• Co słychać w IIA? Sprawne działanie.

• Świąteczne karty z życzeniami były efektem naszej pracy. Jakie to proste, gdy wykorzystaliśmy jedną z wielu pomocy, która jest w posiadaniu szkoły. Super rzecz! Polecamy innym klasom.

Karina Bilska Anna Respondek

• Wizyta grupy ,,Skrzaty" z PP nr 7 w Kluczborku. Dziękujemy za spotkanie :)

• Dziękujemy Paniom Wychowawczyniom z  Publicznego Przedszkola nr 7  w Kluczborku za pozytywną odpowiedź na zaproszenie do naszej szkoły  wraz z grupą ,,Skrzatów”. Dzięki odwiedzinom przedszkolaki poznały nowe otoczenie.  Nasze spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, dzieci kolorowały  obrazki z których powstaną ozdoby, brały udział w zawodach sportowych , były mikołajami roznoszącymi prezenty,  rozszyfrowały hasło –,,Witamy w szkole”. Po zabawach na salce gimnastycznej dzieci miały też okazję zwiedzić naszą szkołę - zobaczyły klasy,  świetlicę, spotkały się z uczniami i nauczycielami naszej szkoły. Każdy przedszkolak wyszedł z naszej szkoły z niespodzianką. Mamy nadzieję, że z niektórymi przedszkolakami spotkamy się we wrześniu, już w roli uczniów naszej szkoły.

Joanna Kaczor Urszula Wereszczyńska Dagmara Czarnobaj

• Mikołajki na sportowo w PSP nr 1 w Kluczborku

• 7 grudnia 2023r na Hali Osir odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych  ,, Mikołajki na sportowo” ,podczas których poszczególne klasy zmagały się z zadaniami. Uczniowie każdej klasy jako cały zespół w mikołajkowych czapkach i czerwonych koszulkach uczestniczyli w różnorodnych konkurencjach. Zabawy i śmiechu było co nie miara, już czekamy na kolejne e takie spotkanie.

Urszula Wereszczyńska

• Szkolny Wolontariat

• Uczennice naszej szkoły z klasy 7a odwiedziły lokalne schronisko dla zwierząt. Było to wyjątkowe doświadczenie pełne emocji i wzruszeń, ale również ważna lekcja empatii i troski o te zwierzęta, które potrzebują naszej pomocy. Podczas tych odwiedzin przekazaliśmy opiekunom azylu karmę zebraną przez naszą szkolną społeczność.
          Dziękujemy samorządowi za zorganizowanie akcji Herbata Jesieniara, podczas której zebrano środki na zakup specjalistycznej karmy 4 vet oraz wszystkim uczniom i ich rodzicom za wsparcie naszych działań.
          Wasza hojność i zaangażowanie sprawiły, że nasza zbiórka była wielkim sukcesem!
          Karina Bilska
        • Mikołajki w II b

• W oczekiwaniu na Mikołaja uczniowie klasy II b 6 XII nie próżnowali. Udekorowali klasę, ubrali choinkę oraz przygotowali kalendarz adwentowy z niespodzianką. Uczestniczyli w zajęciach mikołajkowych z panią Beatą. Sala zamieniła się w warsztat, gdzie uczniowie-asystenci Mikołaja przygotowali świąteczne zakładki. Nareszcie długo oczekiwany gość pojawił się z prezentami. Było mnóstwo radości  i szczęścia.

• Szkolne planetarium

• Klasy VI naszej szkoły w ramach lekcji geografii miały do wykonania projekty układu słonecznego. Prace są bardzo ciekawe, dziielimy się nimi z Wami. Zdolnych mamy uczniów:))))

• Warsztaty "Wokół choinki" III A

• Delegacja uczniów klasy III A skorzystała z zaproszenia i wzięła udział w czterogodzinnych warsztatach w Publicznym Przedszkolu nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Czesława Janczarskiego w Kluczborku. Warsztaty "Wokół choinki" współfinansowane zostały przez Gminę Kluczbork, zorganizowane przez Stowarzyszenie " Klucz do rozwoju". Okazją do zrealizowania tego wydarzenia  było 770- lecie Kluczborka. Podczas spotkania wykonywaliśmy ozdoby świąteczne różnymi metodami. Integrowaliśmy się z innymi dziećmi.  Obejrzeliśmy świąteczne przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków. Na koniec zawiesiliśmy ozdoby na przepięknej choince. Dziękujemy za zaproszenie i gościnność.

• Co słychać w II A? Świąteczne stroiki.

• Orzechy to przysmaki wiewiórek. Jednak dzisiaj wykorzystaliśmy je do dekoracji świątecznych stroików. Wymagały od nas cierpliwości i dokładności - efekty widać na zdjęciach.

Anna Respondek Karina Bilska

• Co słychać w II A? Mikołaj w klasie IIA.

• Dzisiaj każdy starał się spotkać Mikołaja. Do naszej klasy także trafił. Niespodzianką był jego list i oczywiście upominki. Dużo radosnej atmosfery wniósł do naszej klasy.

• Mikołajki w klasie 1b

• Dziękujemy za cudowne chwile na warsztatach w Zakładzie Aktywności Zawodowe. Mieliśmy okazję własnoręcznie zrobić ozdoby świąteczne oraz skosztować przepyszne gorącej czekolady. Na koniec nie zabrakło długo wyczekanego przez dzieci Mikołaja który przyszedł z wielkim workiem prezentów dla każdego.

Dagmara Czarnobaj

• Co słychać w II A? Niebawem święta.

• Pamiętamy o tym w naszej klasie. Mały czy duży z radością sięga do tego wydarzenia. Zrobiliśmy bałwanki, bo zima z oknem, ale też pojawił się w naszej klasie kalendarz adwentowy. Tym razem nie sięgamy po słodycze, a mamy do dyspozycji zadanie na każdy dzień...to nasze pomysły wspierane m.in. przez Panie Karinę Bilską i Beatę Górską. Zaplanujcie z nami czas oczekiwania na święta - zaprasza II a.

• Klasa 1b w Bibliotece :)

• Uczniowe klasy 1b złożyli uroczyste ślubowanie i od tego momentu stali się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki szkolnej. Wcześniej wykazali się znajomością bajek oraz zapoznali się z regulaminem wypożyczania książek w bibliotece. Dostali również dodatkowe zadanie wykonania samodzielnie zakładki do książki.

Dagmara Czarnobaj

• Migawka z życia III A

• Poznaliśmy na zajęciach bohatera lektury "Sposób na Elfa". Przy okazji rozmawialiśmy o różnych rasach psów. Dzisiaj odwiedził nas pudel Natan. Radości było sporo. Dziękujemy Mikołajowi i Pani Ani Książek.

• Szachowy Sukces Michała z Klasy 7a

• Michał Różański z klasy 7a uczeń naszej szkoły kolejne sukcesy na jego koncie.

Gratulujemy!!!!!!!!

Kolejna wspaniała wiadomość. Nasz jedyny i niekwestionowany mistrz szachowy Michał Różański zdobył wszystkie możliwe pierwsze miejsca podczas

Turnieju Mikołajkowego w Kluczborku.

Startując w wyższej kategorii wiekowej uczniów liceów i techników nie przegrał żadnej partii i wygrał cały turniej.