• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w PSP nr 1 w Kluczborku :)

• Dnia 21 listopada w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Uczniowie przyszli ubrani na niebiesko. Spotkaliśmy sie całą szkołą na hali OSiR, odbyły się zawody sportowe, wspólnie rozmawilismy o tym jak brzmią prawa dziecka i o tym jak ważne jest ich przestrzeganie.

• Michał Różański Mistrzem Województwa Opolskiego :)

• Kolejny duży sukces naszego ucznia Michała z klasy  6a. Upragniony tytuł Mistrza Województwa Opolskiego Juniorów w szachach szybkich w Prudniku zdobył w sobotę 26 listopada 2022r. Po siedmiu zaciętych partiach, z których Michał nie przegrał żadnej z wynikiem 6,5 pkt. wygrał Otwarte Międzynarodowe  Mistrzostwa z dużą przewagą nad innymi zawodnikami z Polski i Czech.

Gratulujemy!

• Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasie IB.

• Miękki, puszysty, czasami z łatką. Swoje święto obchodził najmilszy przyjaciel wszystkich dzieci-Pluszowy Miś.Przeczytaliśmy fragment książki o znanym przez wszystkichu  misiu Kubusiu Puchatku. Jak było  zobaczcie sami .

• Andrzejki w klasie IB

• Wyjątkowe klasowe Andrzejki były świetną zabawą dla uczniów, którzy uwielbia takie wesołe klimaty. Radości  i śmiechu było wiele, a wszyscy świetnie się bawili. Z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal w przyszłym roku.

• W klasie IB znamy nasze prawa i obowiązki.

• W dniu Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka uwaga wszystkich była skierowana na dzieci. Uczniowie klasy IB poznali swoje prawa oraz ich znaczenie. Już wiedzą, że każde dziecko jest inne, a przez to wyjątkowe.

• Projekt "Wędrująca książka" IIA

• Podczas projektu poznajemy historię pewnego niesfornego misia. Bohatera naszej lektury "Pamiętnik Czarnego Noska". Ukochany przez kolejne pokolenia dzieci Czarny Nosek przeżywa mnóstwo przygód, czasem zabawnych, a czasem bardzo niebezpiecznych. Poznaje wielu przyjaciół, którzy ratują go z niejednej opresji. Kolejne fragmenty lektury czytali: Natalia, Szymon, Mikołaj i Ewa. Książka jest przekazywana z rąk do rąk i "wędruje po klasie".            Projekt został zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

• Dziecięca Rada Miejska w Kluczborku

• ,,Dobrostan psychiczny ucznia po zdalnym nauczaniu" był głównym tematem VII debaty Dziecięcej Rady Miejskiej  #razembezpieczniej. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII a

• Projekt Opolskie dla młodzieży.

• W ramach projektu opolskie dla młodzieży Zespół Szkół nr 1 w  Kluczborku przekazał klasie 7a karmnik i karmę dla ptaków. W trakcie spotkania młodzież przeprowadziła konkurs z wiedzy o ptakach a zwycieżcy otrzymali nagrody. Karmnik zostanie zamontowany na podwórku szkolnym a uczniowie klasy 7a będą dokarmiali ptaki.

Lidia Cieplik

• Z okazji 104 rocznicy ...

• Z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu i Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr V w Opolu nagrali cztery zwrotki hymnu Polski w Studiu M im. SBB w Radiu Opole.

Mazurek Dąbrowskiego

• Dzień Postaci z Bajek w klasie I B

• Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, a ich bohaterowie sprawiają, że świat staje się radosny i kolorowy.     W tak miłym dniu w klasie I B pojawiły się postacie z bajki,a starsi uczniowie czytali młodszym fragmenty wybranych baśni.Nie zabrakło zagadek, gier i konkurencji dotyczących przeróżnych bajek i baśni.Wszyscy świetnie się bawili.

W naszej klasie  IB nikt się nie nudzi. Zawsze znajdziemy ciekawą książkę, którą warto przeczytać czy w szkole, czy też w domowym zaciszu.

• Sukces Michała z klasy 6a :)

• Podczas uroczystej gali z okazji Święta Niepodległości Michał Różański został uhonorowany Nagrodą dla osób promujących Miasto i Gminę Kluczbork

Gratulujemy!

• 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

• Dzisiaj, tj. w czwartek 10 listopada 2022r.  w naszej szkole PSP nr 1 w Kluczborku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klas ósmych przygotowali krótką inscenizację, przedstawiającą osobom zgromadzonym na sali  skróconą historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Czasem niewiele słów potrafi powiedzieć bardzo dużo. Nie zabrakło odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, Roty, wzruszenia i obfitych braw.  Po dzisiejszej akademii, uczniowie  wiedzą dlaczego jutro 11 listopada 2022r. nie idą do szkoły i dlaczego ten dzień jest świętem narodowym.

• Co słychać w IA? Dzień Jeża.

• Małe okrągłe ślepka, nosek, krótkie nóżki, no i te igiełki. Głaskanie nie wskazane. Miło byłoby go spotkać, jednak jest bardzo płochliwy. Jesienią może zagościć w ogródkach, parkach, zwinięty w kulkę w zacisznym miejscu poczeka na nadejście wiosny. Nasze owocowe jeżyki są też sympatyczne. Można je obejrzeć na klasowej wystawce w IA – ZAPRASZAMY.