• Długopis 3d :) na Informatyce #Laboratoria Przyszłości

• Zajęcia dodatkowe i informatyka mogą sprawić wiele radości. Dzisiejsze zajęcia były bardzo świąteczne. Uczniowie nawet mając pierwszy raz w dłoni taki długopis znakomicie sobie poradzili.  Bałwanki, choinki, gwiazdki, bombki. Gratulacje.

Joanna Kaczor

• Mikołajki w klasie I B

• Mikołajkowy czas w naszej klasie upłynął pod znakiem radości i uśmiechu.Humory nam dopisywały, bo Mikołaj nie zapomniał o prezentach ;-)Wysłuchaliśmy książeczki o sympatycznym Elfie Pomponie,którą przeczytała nam pani Beata. Nie zabrakło quizów, łamigłówek, puzzli i krainy  Świętego Mikołaja. To  był bardzo miły i udany dzień.

Anna Sabina, Beata Górska

• Mikołajki w kl. IV b

• Św. Mikołaj odwiedził grzecznych uczniów i przyniósł wiele wspaniałych prezentów. Do zobaczenia za rok :-)

• Co słychać w IA? Klasowy gość.

• Duży czy mały – 6 grudnia każdy wypatruje z nadzieją, że spotka na swojej drodze tego dostojnego pana. Mikołaj o wszystkich pamięta. Tak też było w I a.  Dużo radości, uśmiechów i gwaru w tym dniu nie zabrakło. Była też wspaniała zabawa podczas zajęć.

Dobrze, że trafił do nas. Zapraszamy go za rok z nadzieją, że wyrośniemy nieco z naszych psot.

Beata Górska

• Konkurs recytatorski " Zawody znane i lubiane"

• W Dniu 29.11. 2022 r w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorki pt. “Zawody znane i lubiane”.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Cele konkursu były następujące: kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej, zgodnie z założeniami polityki oświatowej państwa, rozwój zdolności recytatorskich, rozwijanie umiejętności językowych, prezentacja umiejętności artystycznych,

Uczestnicy zaprezentowali wiersze, mówiące o zawodach takich, jak: kosmetyczka, lekarz, dentysta, stewardesa, pilot, kosmetyczka itp. Rekwizyty i stroje, przygotowane przez rodziców i uczniów, nawiązywały do zawodów, o których była mowa w wierszach.

Uczniowie wykazali się dużym talentem recytatorskim, a także aktorskim. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy do udziału w konkursach w przyszłym roku.

Beata Górska

• Projekt edukacyjny realizowany w klasie VI a.

• W dniach 14-21 listopada 2022r. uczniowie klasy VIa realizowali projekt czytelniczy pt. Bohaterowie Hobbita. W dwuosobowych grupach przygotowali charakterystykę wybranej postaci z lektury, a potem wykorzystując technologię komputerową i generator kart gier planszowych wykonali kolorowe prace. Na zajęciach prezentowali swoje wytwory, a następnie zaprezentowali innym uczniom szkoły na gazetce w holu szkoły. Przedsięwzięcie było ciekawe, pomogło zgłębić w szczegółach osobliwości poszczególnych bohaterów. Najtrudniejszym etapem prac było bezbłędne zapisanie tekstów.

Opiekun projektu Ewa Jakubik

• Andrzejki w klasie 6 a :)

• Andrzejki to wieczór wróżb, który co roku obchodzony jest w tym samym terminie — w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię św. Andrzeja. Dla wielu osób jest to okazja, aby zorganizować zabawę. Fotoleracja ze spotkania uczniów w klasie 6a, super zabawa i ciekawie spędzony czas. Dziekujemy za pomoc Pani Karinie Bilskiej w organizacji imprezy.

Ewa Jakubik

• Co słychać w IA? Klasowy teatr.

Dziś w naszej klasie dzień pełen wrażeń. To my - klasowi aktorzy i nasze kukiełki (wykonaliśmy je sami). „ŚPIĄCA KRÓLEWNA” zawsze zachwyca dzieci. Wszyscy czekaliśmy na szczęśliwe zakończenie bajki. Znacie tę bajkę?

• Andrzejki w klasie IIA i IIB

• Wspaniała zabawa andrzejkowa została zorganizowana przez animatora Mateusza Dybkę z Akademii Twórczej Zabawy "A Kuku!". Były tańce, słodki poczęstunek i zabawa na 102 !!!

• Andrzejki w IV b

• Tańce, wróżby, smakołyki i dużo dobrej zabawy :-) Tak można podsumować andrzejkowy wieczór czwartoklasistów. Szkoda, że tak szybko minął ten cudowny czas…