• Dzień Dziecka w kl. IVb

• Uczniowie kl. IV b spędzili Dzień Dziecka w Miejskiej i Gminnej Bibliotece dla Dzieci w Kluczborku. Uczestniczyli w ciekawych zajęciach dotyczących życia pszczół. Emocje schłodzili pysznymi lodami. To był cudowny dzień :-)

• Dzień Dziecka w klasie IB

• 1 czerwca swoje święto obchodzą wszystkie dzieci. Zamiast tradycyjnych lekcji uczniowie klasy I B wybrali się do parku, gdzie był czas na zabawy, odpoczynek i integrację. Były też słodycze no i lody oczywiście;). Ten pełen wrażeń dzień na długo zapisze się w pamięci naszych dzieci.

• Dzień Matki w IB

• Uczniowie kl.IB z okazji Dnia Matki przygotowali piękne laurki z życzeniami. Zaprosili swoje mamy na koncert z okazji Dnia Rodziny, gdzie zaśpiewali dla nich piosenkę i wręczyli serduszka. Braw i pochwał tego dnia nie brakowało.

• Dzień Rodziny w PSP nr 1 w Kluczborku

• Dnia 30 maja odbyło się w naszej szkole niezwykłe wydarzenie - ,,Dzień Rodziny. Z tej okazji uczniowie przygotowali program poetycko-muzyczny. Rodzice wysłuchali recytacji wierszy o Mamie i Tacie oraz piosenek w wykonaniu naszego zdolnego chórku. Obejrzeli tańce latynoamerykańskie i dyskotekowe. Wielkie emocje wywołał występ duetu w piosence ,,Matko moja ja wiem. Wspaniałą oprawę muzyczną przygotował p. Zbigniew Oszczypko. Na scenie ujrzeliśmy także kl. III b, którą doskonale przygotowała p. Barbara Wnukowska. Wiele radości wywołał również występ kl. I b, która w cudowny sposób zaprezentowała się pod czujnym okiem p. Anny Sabiny. Wzruszeń nie było końca... Nie ma to jak KOCHAJĄCA RODZINKA :-)

• Dzień Dziecka II A

• "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" Janusz Korczak

Dzień Dziecka jest to święto najbardziej wyczekiwane przez wszystkie dzieci. Dla rodziców i nauczycieli natomiast nie ma nic lepszego niż szczery uśmiech dziecka.

Dzisiaj skorzystaliśmy z zaproszenia Centrum Kultury w Kluczborku. Bardzo nam się podobał Festiwal Piosenki Dziecięcej "Wesołe Nutki". Jeszcze bardziej zadowoleni byliśmy z zabaw na dmuchańcach. Były tańce i śpiew.

Wykorzystaliśmy też to co mamy najlepsze w otoczeniu naszej szkoły, były lody i zajęcia na placu zabaw.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Drogie Dzieci !!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Co słychać w IA? Dzień Dziecka

• Każde DZIECKO to radość. Dzisiaj mają swoje ŚWIĘTO, ich uśmiechnięte buzie dziękują za wspólne zabawy, gry, pyszne lody...  Niespodzianki odbyły się z udziałem właścicieli sali JUNIOR.

Dziękujemy kl. IA

• Drukarka 3d korzystamy :)

• Uczniowie klas starszych rozpoczęli przygodę z drukiem 3D. Po zapoznaniu z podstawami technologii czyli procesem wytwarzania trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu zaczęli samodzielnie projektować modele w programie Tinkercad.

Projekty zostały wydrukowane w formie przedmiotów 3D co pokazało uczniom namacalnie efekt ich pracy. Młodzi graficy stworzyli praktyczne breloczki.

Joanna Kaczor

• Migawka z życia II A

• Warsztaty profilaktyczne o emocjach poprowadziła Pani Pedagog Ewa Jerczyńska - Mazur. Podczas zajęć dzieci uświadomiły sobie jakie emocje przeżywają codziennie. Zrozumiały mechanizmy ich powstawania i skuteczne sposoby radzenia sobie z nimi.

Dziękujemy Pani Ewie.

• Dzień Pustej Klasy II A

• Ponownie nasza klasa była pusta. Lekcje odbyły się w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej. Zajęcia zostały poprowadzone przez pracownika Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Opolu. Uczniowie rozpoczęli swoją literacką „wędrówkę” „Śladami baśni i legend polskich”. Podczas warsztatów poznali różne wersje „Legendy o Bazyliszku”. Rozwiązywali szyfry i quizy oraz rysowali lustrzane odbicie Bazyliszka.

• Co słychać w IA? Nasze życzenia.

• Kochane mamy! Dziś wszystkie kwiaty są dla Was i słonko radośnie świeci, a do tego „sto lat" śpiewają Wasze dzieci z klasy IA.