• MIŁA NIESPODZIANKA

• Chłopcy z kl. VII b nie poddali się pandemii i jak co roku zorganizowali Dzień Kobiet. Każda dziewczyna, już wczesnym rankiem, otrzymała na maila wspaniałą kartkę z życzeniami. Wykonali je nasi Panowie. Ponadto przygotowali, pod przewodnictwem Michała Tarnowskiego, lekcję wychowawczą na wesoło. Jak to dobrze, że mamy takich Dżentelmenów :)

Anna Stadnik

• Tajniki scenariusza filmowego

• Jak ciekawie opowiadać historię? Czy zawsze czarny charakter jest potrzebny? Po co filmowi scenarzysta? Klasa 6c podczas warsztatów Filmoznawczych miała okazję obejrzeć polskie bajki animowane sprzed 50 lat i fragmenty równie wiekowego filmu. Bardzo się podobały. Wspólnie wymyślaliśmy niesamowite historie w konwencji gatunków filmowych i dowidzieliśmy się co to jest storyboard. Najważniejszą jednak myślą, która pozostanie z nami po zajęciach jest to, że tworzenie scenariusza to bardzo wymagający i istotny element każdego filmu.

• Niezwykła lekcja języka polskiego w klasie IVB

• Na lekcji j.polskiego w kl. IV b miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Podczas omawiania lektury pt. ,,Janko Muzykant” jedna z uczennic, Iga Jochem, zagrała koncert na skrzypcach. Posypały się gratulacje i oklaski. Szkoda, że bohater lektury nie miał możliwości rozwijania swojego talentu. My możemy to zrobić, więc jesteśmy szczęściarzami...

• Zaproś mnie na swoją lekcję w 4a i 4b :)

• ,,Jak działają wirusy i szczepionki?" - na takie właśnie pytanie podczas naszego spotkania szukaliśmy odpowiedzi. Pani Magdalena Jarzębowska nauczycielka z pasji, która prowadzi również fundację edukacyjną w Krakowie opowiedziała nam jak to wszystko działa. Spotkanie bardzo ciekawe poprowadzone tak by każdy uczeń mógł wszystko zrozumieć. Dziękujemy

Joanna Kaczor

• Świętujemy Dzień Kobiet w III b

• Z okazji dzisiejszego święta chłopcy przygotowali swoim koleżankom niespodzianki. Dziewczynki dostały laurki i breloczki. Potem wszyscy grali w gry przyniesione przez chłopaków i zajadali batoniki. Było dużo radości.

• W świecie muzyki III b Występ Mai Zajączkowskiej

• Maja przygotowała swoim koleżankom i kolegom z klasy miłą niespodziankę. W tygodniu muzycznym zaprezentowała  grę na trąbce. Koncert bardzo wszystkim się podobał. Maja otrzymała na koniec występu wielkie brawa. Dziękujemy !!!

• Myśl na dziś

• "Myśl na dziś" to zadanie w klasach IV-VI, które zakłada zaznajamianie się z twórczością różnych artystów, podejmowanie rozmów o stylach, technikach plastycznych, rodzajach malarstwa, kolorystyce obrazów a także o rodzajach perspektywy. Przede wszystkim jednak, tworzymy dla bohaterów obrazów myśli- memy. Wspólnie proponujemy teksty  i większością głosów wybieramy najlepszy.

• Robot edukacyjny Photon zgłasza gotowość do nauki w III b

• To już naprawdę ostatnia część zajęć projektu "Robotyka"

Photon to robot, który powstał, aby pomóc najmłodszym w nauce programowania.  Dzisiaj, zdolność kodowania stawia się na równi z umiejętnością czytania i pisania, a sam świat robotyki staje się codziennością.

Dziękujemy pani Joannie Kaczor za zajęcia programowania i  udział w projekcie.

• Kolejna migawka z życia klasy III b CHODZONE DYKTANDO

• Ortografia i ruch? Czemu nie!

Rozmieściłam w różnych miejscach klasy teksty dyktanda. Uczniowie mieli za zadanie podejść do kartki z tekstem, przeczytać fragment, zapamiętać, wrócić do ławki, zapisać w zeszycie, ponownie podejśc do tekstu, zanotować i tak do końca pisania dyktanda. Można było podchodzić do kartek dowolną ilośc razy. Nie wolno było zabierać zeszytów z ławek oraz nie wolno było nic mówić. Dzieci poradziły sobie wyśmienicie. Wszyscy wiemy, ze ruch aktywizuje mózg.

• Filmoteka szkolna w Va

• Klasa Va w dniu 25 02.2021 r brała udział w  warsztatach organizowanycg przez Filmotekę Szkoną.

Co daje udział w zajęciach?

Każde spotkanie to możliwość poznania twórczości polskich reżyserów i reżyserek oraz pogłębionego zrozumienia treści i formy omawianych filmów. Uczestnicy wspólnie uczą się dostrzegać, analizować i interpretować różnorodne zjawiska kultury filmowej. Zajęcia uzupełniają szkolne programy nauczania, inspirują do własnych przemyśleń, zachęcają do wyrażania swoich poglądów i pobudzają do podjęcia działań twórczych.

Warsztaty dostosowane są do możliwości poznawczych różnych grup wiekowych. Zajęcia prowadzą Wędrujący Filmoznawcy oraz krytycy i dziennikarze filmowi.

SZAŁAWIŁA W ŚWIECIE NOWYCH TECHNOLOGII  to tytuł tych warsztatów. Zajęcia były oparte o film „Przygody rycerza Szaławiły” w reżyserii Edwarda Sturlisa. Wraz z dziećmi zastanawialiśmy się, kto może zostać rycerzem i dlaczego. Próbowaliśmy odpowiedzieć  na pytanie, czy dziewczynki też mogą być rycerzami? Nasze refleksje porównaliśmy z wizerunkiem Szaławiły przedstawionym w filmie. Prowadząca zajęcia zwracała uwagę na technikę animacji. Podczas zajęć uczniowie stworzyli własne wersje przygód rycerza i jego giermka w formie storyboardów i komiksów z wykorzystaniem platformy Pixton.

Lidia Cieplik

• Spotkanie z leśnikiem w IIB.

• Podczas zajęć odwiedził nas ciekawy gość - pan leśnik. Podzielił się z nami ciekawostkami z życia i pracy zawodowej. Z całą pewnością informacje dotyczące  naszej przepięknej przyrody oraz jej ochrony na długo pozostaną w naszej pamięci.

Anna Respondek