Aktywna Szkoła
"Są rzeczy na ziemi i w niebie, o których się filozofom nie śniło…" W. Szekspir
We wtorkowy wieczór 29 października, uczniowie klasy VII a i b spotkali się, aby wspólnie czytać i interpretować „Dziady” Adama Mickiewicza (cz. II). W tajemniczy nastrój uczestników wprowadziła specjalnie przygotowana na tę okoliczność klasa: symboliczna dekoracja, wyłączone światła, palące się świeczki i „poczęstunek dla duchów". Spotkanie było niezwykle udane. Wydaje się, że taka forma odczytania obowiązkowej lektury pozwoliła uczniom nie tylko lepiej zrozumieć treść dramatu, ale jednocześnie przeżyć coś nowego. Być może zachęciło to niektórych do zapoznania się z innymi dziełami naszego wybitnego Romantyka.
Kolejne warsztaty przeprowadzone w klasie 2b odbyły dzięki rodzicom Julii- uczennicy naszej klasy.
Rodzice Julii zapoznali uczniów z zawodem pszczelarza. Każdy uczeń miał możliwość przymierzyć strój pszczelarza. Następnie uczniowie zapoznali się z budową ula, który mogli dokładnie obejrzeć i dotknąć. Zapoznali się również z cyklem powstawania miodu i życiem pszczół. Poznali narzędzia którymi posługuje się pszczelarz. Każdy miał możliwość skosztowania miodu pochodzącego z własnej pasieki. Na koniec zajęć odbył się quiz podsumowujący spotkanie nagrodzony słodką niespodzianką.
Zajęcia prowadzone przez rodziców tworzą nie tylko ciekawą alternatywę dla tradycyjnych lekcji, ale także pozwalają na bogatszy rozwój uczniów i budowanie pozytywnej atmosfery w szkole i klasie.
Dziękuję Rodzicom uczniom za współpracę
Dagmara Czarnobaj
18
Wycieczka klas 5B i 7A do Sztolni Królowej Luizy i Wrotki
Wycieczka klas 5B i 7A do Sztolni Królowej Luizy i Wrotki to z pewnością niezapomniane doświadczenie, które dostarczyło wielu emocji i wrażeń. Sztolnia, znana z bogatej historii wydobycia, to miejsce, gdzie uczniowie mieli okazję poznać tajniki górnictwa. Przejazd przez podziemne korytarze był ekscytującą przygodą. Wrotka- kolejny punkt wycieczki, który zachwycił uczniów, bowiem mieli okazję nie tylko szaleć na wrotkach, ale również integrować się i budować więzi koleżeńskie. To był czas radości, śmiechu i dobrej zabawy. Uczniowie wrócili pełni wrażeń, z nową wiedzą oraz mnóstwem pozytywnych wspomnień. To doświadczenie na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.
Anna Lisiak i Katarzyna Lachowicz
22
Spotkanie z panem Kleksem
Dzieci z kl. IV b mogły poczuć się uczniami Akademii pana Kleksa. Brały udział w niezwykłej lekcji kleksografii. Wyobraźnia zawładnęła wszystkimi uczestnikami, więc śmiechu było co niemiara. Na koniec każdy otrzymał piegi, co było nagrodą za wspaniałą pracę. Oj, działo się...sami zobaczcie :-)
Anna Stadnik5
Klasa 2b i pszczoła wykonana we współpracy z Rodzicami
W klasie 2b odbyła się niezwykła lekcja z udziałem rodziców Natana – ucznia naszej klasy.
Rodzice chłopca przygotowali warsztaty techniczne, w których uczniowie klasy 2b wykonali przepiękną pszczołę. Współpraca przebiegała w miłej atmosferze, każdy uczeń miał swoje zadanie, które wykonał w stu procentach.
Zaangażowanie rodziców i uczniów przyczyniło się do powstania niezwykłej pracy, którą mogła obejrzeć cała społeczność szkolna na uroczystości Obchodów z okazji Dnia Patrona naszej szkoły.
Dziękuję Rodzicom
Dagmara Czarnobaj
12
Z legendą przez Polskę
- 8
W ramach cyklu zajęć “Z legendą przez Polskę” tym razem popłynęliśmy Wisłą do Torunia– miasta słynącego ze słodkich pierników. Dzieci miały okazję poznać legendę o toruńskich piernikach, wzięły udział w interaktywnym quizie, a także uporządkowały ilustracje zgodnie z chronologią wydarzeń. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku –pierników!
Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne tworząc postać pana Piernika.
Było to wyjątkowe spotkanie, które połączyło edukację z zabawą i kreatywnością.
"Zabawa sztuką" w klasie 2b
Kolejna aktywność którą zrealizowała klasa 2b w ramach projektu " Zabawa sztuką" - Callage w nurcie kubistycznym inspirowany sztuką Pablo Picasso.
Każdy uczeń wykonał własny portret, który zdobi korytarz naszej szkoły.
Dagmara Czarnobaj
11
Jesienna wizyta w muzeum
Uczniowie kl. VI b odwiedzili Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Obejrzeli interesującą wystawę pani Barbary Łopatki pt. ,,O czym szepcze łąka". Barwne plamy, nawarstwienia i przecinające się linie tworzyły bajecznie kolorową przestrzeń. Podczas warsztatów szóstoklasiści wykonali przepiękne, jesienne kolaże :-)
Anna Stadnik7
Programowanie nasz drugi język:)
Informatyka w klasie 5a dziś zapozanli się z mozliwościami Robota Photon, będzie się działo to nie ostatnie takie nasze spotkanie. Nauka może być bardzo przyjemna. Uczniowie znakomicie się odnależli w tym temacie.
Joanna Kaczor
1
Warsztaty Emp@tyczna Klasa
Klasa VIa bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym EMP@TYCZNA KLASA. W ramach misji październikowej odbyły się warsztaty na temat empatii. Uczniowie poznawali czym jest prawdziwa empatia, oglądali pomocne filmiki tematyczne oraz wykonali gazetkę ścienną. Na koniec w grupach zastanawiali się nad odczuciami osób, w oparciu o przedstawione im sytuacje społeczne oraz starali się je przedstawić w scenkach sytuacyjnych.
Renata Struzik
6
Czytanie dodaje skrzydeł!
Czytanie odgrywa niezwykle istotną rolę w rozwoju dzieci, rozwijając ich wyobraźnię, słownictwo oraz zdolność koncentracji. To dzięki książkom młodzi czytelnicy mogą przenieść się do magicznych światów, poznawać nowych bohaterów i zdobywać wiedzę o otaczającym ich świecie. Mądra szkoła czyta dzieciom, pokazując im piękno literatury i zachęcając do samodzielnego sięgania po książki.
Z okazji Dnia Bibliotek Szkolnych odbyło się spotkanie dla uczniów klas drugich i trzecich pt. “Czytanie dodaje skrzydeł”. Dzieci wysłuchały książki pt. „Wypożyczalnia skrzydeł”autorstwa pani Iwony Pietrzak - Płachty czytanej przez uczniów klasy 6b. Podczas spotkania panowała miła atmosfera, a dzieci chętnie rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania związane z tekstem. Spotkanie zakończyło się zabawą przy piosence “Lubimy czytać bajki”.
Pamiętajcie, czytanie dodaje skrzydeł.
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.
Anna Stadnik, Beata Górska
10
Drużynowy konkurs matematyczny
W październiku wystartował drużynowy konkurs matematyczny. Do rywalizacji przystąpiło 18 dwuosobowych drużyn z klas IV i V. Rozgrywki odbywają się cyklicznie (raz w miesiącu) od października do kwietnia. Dwuosobowe drużyny rozwiązują otrzymane zadania i zbierają punkty, które po każdym etapie są sumowane z punktami zdobytymi we wcześniejszych etapach. Od listopada, po każdym etapie, dwie drużyny z najmniejszą ilością punktów odpadają z rywalizacji.
Życzymy powodzenia i udanej zabawy!
"Z legendą przez Polskę"
W ramach współpracy świetlicy szkolnej z biblioteką, odbyły się kolejne zajęcia pod hasłem "Z legendą przez Polskę".
Uczniowie podążając wzdłuż rzeki Wisły dotarli do kolejnego polskiego miasta Warszawy. W raz z nowym miastem poznali nową legendę pt. "Syrenka Warszawska". Wysłuchali legendy o losach syrenki i odważnego rybaka. W drugiej części zajęć uczniowie wykonali przepiękną pracę plastyczną przedstawiającą syrenkę. Do wykonania pracy użyli rozmaitych materiałów dając niesamowity efekt. Zapraszamy do galerii.
Dagmara Czarnobaj Beata Górska
8
Konkurs recytatorski dla uczniów klas pierwszych.
W dniu 22. 10. 2024 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski pt. "Zawody znane i lubiane".W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas pierwszych. Dzieci pięknie przygotowały się do występu, zadbały o odpowiedni strój i recytację otrzymanych wierszyków. W trakcie konkursu dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle i układały nazwy zawodów. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki a zwycięzcy nagrody książkowe. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu i zaszczycenie nas swoją obecnością.
Oto wyniki:
I miejsce - Jan Felisiak, Igor Noga
II miejsce - Lena Brodowy
III miejsce - Mateusz Lubas
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
2
Migawka z życia IA 👏👏👏
Samorząd Klasowy został wybrany przez uczniów klasy w drodze głosowania, większością głosów, w obecności co najmniej 2/3 stanu klasy.
Przewodnicząca: Paulina Czarnobaj
Zastępca przewodniczacej: Hanna Zimnowoda, Natalia Bachrij
Skarbnik: Marianna Fułek
Michał Różański klasa 8a :) kolejny sukces i ogromne brawa
19.10.2024 kolejny sukces szachisty.
Michał grając, podczas VII Memoriału Jana Pawła II, w grupie z seniorami zajął rewelacyjne 2 miejsce. O punkty walczył jako jedyne dziecko w grupie z dorosłymi.
Rodzicom należą się podziękowania za zdjęcia. :)))))
Michał Różański klasa 8a :)
Mistrzostwa Polski w szachach szybkich Lubin Hala RCS 05.10.2024.
Liczba zawodników 400.
Michał Różański wywalczył 1 miejsce w kategorii FIDE do 1600 ELO.
W kategorii 10 do 14 lat również sukces i pierwsza 10 w Polsce. To były ciężkie zmagania bo o punkty musiał walczyć jak równy z równym z dorosłymi. W ostatniej partii pokonał utytułowanego FIDE Mistrza FM.
Dziękujemy Rodzicom za udostępnienie zdjęć.
Ogromne gratulacje :)
Konkurs dyniowy :)
Zapraszamy do konkursu wszystkich uczniów w naszej szkole.
Edukacja Montessori w klasie 2a
Budowa żaby
6
Archiwum