1 grudnia zaczynamy odliczanie i wykonywanie zadań :-) Dziękujemy Pani Renacie za piękny kalendarz adwentowy.
Zofia Nowak
1 grudnia zaczynamy odliczanie i wykonywanie zadań :-) Dziękujemy Pani Renacie za piękny kalendarz adwentowy.
Zofia Nowak
Pluszowy miś stał się bohaterem dzisiejszych zajęć.
Dzięki uprzejmości pani Beaty Górskiej dzieci poznały historię pluszowym Misia brały udział w zabawach ruchowych i interaktywnych. Na koniec zajęć wykonały samodzielnie Misia, ktory zdobi wystawę w szkole.
Dagmara Czarnobaj
Tak się bawiły klasy pierwsze drugie i trzecie :-)
Wycieczka zaczęła się od przejazdu do Radzionkowa do Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek. Obejrzeliśmy projekcję filmu „Chleb” przedstawiającego krótką historię chleba, tradycje z nim związane oraz proces produkcji chleba kiedyś i dziś. Wzięliśmy udział w warsztatach formowania i wypieku plecionek z ciasta chlebowego razem z konsumpcją. Następnie pojechaliśmy do Chorzowa do Planetarium. Do jednego z najnowocześniejszych parków nauki na świecie. Obejrzeliśmy seans "Wszyscy jesteśmy z gwiazdami".
Zofia Nowak
Gratulacje !!!
Michał Różański już czwarty rok z rzędu staje na podium Indywidualnych Mistrzostw Opolszczyzny w szachach. Tym razem po ciężkiej walce, z o rok starszymi przeciwnikami, zdobywa wicemistrzostwo województwa podczas Turnieju w Niemysłowicach
W dniu 23 listopada 2023 r. klasa 1a wybrała się na pierwszą wizytę do Muzeum im. Jana Dzierżona
w Kluczborku.
Na zajęciach dzieci poznały rolę i strukturę muzeum, jak powstają wystawy i czym są eksponaty.
Dodatkową atrakcją był udział w warsztatach tworzenia świeczek.
Barbara Wnukowska
W piątek 24 listopada 2024 r. pani pedagog Anna Lisiak poprowadziła z uczniami klasy 1a zajęcia pod hasłem "Poczuj emocje" w ramach programu profilaktycznego "Godzina dla Młodych Głów"
Barbara Wnukowska
24 listopada nasza szkolna biblioteka zamieniła się w scenę tajemniczego wydarzenia pod hasłem "Szkolenie na detektywów". Noc pełna zagadek i detektywistycznych wyzwań rozpoczęła się od odczytania fragmentu książki pt. Tajemnica diamentów ". Uczniowie klasy 5b z zapałem oddali się zadaniom detektywistycznym, od testu słuchania, przez zadania na spostrzegawczość, po tworzenie portretów na podstawie listów gończych. Każde wykonane zadanie dostarczało im nowych wskazówek, prowadząc krok po kroku do rozwiązania zagadki. Podczas spotkania panowała fantastyczna atmosfera, pełna emocji i entuzjazmu.
Beata Górska Anna Stadnik
Dzieciństwo nie jest pozbawione zmartwień, obaw i trudności. Nasza pani pedagog zaprosiła nas do wspólnej zabawy w emocje. Pokazała jakie są ważne, jak je okazywać i jak sobie z nimi radzić, bo każdy z nas przeżywa je inaczej. Zrobiła to w zabawny sposób i trochę nam je oswoiła.
Dziękujemy za świetną zabawę.
Anna Sabina
Uczestnicy zajęć po obejrzeniu wystawy "Mikołaj Kopernik - opowieść o życiu i dziele" poznali rośliny lecznicze i przyprawy z jakich tworzył receptury sławny lekarz- astronom. Każdy sporządził aromatyczna kompozycję ziół wg własnej receptury, która zabrał ze sobą zamkniętą w sakiewce.
Dagmara Czarnobaj
Na zajęciach plastycznych w szkole klasy szóste miały okazję spotkać się z panem Grzegorzem Sypko, artystą plasykiem zawodowo zajmującym się ceramiką. Sami też mieliśmy okazję polepić trochę z gliny a już wkrótce także będziemy ją szkliwić czyli malować. Efekami naszej pracy na pewno się pochwalimy.
Karolina Nowak
W minioną środę klasy 5, 6 i 8 odbyły wycieczkę do Opola. Obejrzeliśmy tam ciekawy spektal Felix, Net i Nika oraz byliśmy z wizytą w studiach nagraniowych Radia Opole.
Lidia Cieplik, Karolina Nowak, Jadwiga Kubas
Cudowny Dzień Pluszowego Misia w klasie 3b aż się każdy bawić chce.
Joanna Garbowska
Warsztaty Diamond Painting
Dzisiaj Pani Dyrektor Ewa Bar, mająca wnuczkę w naszej klasie, zrobiła dzieciom niespodziankę. Poprowadziła warsztaty, na których uczniowie wykonywali obrazki malowane diamentami. Malowanie diamentami to technika wykonywania obrazów za pomocą umieszczania akrylowych kryształków na kanwie z płótna, ceniona za prostotę i stosunkowo łatwą dostępność. Każdy, niezależnie od posiadanego talentu plastycznego może zrobić obraz techniką haftu diamentowego.
Wcale nie było to takie proste. Przy okazji mogliśmy zobaczyć obrazy Pani Ewy.
To był dobrze spędzony czas. Dziękujemy.
Zofia Nowak
Każdego dnia są z nami nasze emocje. Czasami jest miło, a czasami zdarzają się trudne chwile. Pani Ania - szkolna pedagog opowiadała dzisiaj w naszej klasie jak można zaradzić różnym emocjom, by być szczęśliwym dzieckiem. Dziękujemy za super spotkanie.
Klasa II A
Anna Respondek
Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech. Świętowanie tegorocznego dnia rozpoczęliśmy od samego rana. Dzieci mogły wykonać sobie zdjęcia przy skrzydłach życzliwości. Pojawiło się magiczne drzewo, które zostało wzmocnione życzliwymi słowami. Skrzynka na życzliwe listy oraz kronika były zwieńczeniem tego dnia.
Dzień 21 listopada to szczególna okazja, by pokazać dzieciom ile ich słowa i czyny mogą znaczyć dla innych Dlatego dla Naszej Szkoły Dzień Życzliwości i Pozdrowień ma szczególne znaczenie Pedagog i nauczyciele współorganizujacy zorganizowali dziś dla uczniów całej szkoły zajęcia, podczas których uczniowie mogli zrozumieć jak ważna w życiu jest wzajemna życzliwość, dobroć, okazywanie sobie bezinteresownej pomocy PROFILAKTYKA TO MY
Najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować jest życzliwość dla drugiego człowieka. Dzisiejszego dnia te ważne w codziennym życiu słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia etc. nabrały jeszcze większego znaczenia Dzieci na własnej skórze poczuły, że czasami okazanie komuś serdeczności oraz obdarzenie go szczerym uśmiechem to wiele więcej, niż może się nam wydawać. Poza tym dobro i pozytywna energia, którą dajemy innym zawsze do nas wraca. Ważne, abyśmy pamiętali o tym nie tylko od święta, ale każdego dnia
Pedagog i nauczyciele współorganizujący kształcenie
Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.
Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.
O tym, jak ważne są w naszym kraju prawa dziecka świadczy również fakt, iż zostały one uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.
Stypendia Burmistrza Miasta Kluczborka dla uczniów za wybitne osiągnięcia naukowe i kulturalne zostały przyznane już po raz 13, podczas uroczystej gali 11 listopada na hali OSiR. Tegoroczne stypendium miesięczne jest wręczane na rok szkolny 2023/2024. W tym roku, spośród utalentowanych, ambitnych i niezwykle pracowitych uczniów, na miano stypendysty Burmistrza Miasta Kluczbork zasłużyło 9 osób.
Znalazł się wśród nich uczeń naszej szkoły Igor Zabor. Gratulujemy.
Wręczenia tegorocznych stypendiów dokonali: Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar oraz wiceburmistrz Roman Kamiński.
Powered by aSc EduPage