Jak każdego roku nasza szkoła w dniu kolejnej rocznicy śmierci Jana Dzierzona obchodziliśmy Šwieto Patrona Szkoły . W ramach tegorocznych obchodów uczniowie klas IV-VIII przygotowywali własne projekty uli a młodsze klasy plakaty o pożytecznych pszczołach . Uczniowie wykonali również przepiękne Pszczoły rozmiarów XL. Wszystkie prace zaprezentowane były uczniom i nauczycielom całej szkoły .
Aktulaności
Dzień Patrona
- 13
"Wolność, to szansa, by być lepszym"
Z okazji Święta Niepodległości uczniowie i nauczyciele przygotowali przedstawienie, które podkreśla wartość wolności i patriotyzmu.Dziś, z dumą mogliśmy podziwiać zaangażowanie młodych aktorów oraz docenić ich wysiłek włożony w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.Apel ten był nie tylko hołdem dla przeszłych pokoleń, które walczyły o wolność Polski, lecz również lekcją patriotyzmu dla uczniów, przypominającą, jak ważne jest budowanie szacunku dla symboli narodowych, kształtowanie postaw patriotycznych, poczucia tożsamości narodowej, lokalnej oraz kulturowej i uświadomienie znaczenia wolności w życiu każdego człowieka.
14
Dzień Niepodległości w klasie 2b
Klasa 2b z okazji Dnia Niepodległości uczciła ten ważny dzień w wyjątkowy sposób. Uczniowie poznali polskie symbole narodowe, takie jak flaga, godło oraz hymn, ucząc się ich znaczenia i historii. W ramach obchodów wykonali także prace plastyczne, przedstawiające polskie barwy. Dodatkowo, wzięli udział w szkolnej akademii, podczas której mogli wspólnie śpiewać patriotyczne pieśni, słuchać wierszy o Polsce i lepiej zrozumieć, dlaczego Dzień Niepodległości jest tak ważnym świętem dla każdego Polaka.
8
"Z legendą przez Polskę"
W miniony czwartek odbyło się kolejne spotkanie “Z legendą przez Polskę”. Nawiązując do zbliżającego się Święta Niepodległości poznaliśmy legendę o „Białym Orle”. Dzięki opowieści o Lechu, Czechu i Rusie odkryliśmy pierwszą stolicę Polski – Gniezno oraz historię powstania naszego herbu. Uczniowie poznali symbole Polski oraz pobawili się w głuchy telefon utrwalając nazwy związane z Polską. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę techniczną, tworząc własnego orła z ruszającymi się skrzydłami. Zaangażowanie uczniów sprawiło że było to kolejne udane spotkanie łączące naukę i zabawę.
10
Speaking Bingo Challenge - School Supplies klasa 4a
Dziś na lekcji języka angielskiego w klasie 4a odbyły się ćwiczenia z mówienia w formie gry "Find someone who has...". Było to świetne powtórzenie słownictwa związanego z przyborami szkolnymi! Uczniowie chodzili po klasie i zadawali sobie wzajemnie pytania po angielsku, np. „Have you got a pencil case?”. Każdy starał się jak najszybciej znaleźć osobę, która posiada dany przybór, aby uzupełnić swoje karty zadań.
Takie zadanie nie tylko pomogło uczniom przećwiczyć słownictwo, ale też ośmieliło ich do komunikowania się w języku angielskim. Wszyscy świetnie się bawili, a jednocześnie uczyli się, jak przeprowadzać proste rozmowy, zadawać pytania i aktywnie słuchać odpowiedzi.
Klasa Ib na wycieczce do młyna w Kluczborku
Uczniowie obejrzeli cały cykl produkcji mąki odprocedur przyjmowania ziarna od rolników do etapu pakowania gotowego produktu. Ciekawostąbyła ,,praca" :) w laboratorium. To by super dzień.
Joanna Garbowska -Choncel
22
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole
Dnia 5 listopada podczas zajęć Informatyki w nieco innym wydaniu uczniowie klas drugich i trzecich kodowali postacie z bajek i ukłdali sudoku, znakomicie sobie poradzili. Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek i wiele innych postaci – to jest ich święto. W dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy. W Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek warto sobie o nich przypomnieć, choćby poprzez wspólny bajkowy seans z własnymi dziećmi.
Dziękuję uczniom za super zabawę i zaangażowanie :)
Joanna Kaczor
15
Aktywna Szkoła
"Są rzeczy na ziemi i w niebie, o których się filozofom nie śniło…" W. Szekspir
We wtorkowy wieczór 29 października, uczniowie klasy VII a i b spotkali się, aby wspólnie czytać i interpretować „Dziady” Adama Mickiewicza (cz. II). W tajemniczy nastrój uczestników wprowadziła specjalnie przygotowana na tę okoliczność klasa: symboliczna dekoracja, wyłączone światła, palące się świeczki i „poczęstunek dla duchów". Spotkanie było niezwykle udane. Wydaje się, że taka forma odczytania obowiązkowej lektury pozwoliła uczniom nie tylko lepiej zrozumieć treść dramatu, ale jednocześnie przeżyć coś nowego. Być może zachęciło to niektórych do zapoznania się z innymi dziełami naszego wybitnego Romantyka.
Kolejne warsztaty przeprowadzone w klasie 2b odbyły dzięki rodzicom Julii- uczennicy naszej klasy.
Rodzice Julii zapoznali uczniów z zawodem pszczelarza. Każdy uczeń miał możliwość przymierzyć strój pszczelarza. Następnie uczniowie zapoznali się z budową ula, który mogli dokładnie obejrzeć i dotknąć. Zapoznali się również z cyklem powstawania miodu i życiem pszczół. Poznali narzędzia którymi posługuje się pszczelarz. Każdy miał możliwość skosztowania miodu pochodzącego z własnej pasieki. Na koniec zajęć odbył się quiz podsumowujący spotkanie nagrodzony słodką niespodzianką.
Zajęcia prowadzone przez rodziców tworzą nie tylko ciekawą alternatywę dla tradycyjnych lekcji, ale także pozwalają na bogatszy rozwój uczniów i budowanie pozytywnej atmosfery w szkole i klasie.
Dziękuję Rodzicom uczniom za współpracę
Dagmara Czarnobaj
18
Wycieczka klas 5B i 7A do Sztolni Królowej Luizy i Wrotki
Wycieczka klas 5B i 7A do Sztolni Królowej Luizy i Wrotki to z pewnością niezapomniane doświadczenie, które dostarczyło wielu emocji i wrażeń. Sztolnia, znana z bogatej historii wydobycia, to miejsce, gdzie uczniowie mieli okazję poznać tajniki górnictwa. Przejazd przez podziemne korytarze był ekscytującą przygodą. Wrotka- kolejny punkt wycieczki, który zachwycił uczniów, bowiem mieli okazję nie tylko szaleć na wrotkach, ale również integrować się i budować więzi koleżeńskie. To był czas radości, śmiechu i dobrej zabawy. Uczniowie wrócili pełni wrażeń, z nową wiedzą oraz mnóstwem pozytywnych wspomnień. To doświadczenie na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.
Anna Lisiak i Katarzyna Lachowicz
22
Spotkanie z panem Kleksem
Dzieci z kl. IV b mogły poczuć się uczniami Akademii pana Kleksa. Brały udział w niezwykłej lekcji kleksografii. Wyobraźnia zawładnęła wszystkimi uczestnikami, więc śmiechu było co niemiara. Na koniec każdy otrzymał piegi, co było nagrodą za wspaniałą pracę. Oj, działo się...sami zobaczcie :-)
Anna Stadnik5
Klasa 2b i pszczoła wykonana we współpracy z Rodzicami
W klasie 2b odbyła się niezwykła lekcja z udziałem rodziców Natana – ucznia naszej klasy.
Rodzice chłopca przygotowali warsztaty techniczne, w których uczniowie klasy 2b wykonali przepiękną pszczołę. Współpraca przebiegała w miłej atmosferze, każdy uczeń miał swoje zadanie, które wykonał w stu procentach.
Zaangażowanie rodziców i uczniów przyczyniło się do powstania niezwykłej pracy, którą mogła obejrzeć cała społeczność szkolna na uroczystości Obchodów z okazji Dnia Patrona naszej szkoły.
Dziękuję Rodzicom
Dagmara Czarnobaj
12
Z legendą przez Polskę
- 8
W ramach cyklu zajęć “Z legendą przez Polskę” tym razem popłynęliśmy Wisłą do Torunia– miasta słynącego ze słodkich pierników. Dzieci miały okazję poznać legendę o toruńskich piernikach, wzięły udział w interaktywnym quizie, a także uporządkowały ilustracje zgodnie z chronologią wydarzeń. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku –pierników!
Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne tworząc postać pana Piernika.
Było to wyjątkowe spotkanie, które połączyło edukację z zabawą i kreatywnością.
"Zabawa sztuką" w klasie 2b
Kolejna aktywność którą zrealizowała klasa 2b w ramach projektu " Zabawa sztuką" - Callage w nurcie kubistycznym inspirowany sztuką Pablo Picasso.
Każdy uczeń wykonał własny portret, który zdobi korytarz naszej szkoły.
Dagmara Czarnobaj
11
Jesienna wizyta w muzeum
Uczniowie kl. VI b odwiedzili Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Obejrzeli interesującą wystawę pani Barbary Łopatki pt. ,,O czym szepcze łąka". Barwne plamy, nawarstwienia i przecinające się linie tworzyły bajecznie kolorową przestrzeń. Podczas warsztatów szóstoklasiści wykonali przepiękne, jesienne kolaże :-)
Anna Stadnik7
Programowanie nasz drugi język:)
Informatyka w klasie 5a dziś zapozanli się z mozliwościami Robota Photon, będzie się działo to nie ostatnie takie nasze spotkanie. Nauka może być bardzo przyjemna. Uczniowie znakomicie się odnależli w tym temacie.
Joanna Kaczor
1
Warsztaty Emp@tyczna Klasa
Klasa VIa bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym EMP@TYCZNA KLASA. W ramach misji październikowej odbyły się warsztaty na temat empatii. Uczniowie poznawali czym jest prawdziwa empatia, oglądali pomocne filmiki tematyczne oraz wykonali gazetkę ścienną. Na koniec w grupach zastanawiali się nad odczuciami osób, w oparciu o przedstawione im sytuacje społeczne oraz starali się je przedstawić w scenkach sytuacyjnych.
Renata Struzik
6
Czytanie dodaje skrzydeł!
Czytanie odgrywa niezwykle istotną rolę w rozwoju dzieci, rozwijając ich wyobraźnię, słownictwo oraz zdolność koncentracji. To dzięki książkom młodzi czytelnicy mogą przenieść się do magicznych światów, poznawać nowych bohaterów i zdobywać wiedzę o otaczającym ich świecie. Mądra szkoła czyta dzieciom, pokazując im piękno literatury i zachęcając do samodzielnego sięgania po książki.
Z okazji Dnia Bibliotek Szkolnych odbyło się spotkanie dla uczniów klas drugich i trzecich pt. “Czytanie dodaje skrzydeł”. Dzieci wysłuchały książki pt. „Wypożyczalnia skrzydeł”autorstwa pani Iwony Pietrzak - Płachty czytanej przez uczniów klasy 6b. Podczas spotkania panowała miła atmosfera, a dzieci chętnie rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania związane z tekstem. Spotkanie zakończyło się zabawą przy piosence “Lubimy czytać bajki”.
Pamiętajcie, czytanie dodaje skrzydeł.
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.
Anna Stadnik, Beata Górska
10
Drużynowy konkurs matematyczny
W październiku wystartował drużynowy konkurs matematyczny. Do rywalizacji przystąpiło 18 dwuosobowych drużyn z klas IV i V. Rozgrywki odbywają się cyklicznie (raz w miesiącu) od października do kwietnia. Dwuosobowe drużyny rozwiązują otrzymane zadania i zbierają punkty, które po każdym etapie są sumowane z punktami zdobytymi we wcześniejszych etapach. Od listopada, po każdym etapie, dwie drużyny z najmniejszą ilością punktów odpadają z rywalizacji.
Życzymy powodzenia i udanej zabawy!
Archiwum