• Konkurs pięknego czytania

• 20 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs pięknego czytania, w którym wzięli udział uczniowie klas czwartych. I miejsce w konkursie zajęły Martyna Garbowska i Lena Gorczyńska, II miejsce zdobyła Milena Szecel, a III miejsce przypadło Lilianie Walczak.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i cieszymy się, że taki konkurs mógł się odbyć. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości!

Beata Górska

• Wiosenne klimaty

• Szkolny konkurs plastyczny Wiosenne klimaty rozstrzygnięty!

Oto laureaci konkursu:

I miejsce - Jakub Lachowicz- klasa 2a

II miejsce- Liwia Kaznowska- klasa 1b

III miejsce- Igor Sarnowski- klasa 1b

Klasy IV-VIII

I miejsce- Gabriela Marciniszyn- klasa 5b

II miejsce- Hanna Mierzwa- klasa 5b

III miejsce- Sofia Vikhel- klasa 4a

Gratululemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

• Akcja Żonkile

• Klasa Vc wzięła udział w tegorocznych obchodach 80 rocznicy wybuchu powstania w Gettcie warszawskim. Wysłuchaliśmy słuchowiska, które specjalnie na tą okazję przygotowało Muzeum POLIN w Warszawie, a w nim odkryliśmy historię prawdziwej przyjaźni trzech chłopców i wartość, jaką niesie ze sobą pamięć. Wykonaliśmy także papierowe żonkile, które wręczyliśmy nauczycielom i uczniom naszej szkoły, po to żeby pamiętać...

• Akcja Żonkil w I B

• Klasa I b wzięła udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Staraliśmy się samodzielnie wykonać papierowe żonkile– symbol tego, że łączy nas pamięć o powstaniu. Może nie są idealne, ale zrobione przez nas, od serca.

• Co słychać w IA? Koncert.

• Każdy dzień w szkole, to coś nowego. Tym razem szukaliśmy źródeł dźwięku. Są wszędzie i łatwo je wywołać, chociaż nie można ich zobaczyć. Okazało się, że podczas zajęć mieliśmy okazję posłuchać wiolonczeli. To Lila, nasza koleżanka przyniosła instrument do klasy i zagrała na nim. Lila dziękujemy - klasa I a.

Zapraszamy na koncert :)

• Finał akcji 'Zajączek dla Seniorów'

We wtorek i w środę przed świętami nasi wolontariusze ze szkolnego klubu wolontariatu Jedyneczka Pomaga z klasy 8B i 8C zanieśli pięknie przygotowane paczuszki do Domów Pomocy Społecznej na ulicę Wołczyńską i Sienkiewicza w Kluczborku. Radość pensjonariuszy i ich opiekunów była ogromna zwłaszcza że uczniowie dodatkowo przygotowali świąteczne słodkości dla seniorów i dekoracje na stół. Za wszystkie słodycze i słodkości i piękne dekoracje serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej. Akcja przebiegła wspaniale a rezultatem są uśmiechnięte buzie naszych drogich seniorów. W piątek paczuszki również trafiły do Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Wołczynie. W sumie rozdaliśmy 168 paczek:-)

Opiekun Wolontariatu

Sonia Gawińska - Mrugała

• Co słychać w IA? Odwiedzamy muzeum.

• Klasa I a odwiedziła kluczborskie muzeum. To ciekawe miejsce. Można w nim zobaczyć pamiątki z przeszłości. Niektóre z nich widzieliśmy po raz pierwszy, są starsze od naszych rodziców i dziadków. Mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawostek z życia pszczół. Obejrzeliśmy film, których bohaterami były właśnie te owady.

Mieliśmy ciekawy dzień poza szkołą.

• Ciekawe spotkanie w VI a

• Uczniowie i wychowawczyni klasy VIA serdecznie dziękują Pani Annie Lisiak za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć terapeutycznych na temat wzmacniania poczucia własnej wartości.
          Temat jest tak obszerny i interesujący, że czekamy na kolejne spotkanie.

Ewa Jakubik