Dziewczynki oprócz tradycyjnych życzeń wręczyły kolegom prezenty, a chłopcy odwdzięczyli się słodyczami.
Barbara Wnukowska
Dziewczynki oprócz tradycyjnych życzeń wręczyły kolegom prezenty, a chłopcy odwdzięczyli się słodyczami.
Barbara Wnukowska
Szkolna dyskoteka to jak zwykle hit tygodniaZ okazji Dnia Chłopaka bawiliśmy się przy energicznych przebojach.Tego dnia również dziewczyny z samorządu szkolnego wręczały wszystkim panom i chłopcom słodkie niespodzianki. To był przemiły dzień pełen wspólnej zabawy i radości
Z okazji Dnia Chlopaka klasa 2b wybrała się na pizze do restauracji " Pod Arkadami ".
W drodze powrotnej korzystając z pięknej jesiennej pogody pozbieraliśmy kasztany i odwiedziliśmy plac zabaw.
Na koniec dnia chłopcy otrzymali drobne upominki, które sprawiły im wiele radości.
Dagmara Czarnobaj
“Łap balans” to idealne motto na śniadanie z przyjacielem w szkole. Wspólne jedzenie to nie tylko czas na zdrowy posiłek, ale też chwila na rozmowę i uśmiech. W biegu szkolnego dnia takie przerwy pomagają złapać równowagę między nauką a relaksem. Śniadanie w towarzystwie przyjaciela daje energię i dobry nastrój na resztę dnia.
"Świat w naszych rękach" to projekt, w którym dzieci tworzą prace plastyczne na gąbkach z recyklingu, pokazując, jak ważna jest troska o naszą planetę. Gąbki, zazwyczaj wykorzystywane do codziennych czynności, stają się tutaj płótnem dla kreatywności. Dzięki nim dzieci uczą się, jak przetwarzać materiały, dając im nowe życie, przy okazji poznając nowe faktury i właściwości różnych materiałów. To wyjątkowa inicjatywa, która podkreśla, że każdy z nas ma wpływ na przyszłość Ziemi i że małe działania, takie jak recykling, mogą zrobić wielką różnicę. Jesienne arcydzieła ozdobiły ściany naszej szkoły.
„Tydzień Szczęścia” to wyjątkowa, ogólnopolska akcja organizowana w szkołach, mająca na celu promowanie pozytywnych emocji, relacji oraz dbałości o dobrostan psychiczny uczniów i nauczycieli.
Z wielką radością uczestniczyliśmy w kolejnej edycji. Każdego dnia organizowaliśmy różnorodne aktywności, takie jak spotkania integracyjne, zabawy czy zajęcia relaksacyjne.
Uczniowie mieli okazję lepiej poznać siebie nawzajem, rozwijać empatię i budować przyjazną atmosferę w szkole. Odkrywali własne talenty, dzielili się swoimi zainteresowaniami oraz pasjami.
Akcja „Tydzień szczęścia” rozwija ciekawość świata i ludzi. uczy, że szczęście to nie tylko chwilowe emocje, ale też dbanie o siebie i innych na co dzień. Doskonali umiejętność współpracy oraz szacunku do drugiej osoby.
Uczniowie kl. Va i VIb podjęli się zdobycia góry Ślęży – najwyższego punktu Przedgórza Sudeckiego, który wznosi się na wysokość 717,5 m n.p.m. Towarzyszył im przewodnik, który w ciekawy sposób zapoznał młodych turystów z fauną i florą rezerwatu krajobrazowo-geologicznego i historycznego. Przedstawił budowę geologiczną góry oraz prezentował uczniom minerały, np.: granit, gabr i kwarc. Na szczycie odważni śmiałkowie wspięli się na wieżą widokową, skąd podziwiali wspaniały krajobraz. Później obejrzeli Dom Turysty PTTK oraz Kościół na szczycie Ślęży. Następnie podziwiali ,,Niedźwiedzia” – starożytną rzeźbę kultową, której dotknięcie przynosi szczęście. Po obejrzeniu zabytków, udali się innym szlakiem do Sobótki. W drodze powrotnej wszyscy dzielili się wrażeniami i planowali, jakie miejsca odwiedzą następnym razem. Jesień to najpiękniejsza pora roku, żeby zwiedzać Sudety.
Agata Hiczkiewicz, Anna Stadnik, Beata Górska, Monika Turek
Na lekcji j. polskiego uczniowie kl. VIII b zapoznali się ze stylami języka. Pracując w grupach, wyszukiwali informacji na zadany temat, a następnie dzielili się wiedzą z rówieśnikami. Praca ósmoklasistów została połączona w całość, stanowiąc pomoc na wyciągnięcie ręki. Brawa za solidną pracę :-)
Anna Stadnik
W ramach obchodów "Tygodnia Szczęścia" w naszej szkole klasa 7A wybrała się na godzinie wychowawczej na kebaba. Było to nasze pierwsze wspólne wyjście w nowym roku szkolnym i przyświecał nam jeden cel- integracja klasy Szkoła to przecież nie tylko budynek, ławki, tablica- szkoła to przede wszystkim uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy, którzy wspólnie tworzą klimat szkoły Myślę, że takie lekcje kiedyś będą miło wspominać Dziś fajnie spędziliśmy czas, a każdy z uczniów na 6 zdał egzamin z kulturalnego zachowania się w restauracji.
W dniach 23-26 września uczniowie z klasy 1a, 1b i 3a uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu "Kampania ekologiczna na rzecz przeciwdziałania emisjom w gminie Kluczbork".
W czasie zajęć dzieci poznawały właściwości powietrza oraz źródła i skutki jego zanieczyszczeń. Prowadziły obserwacje, wykonywały doświadczenia, opisywały zjawisko smogu i znaczenie czystego powietrza dla życia na Ziemi.
Uczniowie PSP nr 1 :)
Brawa dla każdego kto brał dziś udział w biegu o Złotą Barć. Jak zwykle wspaniali wszyscy biorący udział.
Liczna reprezentacja klasy I a i III b
Na podium stanęli Natalia Wiewiórka z kl. IV a. Patryk Klimek z kl. VII c
Gratulacje!
Urszula Wereszczyńska
Od poniedziałku w naszej szkole ruszyliśmy z pomocą dla osób poszkodowanych w powodzi. Jak zwykle nasza społeczność szkolna nie zawiodła i uczniowie przez cały tydzień przynosili potrzebne produkty ( środki czystości, karmę dla zwierząt, środki higieny, łopaty, rękawice, ściereczki itp. ). Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy:-) Zebrane produkty zostały posegregowane i zawiezione na parafię Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku, skąd wyruszył konwój do potrzebujących w Głuchołazach. Akcją segregowania i pakowania darów koordynował pan Artur Sokołowski i ksiądz Mateusz Mytnik, a pomagały klasy 7A i 7B. Wszyscy uczniowie i ich rodzice którzy włączyli się w akcję pomocy dla powodzian okazali wielkie serce i solidarność z osobami poszkodowanymi w powodzi. Dobro wraca a pomaganie jest fajne. Mamy też zdjęcia jak Państwa pomoc została przekazana.
Dziękujemy
Chór naszej szkoły prowadzony przez Zbigniewa Oszczypko zaprezentował się na tegorocznym Jarmarku Ziemi Kluczborsko-Oleskiej „Miodowo-mleczne smaki”, który odbył się 18.09.2024r. w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na Rynku w Kluczborku.
Klasa II "b" z PSP nr 1 w Kluczborku wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym z okazji " Dnia Kropki" pt.: " Moc Kropek: Odkryj, Twórz, Inspiruj!"
Dzień Kropki to święto kreatywności, w którym skupiamy się na poszukiwaniu i rozwoju swoich zdolności i pasji. Każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.
Dziękujemy Pani Tatianie Głuszko z KPP w Kluczborku za książeczki. Zabieramy się za wykonywanie zadań związanych z naszym bezpieczeństwem.
Zofia Nowak
Dziś podczas zajęć klasa 2a świętowała Dzień Kropki. Uczniowie obejrzeli filmik o małej dziewczynce Vasti. Każdy podreślił swoje mocne strony, wykonali wspólnie kolorowe prace. To była przyjemność widząc dziś zaangażowanie uczniów :)
Powered by aSc EduPage