Lekcja geografii w klasach siódmych, może być wyjątkowo pyszna
Chętni uczniowie przygotowali desery, które do złudzenia przypominają poznane wcześniej profile glebowe.
Małgorzata Derejczyk-Stańska
Lekcja geografii w klasach siódmych, może być wyjątkowo pyszna
Chętni uczniowie przygotowali desery, które do złudzenia przypominają poznane wcześniej profile glebowe.
Małgorzata Derejczyk-Stańska
Do baśniowej krainy pełnej magii i radości stworzonej przez cudownego pisarza Hansa Christiana Andersena poprowadził uczniów z klas I-III Zespół Teatru Pana O. Było to niesamowicie pouczajace i pełne wrażeń przedstawienie. Zobaczcie sami.
Zofia Nowak
Chcielibyśmy poinformować, że nasza szkoła została wybrana do wyjątkowego programu "Szkoda życia na hejt" organizowanego przez Fundację UNIQA we współpracy z Instytutem Cyfrowego Obywatelstwa, który skupia się na przeciwdziałaniu hejtowi w szkole. Z ponad 1000 zgłoszonych placówek nasza znalazła się w gronie 50 wybranych. To dla nas wielkie wyróżnienie i możliwość podjęcia działań, które realnie wpłyną na poprawę atmosfery i relacji między uczniami.
Dlatego już dnia 03.12.2024 o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie i wykład o hejcie dla rodziców i nauczycieli.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie i liczymy na Państwa obecność. Wspólnie możemy stworzyć bezpieczniejsze, bardziej przyjazne środowisko dla naszych dzieci
Anna Lisiak, pedagog szkolny
Dnia 21.11.2024 odbyły się andrzejki dla klas I-III. Zabawa była fantastyczna. Wszyscy wyszliśmy zachwyceni ;)
Olga Baron
Serdecznie zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów na spotkanie w naszej szkole :)
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny pt. „Biblioteka naszych marzeń”.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie, pomysłowość i talent.
W ramach projektu „Zabawa sztuka” dzieci z klasy 2b wykonywały ćwiczenia z Kart Ruchowych, rozwijając koordynację i sprawność fizyczną. Następnie, zainspirowane tą aktywnością, stworzyły własne karty, wykazując się kreatywnością i zaangażowaniem. Zajęcia łączyły ruch, zabawę i twórcze myślenie, zapewniając radość i aktywność.
Dagmara Czarnobaj
ZHR Kluczbork jak co roku włączyło się w Akcję "Rodacy Bohaterom". I nasza szkoła pragnie wesprzeć tą inicjatywę, która ma na celu wsparcie Polaków mieszkających na Kresach oraz uhonorowanie ich trudnej historii i wkładu w polskie dziedzictwo.
Za wszelkie gesty pomocy dziękujemy
16.11.2024 r w naszej szkole po raz pierwszy odbył się SWAP kobiecy czyli po prostu wietrzenie szafy. Nadchodzi zima więc to był najlepszy czas na porządki wokół garderoby a przy okazji można było porozmawiać przy ciasteczku i kawie. Najważniejszy jednak cel tej imprezy to ekologia, czyli dajemy rzeczom drugie życie.
Kolejne spotkanie-wymiana lub sprzedaż odzieży,biżuterii i innych akcesoriów damskich to popołudnie 13.12.2024 godz. 16.00-19.00 również u nas w PSPnr 1.
Będzie ponownie okazja żeby sie spotkać przy popołudniowej pysznej kawie lub zimowej herbatce.
Zapraszamy.
Kontakt do organizatorów: 509 352 651 lub 531 806 068
Aktywności jesienne z klasy 2b: tworzenie kamieni, utrwalanie zasad ortografii z pomocą magicznej różdżki, poznawanie nowych figur geometrycznych i ich odwzorowywanie, składanie latawca oraz zgłębianie tajemnic siły wiatru. Uczniowie świetnie się bawili, łącząc naukę z zabawą.
Dagmara Czarnobaj
Dzień Życzliwości pomaga budować empatię i zrozumienie między uczniami. Klasa 6a w ramach projektu "Emp@tyczna Klasa" przygotowała dla całej społeczności "Słoik dobrych myśli", które to sentencje zostały rozdane uczniom, nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły. Każdy uczeń miał możliwość napisania życzliwego liściku dla wybranej osoby i wrzucenia go do specjalnej " Poczty dobrej energii". Ciekawą inspiracją stały się zawieszone na drzwiach klas "komplementy". Pozytywne interakcje i docenienie innych, w sposób naturalny zmniejszają przestrzeń konfliktów i nieporozumień.
Renata Struzik.
W Dniu Życzliwości klasa I B wykonała dla całej społeczności szkolnej okienko życzliwości z etimonkami i sentencjami do przemyślenia. Wszystkim życzymy miłego i udanego dnia w przyjaznej i radosnej atmosferze
Wych. Joanna Grabowska - Choncel
📚🌍 Baśnie irlandzkie w klasie 4a!🌍📚
20 listopada 2024 r. uczniowie klasy 4a mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w fascynującej lekcji online poświęconej baśniom irlandzkim. Spotkanie poprowadziła pani Justyna Mazurek-Scharmm, przedstawicielka Fundacji Kultury Irlandzkiej, która wprowadziła nas w świat magicznych stworzeń i irlandzkiego folkloru.
Dzieci poznały historie o Pookach – tajemniczych duchach, Leprechaunach – sprytnych strażnikach skarbów, oraz Aonbarze – legendarnym jednorożcu mórz. To była niezwykła podróż pełna opowieści, które rozpaliły wyobraźnię i przybliżyły kulturę Zielonej Wyspy.
Dziękujemy pani Justynie i Fundacji Kultury Irlandzkiej za tę inspirującą lekcję! 💚
#KulturaIrlandzka #BaśnieIrlandzkie #Klasa4a #LekcjaOnline #FundacjaKulturyIrlandzkiej
Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka klasa III b wzięła udział w zajęciach pełnych radości i zabawy. Dzieci obejrzały prezentację wykonywały interaktywne zadania, które rozwijały ich kreatywność i współpracę. Zajęcia dostarczyły wiedzy oraz pozytywnych emocji.
Anna Sabina
Za nami kolejny etap konkursu matematycznego. Uczniowie klas czwartych i piątych z zaangażowaniem przystąpili do rozwiązywania następnych zadań. Tym razem pożegnaliśmy trzy drużyny, które zdobyły najmniejszą liczbę punktów. Już w grudniu spotykamy się w III etapie.
W dniu dzisiejszym pani adwokat Anna Skrzypczyk-Miś w ramach lekcji edukacyjnej pomogła naszej młodzieży lepiej zrozumieć ich prawa i obowiązki. Odbyły się dwugodzinne spotkania dla klas VII i VIII.
Jakie prawa i obowiązki mają Uczniowie?
Czy małoletni influenserzy mogą zarabiać w internecie?
Czy mowa nienawiści w sieci niesie taką samą odpowiedzialność prawną, jak nienawiść wyrażona wprost?
Czy za przestępstwa odpowiadają tylko dorośli?
Czy małoletni mogą zawierać ważne umowy?
Odpowiedzi na te i inne pytania dziś zostały udzielone, za co bardzo dziękujemy
20 listopada 2024r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili pensjonariuszy w Domu Pomocy Społecznej w Kluczborku, by wystawić im przedstawienie z okazji niepodległości. Program artystyczny zaprezentowany przez uczniów, sprawił ogromną radość wszystkim zebranym. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i za ogrom braw, które otrzymały dzieci. Było to dla nich wyjątkowe spotkanie.
Natalio, Weroniko, Julio, Kubo, Haniu, Zosiu, Igo, Leno, Bartku, Arturze, Miłoszu, Igorze, Tomku.
Dziękujemy za to, że mieliście chęci i ochotę, by wystąpić przed tak wyjątkową publicznością.
W ramach współpracy świetlicy z biblioteką odbyły się zajęcia inspirowane legendą o Lwach Gdańskich. Dzieci obejrzały animację opowiadającą historię lwów, rozwiązywały zadania multimedialne, a także wzięły udział w symbolicznej inscenizacji rozbiorów Polski poprzez rozdarcie mapy. Dodatkowo uczniowie wykonali pracę plastyczną - barwne maski lwów. Zajęcia łączyły edukację historyczną z kreatywną zabawą.
Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszego ucznia.
Dnia 17.11.2024 po raz piąty z rzędu Michał Różański stanął na podium Indywidualnych Mistrzostw Województwa w szachach szybkich.
Po zaciętej walce zdobył 2 miejsce.
Zawody odbyły się w Prudniku.
Ogromne gratulacje
Powered by aSc EduPage