Warsztaty w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku pt. " Kłosy pełne chleba ". Uczniowie klasy I b zwiedzili ekspozycje, samodzielnie przygotowali masę solną, z której ulepili i ozdobili chlebki dożynkowe.
Dagmara Czarnobaj
Warsztaty w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku pt. " Kłosy pełne chleba ". Uczniowie klasy I b zwiedzili ekspozycje, samodzielnie przygotowali masę solną, z której ulepili i ozdobili chlebki dożynkowe.
Dagmara Czarnobaj
Pracowity czas w klasie I b. Uczniowe poznali między innymi różne sposoby zapisu i przedstawiania czasu. Omówili cykl życia motyli oraz żab. Poznali podstawy mnożenia i dzielenia liczb.
Dagmara Czarnobaj
Pewnego popołudnia zorganizowaliśmy klasowe czytanie dramatu Adama Mickiewicza. By lepiej zrozumieć tekst, nieco przybliżyliśmy klimat prezentowanych w lekturze wydarzeń.
Klasa 7 a oraz koło teatralne
Zmagania oraz wspólna nauka przez zabawę podczas Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
Karina Bilska
Dagmara Czarnobaj
Barbara Wnukowska
Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”
Dnia 21 lutego 2024 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. I tak dla uczczenia święta języka polskiego, reprezentanci klas IV - VIII, przystąpili do starcia i zmierzyli się z polonistycznymi zadaniami. Były one dużym wyzwaniem dla naszych uczniów, ale również okazja do wspólnej zabawy i uśmiechu. Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły zatem w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać. Moda na język polski na pewno zagości w naszej szkole na dłużej i na stałe wejdzie do kalendarza wydarzeń szkolnych.
Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień.
Ewa Jakubik
Jadwiga Kubas
Anna Stadnik
Lidia Cieplik
Często odwiedzamy bibliotekę, ale dzisiaj odwiedziła nas Pani Beatka - bibliotekarka. Ciekawa jest praca w bibliotece, w otoczenie tyłu książek można poczuć klimat każdej z nich. Pani Beatka przybliżyła nam postać poetki Doroty Gellner. Jak zauważyliśmy życiorysy bywają bardzo ciekawe. Zajęcia połączyliśmy z naszą nauką czytana, pisania, mówienia. Prace plastyczne podsumowały to ciekawe spotkanie.
Dziękujemy – klasa IIa.
Anna Respondek
Wiosenna pogoda dodaje otuchy. Za kilkanaście dni święta. Klasa IIA przygotowała upominki dla seniorów. Życzenia w kolorowej oprawie przekażemy osobom, które zawsze czekają na dzieci. Zdrowia i uśmiechu na każdą pogodę!
Anna Respondek, Karina Bilska
Jest dużo trudności z zapamiętaniem pisowni wyrazów. Ale wykorzystać możesz naszą metodę – biegane dyktando. Odczytaj zdanie i biegiem, by to napisać. Już pamiętamy! Jeszcze tylko kilka zdań. Ruch i ortografia to dobre połączenie. Propozycja? Baw się w ortograficzne wyścigi. Zapraszamy klasa IIA.
Anna Respondek
Czy litr wody to dużo? Ile to pół litra, a ile ćwierć ? Przelewanie wody do butelek różnej wielkości było ciekawe. Już wiemy ile wody potrzeba by ugasić pragnienie. Woda to cenne źródło życia więc musimy zadbać, by nie marnować żadnej kropelki wody.
OSZCZĘDZAJ WODĘ! Prosimy - klasa IIA.
Anna Respondek
Dnia 27.02.2024r. odbył się na prośbę i pomysł uczniów klasy 6a Turniej szkolny Brawl Stars. Udział wzięły trzyosobowe zespoły z klas od trzecich do ósmych. Towarzyszyły temu ogromne emocje. Uczniowie wykazali się wysoką kulturą osobistą i grą Fair Play. Cieszę się że mogłam pomóc w realizacji ich pomysłu. Nasza młodzież jest niesamowita. Bo szkoła to nie tylko nauka ale i zabawa, wspólne spędzanie czasu, wzajemna pomoc, budowanie relacji.
Dziękuję Joanna Kaczor
Zajęcia w ramach współpracy biblioteki i świetlicy szkolnej.
Beata Górska i Dagmara Czarnobaj
Celem poniedziałkowego wyjścia klasy II A była biblioteka pedagogiczna. Zajęcia sprawiły, że zobaczyliśmy siebie jak odbicie w lustrze. No cóż, jak widać każdy z nas ma zalety, ale i swoje słabości. Ma także sporo siły, by z każdym dniem być lepszym, milszym i żyć w przyjaźni. Lubimy swój wygląd, a uśmiechnięte twarze są zawsze modne.
Podpowiadamy: uśmiechajcie się!
Anna Respondek
Kolejny raz uczniowie klasy II B gościli w Bibliotece Publicznej na warsztatach w ramach projektu ,,Ciekawscy drugoklasiści". Tym razem temat pt.,,Polubić siebie”. Dzieci uczyły się zauważać i doceniać swoje zalety, ale też rozpoznawać swoje wady i słabe strony. Każdy z nas je ma. Zabawa, słuchanie opowiadań, poznanie tytułów książek na ten temat, to wszystko pomogło nam zrozumieć jak akceptować siebie i innych. To były pouczające zajęcia.
Anna Sabina
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego świętowaliśmy w kinie Bajka. Obejrzeliśmy spektakl "Czarodziejskie słowa".
Dlaczego świętujemy w Dzień Kota?
Świętujemy, bo dzieci lubią koty i interesują się nimi. To naprawdę wystarczy, by wykorzystać tę naturalną ciekowość do tworzenia ciekawych projektów czy rozwijania różnych umiejętności.
Zofia Nowak
20.02 2024.Dziewczeta z kl VI a i b wzięły udział w zawodach siatkówki na szczeblu powiatowym.
Gra była bardzo zacięta, a dziewczęta ostatecznie zajęły III miejsce.
Gratulacje!
Urszula Wereszczyńska
W PLANETARIUM. Środa rano - ruszamy do Chorzowa. W autokarze uczniowie z klas II. Królestwo planet to temat naszych zajęć w Planetarium. Gdy poczuliśmy głód, trafiliśmy do muzeum chleba, a tam ciasto na bułeczki, które sami zrobiliśmy. Poznaliśmy także sprzęty, których używały nasze babcie. A czy znacie historię powstania bochenka chleba? Łatwo kupić pieczywo w markecie jednak w rzeczywistości nie jest to takie proste. Nasz wyjazd był bardzo udany. Ogromne podziękowania dla Pani Gabrieli Maryniak za organizację naszego wyjazdu. To była ogromna przyjemność.
Dziękujemy- klasy II z wychowawczyniami i opiekunami
Uczniowie klasy I b dzięki " Poczcie Walentynkowej " mieli możliwość przesłania wybranej osobie walentynki z wyrazami przyjaźni, koleżeństwa bądź miłości. Dzień pełen serdeczności, ciepła oraz szacunku.
Szycie to połączenie zajęć artystycznych i rękodzielniczych. Warsztaty rozwijają umiejętności manualne, myślenie logiczne i przestrzenne.
Posługiwaliśmy się igłą i nitką, szyliśmy na maszynie. Towarzyszył nam przez cały czas uśmiech na twarzy.
Zofia Nowak
Uczniowie klasy 1 b zaprojektowali ubrania dla swoich modelek czerpiąc inspiracje twórczością Andy Warhola.
Dagmara Czarnobaj
Powered by aSc EduPage