• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w 8b

• W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klasy VIII b próbowali odczytać łamańce językowe jak również odczytać zaszyfrowaną wiadomość. A może Wy również spróbujecie poradzić sobie z zawiłościami naszego języka.

Lidia Cieplik

• Zaproś mnie na swoja lekcję w 7a:)

• ,,Zdrowie jest najcenniejszą zdobyczą a zadowolenie największym bogactwem"-B.Sijakajumi.

Zaproszenie Pani Anny Smykała - Stasiak dietetyka klinicznego z Kluczborka na spotkanie do naszej klasy  okazało się strzałem w dziesiątkę. W bardzo konkretny, rzeczowy i przystępny sposób opowiedziała nam o zdrowym odżywianiu o tym jak ważne ma to znaczenie w naszym życiu, sposób, jakość, ilość jedzenia ale i to co jemy wpływa na nasz organizm. To od nas zależy jak do tego podejdziemy a z całą pewnością nasz organizm nam za to podziękuje. Dostaliśmy ciekawą propozycje do samodzielnego wykonania napoju energetycznego domowym sposobem tak by odzucić, te które są dostepne w sklepie. Na jednej z fotografii ,,Dieta dla mózgu " :). Wisienką na torcie okazał  się przepis na batoniki zbożowe autorstwa Pani Ani, które chętni uczniowie i wychowawca wykonali w domu. Ich efekty znajdziecie na zdjęciach, spróbujcie sami są pyszne.

Joanna Kaczor

• Zaproś mnie na swoja lekcję w klasie 7a :)

• „Sukces to suma niewielkiego wysiłku, powtarzanego z dnia na dzień”. – Robert Collier

Kolejne spotkanie w ramach realizacji programu. Zaprosiliśmy na spotkanie Panią Alicję Krzak Gliwa, która jako psycholog i mama nastolatka w bardzo ciekawy sposób zmotywowała nas do działania. Przedłużający się czas izolacji w domach skłania do refleksji, warto próbować, warto działać wyznaczając sobie małe cele. Uczniowie odpowiedzieli na pytanie: Czy jest motywacja? Co mnie motywuje do działania? Przyjaciele, rodzina, pochwały, dobre słowo, bycie lepszym. Dziękujemy serdecznie za to spotkanie.

• III B Dzień Bezpiecznego Internetu 9 lutego 2021

• Wczoraj odwiedziliśmy serwis Sieciaki.pl. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Obejrzeliśmy filmy: Nie ufaj osobom poznanym w sieci, Szanuj innych w sieci. Poznaliśmy Sieciuchy: Bełkota, Kradzieja, Kłamacza i Śmieciucha. Przedstawicieli ciemnej strony Internetu, którzy zastawiają pułapki na internautów. Ich władcą jest Czyste Zło. To były ciekawe zajęcia online.

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

• Uczniowie klas V - VIII na lekcji informatyki poznawali zagrożenia, niebezpieczeństwa czyhające na nich w sieci Internetowej. Dowiedzieli się jak należy postępować, jak się zabezpieczać przed niebezpieczeństwem, na co szczególnie zwrócić uwagę "poruszając" się po Internecie.

• Zaproś mnie na swoją lekcję :)

• Kolejne spotkanie za nami. Tym razem grupy klasy 8a i 8b gościły na spotkaniu Pana Michała Gumowskiego pasjonata programowania. W sposób cierpliwy rzeczowy i kompetentny wprowadził nas w tajniki programowania w Pythonie. Dziękujemy. Joanna Kaczor

• Uczennice z kl VI B brawo:)

• W ramach lekcji j.polskiego przygotowały inscenizacje tematu ,,Teatr zwraca uwagę na to co ważne". Maja, Karolina i Julka  w swoich teatrzykach też poruszały ważne tematy m.in. nauczanie. Brawo za kreatywność, pomysłowość i dodatkową pracę.

• ,,Emocje wśród nas" - zajęcia w III klasach :)

• Oglądaliśmy film, rozmawialiśmy o emocjach oraz stworzyliśmy muzeum figur woskowych, które następnie zwiedzaliśmy. Zajecia przeprowadzone wspólnie przez Panią Pedagog E.Jerczyńską i praktykantkę Magdę D.

• #walentynkipsp1kluczbork

• Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów szkoły do stworzenia wspólnego albumu pt. #walentynki

Czekamy na Wasze pomysły na:

-walentynkowe stylizacje

-walentynkowe kartki, życzenia

-walentynkowe ozdoby

-walentynkowe dekoracje

-walentynkowe dania

Liczymy na Waszą kreatywność:)

Zdjęcia wysyłajcie na adres SU: supsp1kluczbork@gmail.com

• 8c na zimowo. Hu hu ha, hu hu ha nasza zima zła :)

• I Kto by pomyślał, że zatęsknimy za zimą? Zima, zimunia, zimusia. Cud malina.

Na podwórku bałwan stał,
          który dużą głowę miał.
          Oczka – czarne, dwa węgielki,
          nos z marchewki nie za wielki…
          I tak sobie stał.

Chociaż dużą głowę miał,
          to się bałwan trochę bał,
          że gdy przyjdą dni gorące,
          to mu głowę stopi słońce,
          gdy tak będzie stał.

A że o swą głowę dbał,
          pewnie nocy bałwan wstał
          i ułożył się na śniegu
          i poturlał się na biegun.
          Dobry pomysł miał?

• Język angielski w klasie III c

•

Uczniowie klasy IIIc podczas zajęć języka angielskiego poznawali nazwy produktów spożywczych. Ich zadaniem domowym było wykonanie mini-projektu w postaci słowniczka obrazkowego. Oto efekty ich pracy :)

• ,,Zaproś mnie na swoją lekcję" kolejne spotkanie w ramach realizacji projektu.

• Tym razem klasa 7a podczas zajęć zdalnych gościła Panią Małgorzatę Górka nauczycielkę z PSP nr 20 w Opolu. Zapoznaliśmy się z właściwościami platformy Eduelo to tysiące pytań zgodnych z podstawą programową MEN. Pytania mają atrakcyjną formę zachęcającą uczniów do ciągłego utrwalania i pogłębiania wiedzy. Sprawdź, jakie tematy możesz znaleźć w Eduelo!

• Zima z klasą II A

• Jesteś Zimo jak kumpel najlepszy,

z tobą można na sankach pod wiatr.

My kochamy cię Zimo, bo z tobą

odlotowo upływa nam czas.

• PROJEKT ROBOTYKA III B cz.1.

• Roboty humanoidalne to roboty o kształcie ciała zbudowanym tak, aby przypominały ludzie ciało. Uczniowie  klasy III b mieli okazję poznać dwa z nich. Dobrze się przy tym bawili i uczyli programowania. Zajęcia poprowadzili Artur Kaczor i Igor Krzywiński.