• Nowy Rok Szkolny

    • Uroczyste Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2023/2024 w Naszej Szkole odbędzie się 4 września 2023 roku o godz. 9.00 na hali OSiR. Następnie klasy przejdą ze swoimi wychowawcami do wyznaczonych sal.

    • UWAGA !

    • Dnia 29 sierpnia 2023r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Kluczborku odbędzie się Spotkanie dla Rodziców Uczniów klas pierwszych roku szkolnego 2023/2024. 

      

    • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

    • W dniu 23 czerwca w sposób uroczysty podsumowaliśmy ciężką pracę i wspaniałe wyniki naszych dzieci. Wręczyliśmy nagrody uczniom, którzy zdobyli wysokie miejsca w konkursach, mieli osiągnięcia sportowe.  Wyróżniliśmy ucznia roku i uczniów, którzy prężnie działali w wolontariacie. Każdy włożył sporo pracy i wysiłku przez cały rok szkolny, wszystkim gratulujemy. Uczniowie klas 8 pożegnali się z nami pięknie wykonanym polonezem, przepięknie zaśpiewaną przez Karolinę piosenką, i wesołym programem artystycznym. Podczas uroczystości uczniowie klas 8 otrzymali świadectwa. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
     Życzymy cudownych wakacji mnóstwa słońca i odpoczynku, do zobaczenia we wrześniu.

      

      

    • Wycieczka klasy III a

    • Na zakończenie klasy trzeciej, III A odwiedziła gospodarstwo agroturystyczne U Gazdy w Wiśle. W otoczeniu pięknych górskich krajobrazów cieszyliśmy się atrakcjami tego miejsca. Po zakwaterowaniu w pięknych i wygodnych pokojach dzieci od razu zajęły się zabawą na placu zabaw, odwiedziły zwierzęta mieszkające w gospodarstwie, a także wzięły udział w różnych warsztatach edukacyjnych w "Zagrodzie Eukacyjnej u Źródeł". Atrakcją również była Ciuchcia Wiślańska. Przejazd po Wiśle przybliżył miejscowość i pokazał ciekawe miejsca. Ciepła atmosfera i pyszne jedzenie, jakim obdarzyli nas Gospodarze, sprawiło, że szkoda było wyjeżdżać z tak cudownego miejsca.

     Joanna Duda

    • Migawka z życia II A

    • MNEMOTECHNIKI

     Dzisiaj uczestniczyliśmy w warsztatach "Jak się uczyć, żeby zapamiętać"

     Trenowaliśmy pamięć, ćwiczyliśmy umiejętność koncentracji, poznaliśmy techniki pamięciowe i odkryliśmy w jaki sposób  lubi uczyć się nasz mózg.

     Dziękujemy Pani Małgorzacie Grześlak.

     Zofia Nowak

    • Czytanie na polanie :)

    • 19 czerwca klasy VA V b VI b VII a wzięły udział w Projekcie Czytanie na polanie. Uczniowie udali się do Parku Dzierżona ma wspólne czytanie wybranych i ulubionych książek. Czytanie w otoczeniu pięknej przyrody to na pewno niezwykła przyjemność.

     Lidia Cieplik

    • Festyn Janki - fotorelacja :)

    • 17 czerwca bieżącego roku odbył się w naszej szkole rodzinny festyn Janki połączony z 770-tymi urodzinami miasta Kluczbork. Nasi uczniowie prezentowali utwory muzyczne, wiersze i układy taneczne. Liliana Relich z klasy IA zagrała na wiolonczeli, Iga Walczok z klasy IB zaśpiewała piosenkę pt. W moim ogródeczku, klasa II A zaprezentowała taniec pszczółek, klasa IIB wyrecytowała grupowo wiersz pt. Dla mamy i taty, klasa IIIA zatańczyła dynamiczny utwór dyskotekowy, klasa IV A zaprezentowała układ taneczny, uczennica Dagmara Mielczarek z klasy IVB zaśpiewała piosenkę pt.  No sory, a następnie klasa IVB zatańczyła układ do utworu 'Timber'. Klasa VA również zaprezentowała układ taneczny do utworu Toka toka. W tym utworze oprócz uczennic z klasy VA Antoniny Górki, Wiktorii Stankiewicz, Aleksandry Drozdy, Dominiki Iry i Julii Dokupil wystąpiła  nasza być może przyszła uczennica Amelia Dokupil z przedszkola nr 7. Podczas festynu dziewczęta z klasy VA również prezentowały utwory pop. Hania Kwacz z klasy IVB i Karol Dziagacz z klasy VIB zaśpiewali wspólnie piosenkę pt. Matko moja ja wiem, Emilia Nemś z klasy VC zaśpiewała piosenkę pt. Ten stan, Kamil Bahryj z klasy VC pięknie zagrał na ksylofonie, Julia Grzelak z klasy VIB zaśpiewała utwór muzyczny pt. Oczy, Julia Michalewicz z klasy 6B i Dagmara Mielczarek wspólnie zaśpiewał piosenkę pt. Ramię w ramię oraz Julia wykonała solo utwór muzyczny pt. Hymn, Karolina Verkholiuk z klasy VIIIA przepięknie zaprezentowała utwory w języku ukraińskim i polskim. Występy przeplatane były zumbą prowadzoną przez naszą byłą uczennicę Maję Turek. Podczas festynu odbył się pokaz szkoleniowy psa policyjnego, pokaz straży pożarnej i przejażdżki motorem sportowym i elektrycznym.. Nasz festyn uświetniło wiele atrakcji takich jak loteria fantowa, pchli targ, wata cukrowa, popcorn, koło fortuny, gofry, tosty, frytki, pyszne ciasta i babeczki, domowe lemoniady, kiełbaska z grilla i przepyszne sałatki domowe. Oprócz tych wszystkich atrakcji czytano legendy Kluczborka a uczniowie mogli wziąć udział w 6 konkurencjach, stacjach zadaniowych  dotyczących naszego miasta i patrona szkoły Jana Dzierżona. O godzinie 12 wszyscy zaśpiewaliśmy uroczyste sto lat dla naszego miasta a uczniowie biorący udział w wyżej wymienionych konkursach rozbili dwie piniaty z cukierkami. Nagrody do konkursów ufundował Burmistrz miasta i gminy Kluczbork za co bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom, obsłudze a przede wszystkim dyrekcji naszej szkoły za pomoc w organizacji fantastycznej zabawy podczas festynu.

     Sonia Gawińska - Mrugała, Zofia Nowak, Anna Zawada, Natalia Liśkiewicz

     fot.Joanna Kaczor

      

    • Dzień Pustej Klasy II A

    • Czytanie prawie na polanie :-)

     W tym roku poraz kolejny dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji promującej edukację w terenie. Inicjatorem akcji w Polsce jest Ośrodek Działań Ekologicznych "Żródła" (@ode.zrodla) #dzienpustejklasy2023;dpk2023

     Dzisiaj każde dziecko przyniosło do szkoły swoją ulubioną książkę. Zareklamowało ją koleżankom i  kolegom. Potem było wspólne czytanie i opowiadanie. Mam nadzieję, że to był udany dzień. Dobrze, że mamy takie miejsce przed szkołą, gdzie można na świeżym powietrzu rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze.

     Zofia Nowak

    • Certyfikaty dla klas Ia i Ib PSP nr 1 w Kluczborku

    • W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zrealizowali kolejną edycję dwóch programów ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury" oraz ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka". Uzyskali tym samym certyfikaty, które prezentujemy poniżej.

     Anna Sabina Anna Respondek

    • Sukces Zosi z II A

    • II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki o Puchar Burmistrza Kluczborka

     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

     Zofia Nowak

    • Pasja i ciężka praca to przepis na sukces Hani M. z klasy 5b w PSP nr 1 w Kluczborku

    •  Gratulacje to na początek :)

     Hania  M. uczennica naszej szkoły trzy lata temu rozpoczęła swoją przygodę z akrobatyką w Opolskiej Akademii Akrobatycznej tam trenowała na trampolinach i ścieżce. Od  września 2022r. trenuje w szkole akrobatyki powietrznej Ramada w Opolu tam też uczęszcza na treningi. Systematycznie trenuje też w domu każdego dnia w miarę możliwości. Występem 17.06.2023r. podczas IV Międzynarodowych Artystycznych Mistrzostwach Aerial Hoop Competition w Opolu dostarczyła ogromnych emocji, wykonała układ na szarfach do muzyki z Króla Lwa. Film otrzymaliśmy od Mamy Hani.

     Dziękujemy za emocje, życzymy wytrwałości i dobrej zabawy podczas rozwijania pasji.

     Liśkiewicz Natalia,  Joanna Kaczor

      

      

      

   • Kontakt

    • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Dzierżona w Kluczborku
    • 77 4182341
    • ul. Mickiewicza 10 46-200 Kluczbork Poland
   • Logowanie