• Akcja "Żonkile" Muzeum POLIN

• 19 IV minęła 78 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Aby upamiętnić to wydarzenie klasy VIb, VIId oraz klasy IIa, IIIb, IIIc, IVa, VIIa, VIIb, VIIIb wraz wychowawcami wzięły udzial w zajęciach, podczas których uczniowie mogli obejrzeć filmy edukacyjne i wysłuchać słuchowisko, przygotowane przez Muzeum POLIN. Opowiadały one  historię przedwojennej i powojennej społeczności żydowskiej, przedstawiały historie, w których bohaterowie pokazali, że pomimo trudnych warunków bardzo ważne były dla nich takie wartości jak przyjaźń, troska o siebie, sprawiedliwość, dotrzymywanie danego słowa. Zgłębiliśmy także historię naszego miasta i odkryliśmy, że w Kluczborku przed wojną była synagoga wzniesiona przez tutejszą społeczność żydowską.

• Klasa V a w ITeatrze

• Dzisiaj klasa V a uczestniczyła w spektaklu teatralnym. Byla to transmisja ITEATRU z desek Teatru Miniatura w Gdańsku przygotowana przez TVP3 Gdańsk. Spektakl przygotowany był na podstawie sztuki Marii Wojtyszko. Uczniowie mogli w trakcie przedstawienia odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące Kosmosu. Sztuka również nie była pozbawiona fragmentów humorystycznych a scenografia i kostiumy zasługują na szczególne uznanie.

L.Cieplik

• Dzień Ziemi w IIA

• Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto. Ma nam ludziom przypominać,że jesteśmy cząstką przyrody. Musimy zrobić wszystko,aby ją chronić i zachować dla innych pokoleń. Nasza klasa postanowiła upamiętnić ten ważny dzień i zrobić eksperymenty z Ziemią oraz wykonać plakaty.

Anna Sabina

• Akcja Żonkile 2021 w klasie IIA

• Kwiaty wiosny, pamięci i nadziei.

Nasza klasa  wzięła udział w akcji Żonkile 2021. Te żółte kwiaty stały się symbolem rocznicy Powstania w getcie warszawskim. Zrobiliśmy kilka wg własnego pomysłu.

Anna Sabina

• Las w słoiku, warsztaty z okazji Dnia Ziemi III b

• Wykonanie własnego skrawka lasu w szklanej miniaturze okazało się prostsze niżby się mogło niejednemu wydawać. Dzieciaki spisały się na medal.

Dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu materiałów do zajęć.

• Dzień Ziemi III b

• Wykonaliśmy Eko-zadania

Obejrzeliśmy prezentację na temat Dnia Ziemi, dziękujemy Pani Moni, śpiewaliśmy piosenki, wykonywaliśmy różne zadania utrwalające mnożenie i ortografię. Zostaliśmy Przyjaciółmi Ziemi.

• "Książka to przyjaciel, który nigdy nie zawodzi" IIB

• 23 kwietnia na zajęciach obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dowiedzieliśmy jak powstaje książka. Poznaliśmy książkowe naj...

Sprawdzaliśmy swoją wiedzę na temat książek w wordwallu.

W przerwie dla relaksu ćwiczyliśmy z książką. Każdy z nas wypełnił raport

z czytelni na podstawie przeczytanej książki.

Anna Respondek

• „Jak nie czytam, jak czytam” III b

•      Dostrzegliśmy, że baśń zawiera pouczenie, aby nie osądzać nikogo po wyglądzie i na pierwszy rzut oka.

Rozmawialiśmy na zajęciach o nietolerancji. Wykonaliśmy łabędzie techniką origami. Tworzyliśmy mapę myśli.

Szukaliśmy innych przykładów „brzydkich kaczątek”, w literaturze                   i w czasach współczesnych.

Poznaliśmy popularne przysłowie „Nie oceniaj książki po okładce”.

• Wiosenne kapelusze klasy II A

• Nasze propozycje na wiosenne, eleganckie nakrycia głowy.

Po lekturze pt.„Kapelusz Pani Wrony” zabraliśmy się do projektowania. Pani Wrona z pewnością byłaby zadowolona i  wybrała coś dla siebie :-)
          A.Sabina

• IIb w świecie legend.

• W tym tygodniu klasa IIb była z wizytą w najstarszych miastach Polski. Wiele z nich  posiada swoje legendy, które poznaliśmy na zajęciach. Wiele radości sprawiło nam wykonanie do nich ilustracji. Oto efekt naszych działań.

A. Respondek

• Zaproś mnie na swoję lekcję w II b

• Rewelacyjne dzisiejsze spotkanie z nauczycielką Panią Iwona Łyczkowską z województwa mazowieckiego, są jednak plusy nauki zdalnej, w jednej chwili możemy być w Krakowie w drugiej prawie w Warszawie. Zaraz po spotkaniu rozmawiałam z prowadzącą była zachwycona zajęciami w klasie. Joanna Kaczor