• Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024

• I kolejny rok szkolny za nami. Czym się różnił ? Na pewno możliwościami uczniów którzy są przecież kreatywni pomysłowi a my nauczyciele wspieramy ich i pokazujemy możliwości jakie są przed nimi. Na pewno był to szczególny rok dla absolwentów bo przecież kończą etap edukacyjny-wcale niełatwy. Na koniec zaprezentowali swoje możliwości aktorskie jak również wokalne. Były też łzy wzruszenia i smutku z powodu rozstania z przyjaciółmi . Wręczono świadectwa z wyróżnieniem, nagrody dla sportowców. Życzymy wszystkim bezpiecznego wypoczynku, udanych radosnych wakacji.

• Bezpieczne Wakacje

• PORADNIK BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU

Aktualne informacje dla organizatorów,

rodziców i uczestników wypoczynku.

Rodzicu, o tym musisz pamiętać!

Przed rozpoczęciem letnich wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

• Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego

• Ruszył nabór wniosków o nagrody w dziedzinie edukacji:

• Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego Prymus Opolszczyzny w dwóch kategoriach: WIEDZA i SZTUKA dla uczniów wszystkich typów szkół;
            • Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji dla osób, w tym nauczycieli, działających w zakresie oświaty i wychowania na obszarze województwa opolskiego.

WSZYSTKIE WNIOSKI NALEŻY DOSTARCZYĆ W TERMINIE OD 21 CZERWCA DO 5 LIPCA 2024 R.

Poniżej link pod którym znajdują się wszelkie informacje:

• Już za chwileczkę,już za momencik...Wakacje! II B

• Klasa  II B zakończyła rok szkolny wspólną zabawą.

Pogoda była doskonała do różnych aktywnośći na świeżym powietrzu i w klasie. Wszyscy byli uśmiechnięci, radośni i zadowoleni. To był dzień pełen niezapomnianych chwil, który na długo pozostanie w pamięci.

• Migawka z życia III A 🟡🟢🔵🟠🔴

• Realizacja projektu Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Głównym celem kampanii jest promowanie konstruktywnych postaw zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży aktywności prospołecznych jako alternatywy wobec wielu zachowań ryzykownych zwłaszcza picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

• Niezapomniany czas klasy IIA!

• Ostatni tydzień roku szkolnego klasa IIa spędziła w wyjątkowy sposób, pełen radości i wspólnych chwil. Dzień gier planszowych przyniósł mnóstwo zabawy i zdrowej rywalizacji, klasowy piknik na świeżym powietrzu był okazją do integracji i relaksu, a dzień kina dostarczył niezapomnianych wrażeń filmowych.

To był tydzień pełen uśmiechów i pięknych wspomnień. Życzymy wszystkim uczniom niezapomnianych i pełnych przygód wakacji!

• Sukces Emilii Makowskiej z klasy 8a :)

• Dnia 16 czerwca 2024r. podczas I I Mitingu Pływackiego w Herbach

Emilka zajęła  II miejsce na 100 m stylem dowolnym

Ciężka i systematyczna praca gwarantuje sukces.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

• Dzień Pustej Klasy III A 👣👣👣

• Dnia 13  czerwca wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do młyna w Kluczborku. Poznaliśmy pracę młynarza i laborantki. Obserwowaliśmy  badania jakie wykonuje się w laboratorium w celu sprawdzenia jakości ziarna i mąki. Robiliśmy z przebadanej mąki ciasto.  Zwiedziliśmy cały młyn. Widzieliśmy jak ziarno pszenicy i żyta zamienia się w mąkę. Obserwowaliśmy pakowanie, układanie i wywożenie produktów z młyna. To była bardzo pouczająca wycieczka.

• Plenerowe warsztaty z ceramiki

• Na zakończenie roku szkolnego uczniowie klasy 1b uczestniczyli w plenerowych warsztatach ceramicznych, które odbyły się w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Kluczborku.
            Na zajęciach uczniowie przygotowali ceramiczne magnesy w kształcie niezapominajek.
            Dodatkowo dzieci skorzystały z placu zabaw i zjadły pyszne lody. Dziękujemy
            Dagmara Czarnobaj

• Co słychać w IIA? Zakończenie projektu "Ciekawscy drugoklasiści".

• Z radością informujemy, że projekt "Ciekawscy drugoklasiści - bajeczne mikstury na różne problemy", realizowany we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną i Panią Ewą Dolata - Makuch, zakończył się sukcesem. Uczniowie klasy 2A z zaangażowaniem zajmowali się tematami emocji, wzajemnych relacji i bezpieczeństwa, zdobywając cenne umiejętności. Projekt zakończył się uroczystym wręczeniem certyfikatu dla uczniów oraz podziękowań dla Pani Ewy.

• Spotkanie ze sztuką i książką

• Uczniowie kl. V b po raz kolejny odwiedzili  Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kluczborku. Obejrzeli wystawę prac malarskich pani Heleny Górki. Piątoklasistów zachwyciła różnorodność tematów oraz bogata kolorystyka wszystkich obrazów. Potem dzieci zapoznały się z księgozbiorem biblioteki oraz wypożyczyły książki na wakacje :-)