz się na sztukę”- warsztaty w Muzeum

• STRANGER THINGS- wystawa Macieja Knapy

Wizyta w kluczborskim Muzeum na wystawie pana Macieja Knapy okazała się dla klasy 7d bardzo ciekawa i inspirująca. Podczas warsztatów, w których uczestniczyliśmy i w otoczeniu wystawy, powstały niezwykłe abstrakcyjne kolaże.

• 01.06 Dzień Dziecka w V a

• Postanowiliśmy ten dzień spędzić w Parku Miejskim i na wspolnym posiłku w Pizzeri. Było wesoło, znowu bylismy ze soba twarzą w twarz i nie dzielił nas ekran komputera. Lidia Cieplik

• Nauczanie zdalne :)))

• Nauczanie zdalne co by o nim nie mówić, ma swoje wady i zalety.

Okazało się również ,że w czasie pandemii można poczuć wenę literacką ,co szczególnie mnie cieszy, jako Polonistki uczennicy VI B.

Maja napisała tekst na temat własnych przemyśleń na temat lekcji online.

Gratuluję Lidia Cieplik