• "Dzień Ślimaka" zajęcia otwarte dla przedszkolaków

• W środę 29 maja 2024 r. odwiedzili Nas niezwykli goście z Publicznego Przedszkola nr 5 w Kluczborku - grupa "Nutki ". Publiczne Przedszkole nr 5 w Kluczborku.

Razem z uczniami klasy 1b, przedszkolaki świętowały " Dzień Ślimaka", który okazał się doskonałą okazją, wprowadzenia dzieci w fascynujący świat przyrody. Było wesoło, zabawnie i edukacyjnie. Odbyły się zajęcia plastyczne, zabawy sensoryczne, czytanie opowieści, zajęcia ruchowe i muzyczne. Dzieci mogły cieszyć się nauką w zabawny i interaktywny sposób.

Dagmara Czarnobaj, Anna Lisiak, Beata Górska

• Bawimy się w teatr

• Uczniowie z Ukrainy, na zajęciach dodatkowych z j. polskiego, bawili się w teatr. Uważnie wysłuchali baśni H. Ch. Andersena pt. ,,Calineczka”. Potem wykonywali kolorowe kukiełki do przedstawienia. Najbardziej emocjonującym elementem spotkania było odgrywanie scenek z udziałem Calineczki i innych bohaterów. Warto bawić się w teatr  :-)

• Dzień Rodziny – Kochamy Was całym sercem!

• Dnia 23 maja 2024 r. w kinie ,,Bajka” odbyło się wielkie święto – „Dzień Rodziny”. Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych. Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodzin, które pojawiły się w komplecie, a obecność pani Dyrektor AO Elżbiety Pietrzykowskiej i Dyrektora Szkoły pana Krzysztofa Syposza, dodały splendoru całej uroczystości.

Montaż słowno–teatralny przedstawili uczniowie klas V b, VI c, VII b, przygotowani przez panią Annę Stadnik. Recytowali wiersze oraz odgrywali scenki i zabawne skecze z życia rodzinnego. O oprawę muzyczną zadbał pan Zbigniew Oszczypko. Wraz z chórkiem przygotował piosenki pt.:,,Dla mamy” z solistką Hanią Kwacz, ,,Cudownych rodziców mam” oraz ,,Całkiem Nowa Bajka”. Również najmłodsi zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności muzyczne, będąc pod czujnym okiem pana Zbigniewa i swoich nauczycieli. Klasa I a wystąpiła w piosence pt.,,Rysunek mamy” - wychowawca pani Barbara Wnukowska, klasa I b w utworze pt.,,Tato, już lato” - wychowawca pani Dagmara Czarnobaj, klasa II a w piosence pt.,,Jesteś mamo skarbem mym” – wychowawca pani Anna Respondek, klasa II b w utworze pt.,,Mama moją bohaterką” - wychowawca pani Anna Sabina, klasa III b w piosence pt.,,Piosenka dla mamy” - wychowawca pani Joanna Garbowska. Nie zabrakło również profesjonalnego tańca-polki, w wykonaniu uczniów klasy III a. Choreografię przygotował pan Mariusz Mierzwa, a wychowawcą klasy jest pani Zofia Nowak.

Za wspaniałe występy, uczniowie otrzymali gromkie brawa publiczności.

Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń na Rodziców czekała niespodzianka – prezenty przygotowane przez dzieci z poszczególnych klas.

Wszystkim Kochanym Rodzicom

życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności!

• Matematyka jest wszędzie - zabawa w sklep w klasie 2a.

• W klasie 2a odbyły się wyjątkowe zajęcia z matematyki pod hasłem "Matematyka jest wszędzie". Uczniowie bawili się w sklep, co pozwoliło im w praktyczny sposób zastosować wiedzę matematyczną. Dzieci z radością liczyły, dodawały i odejmowały, symulując codzienne zakupy. Taka forma nauki okazała się niezwykle angażująca i pouczająca.

• Warsztaty z okazji " Dnia Rodziny "

• Warsztaty z okazji " Dnia Rodziny " Przygotowała Pani Karina mama naszej uczennicy. Dzieci wykonały piękne serduszka z żywicy, które samodzielnie ozdobiły. Dziękujemy.

Dagmara Czarnobaj

• Wycieczka do Juraparku w Krasiejowie

• Klasy pierwsze z okazji zbliżającego się "Dnia Dziecka" Wybrały się do Juraparku w Krasiejowie. Uczniowie zwiedzili Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Odbyła się przejażdżka wagonikiem przez tunel czasu. Dzieci odwiedziły pawilon paleontologiczny i prehistoryczne oceanarium. Wycieczka była ekscytującą i pełna wrażeń.

Dagmara Czarnobaj i Barbara Wnukowska

• "Zabawa sztuką"

• Nadszedł czas na happening artystyczny pt: " Działamy ".

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania prawdziwego arcydzieła oraz Panu Arturowi i Panu Janowi za pomoc w realizacji zadania. Obraz ozdobi ściany naszej szkoły.

Dagmara Czarnobaj

• ,,Czyste powietrze to fajna sprawa” warsztaty w II B

• Dnia 10 maja w klasie II b odbyły się warsztaty ekologiczne. Miały na celu kształtowanie świadomości ekologicznej oraz poszerzenie wiedzy dzieci na temat powietrza i jego właściwości. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w różnorodnych aktywnościach m.in. układaniu tematycznych puzzli, wykonywaniu doświadczeń, rozwiązywaniu quizów i wielu innych. To był bardzo intensywny i ciekawy dzień.
            Anna Sabina i Karina Bilska

• Egzamin Ósmoklasisty

• Jak myślicie, czy powtórki nocą to dobry pomysł?

Powtórki nocą i w grupie wywołują zupełnie nowe emocje i energie! Nikt nie był zmęczony!

Ba! Wszyscy chętnie rozwiązywali kolejne zagadki powtórzeniowe z polskiego.

Przez kilka godzin uczniowie ochoczo pracowali, a wspólna kolacja nie rozleniwiła, ale dodała jeszcze chęci do nauki. Było naprawdę ciekawie. MOC i NOC była z nami!

A my życzymy POWODZENIA na egzaminie!

Jadwiga Kubas Lidia Cieplik

• Szkolni architekci-II B

• Uczniowie klasy 2 b zaprezentowali swoje kreatywne pomyły na wymarzone place zabaw dla dzieci. Każdy z projektów był niepowtarzalny, pełen ciekawych rozwiązań. Nie zabrakło kolorowych huśtawek, piaskownic i zjeżdżalni.

Brawo szkolni architekci !