Dyplom dla PSP nr 1 w Kluczborku
Święto Niepodległości 11 Listopada
Klasa 5 w naszej szkole z okazji 102 rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowała kolaże, zobaczcie jak sobie poradzili :)
4
W krainie emocji z klasą II A
Na ostatnich zajęciach poznawaliśmy lepiej siebie i swoje emocje.Omawialiśmy te pozytywne i negatywne. Akceptujemy je i i potrafimy je nazwać.Są potrzebne.
3
Nowe Życie Dzieł Sztuki- wystawa
- 3
Na korytarzu naszej szkoły właśnie powstała wystawa prac fotograficznych, podsumowująca projekt edukacyjny Nowe Życie Dzieł Sztuki. Projekt realizowany był w ubiegłym roku szkolnym na lekcjach plastyki w klasach 7.
Opiekun projektu: Karolina Nowak
KONKURS FOTOGRAFICZNY PT. MÓJ PUPIL
KONKURS FOTOGRAFICZNY "MÓJ PUPIL" ROZSTRZYGNIĘTY!
Samorząd Uczniowski ma zaszczyt ogłosić laureatów konkursu fotograficznego. Dziękujemy za tak liczny odzew. Mieliśmy nie lada wyzwanie, aby wyłonić trzy pierwsze miejsca Oto wyniki:
1. Milena Reszka z klasy IVa
2. Julia Grzelak z klasy VIb
3. Amelia Domagała z klasy VIIa i Wojciech Podkówka z klasy VI b
Dla pierwszych trzech miejsc przygotowaliśmy małe upominki związane ze zwierzakami.
Reszcie uczestników bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy!!! Wykonane przez Was zdjęcia ozdobią gazetkę Samorządu Uczniowskiego. Poniżej przedstawiamy przesłane nam fotografie. Jeszcze raz Wielkie Dzięki i Brawa dla Was! Wasze zwierzaki mają wspaniałych właścicieli.
15
Myśl, twórz, działaj... po prostu ;)
Nowe kierunki w Sztuce Współczesnej
- 6
Klasy 7 w ostatnim czasie brały udział w projekcie edukacyjnym Kierunki w Sztuce Współczesnej. Uchwycenie ulotności chwil w Impresjonizmie, odejście od zasad perspektywy w Kubizmie, energia w Ekspresjonizmie czy eksperymenty z barwą w Fowizmie, to niektóre zagadnienia, którymi zajmowaliśmy się podczas zajęć.
Aby poznać bliżej atmosferę twórczą przełomu XIX i XX w. przeanalizowaliśmy wybrane kierunki oraz zainspirowani dziełami ich wybitnych twórców wykonaliśmy kopie dzieł w formie malarskiej i fotograficznej. Liczyła się praca zespołowa i kreatywność.
Przedstawione prace malarskie i fotograficzne zestawione zostały z oryginalnymi dziełami sztuki; Edward Munch Krzyk (na zdjęciu Filip Biela 7c), Henri Matiss Portret Pani Matisse (na zdjęciu Justyna Kiedrzyn 7c), Paul Klee Senecio (na zdjęciu Antoni Jurga 7c), Claude Monet- Zachód słońca w Wenecji ( fotokolaż Emilia Marko 7a), Claude Monet -Manneporte w pobliżu Étretat (fotokolaż Julia Majcher 7c, Mateusz Hadam 7c). Prace w projekcie powstawały w kilkuosobowych grupach.
Karolina Nowak
W naszej świetlicy ciekawe rzeczy mają miejsce :)
Więcej zdjęć w zakładce Uczniowie i Rodzice, Świetlica szkolna :)
3
Tajniki filmu dokumentalnego
- 8
Warsztaty filmoznawcze podsumowujące Festiwal Filmoteki Szkolnej- edycja 10 i pół
Na warsztatach dowiedzieliśmy się, jakim rodzajem filmu jest film dokumentalny oraz czym różni się od filmu fabularnego. Rozmawialiśmy o jego historii oraz scharakteryzowaliśmy techniki jego realizacji takie jak film animowany, found footage, czy rekonstrukcja. Zastanawialiśmy się się też, czym jest dokument kreacyjny. Poznaliśmy filmy Marcela Łozińskiego i Kazimierza Karabasza, twórców Polskiej Szkoły Dokumentu. Spróbowaliśmy również stworzyć prostą formę dokumentalną z przestrzenią w roli głównego bohatera.
Warsztat na łączach internetowych prowadziła Anna Kasperska w ramach festiwalu Filmoteki Szkolnej- edycja 10 i pół.
Organizator wydarzenia Karolina Nowak
Pasowanie na ucznia klasy I
Pasowanie na ucznia
Tegoroczne pasowanie na ucznia w dniu 16 października 2020 roku miało nieco odmienny charakter niż zwykle. Ze względu na obostrzenia sanitarne, związane z pandemią, każda klasa miała swoją uroczystość bez udziału rodziców i publiczności. W pięknych strojach galowych i w maseczkach na twarzy, pełni zapału do nauki, najmłodsi uczniowie wystąpili w krótkim programie artystycznym, po którym złożyli uroczyste ślubowanie.
Dla wszystkich pierwszaków ślubowanie i pasowanie na ucznia to wyjątkowo podniosła chwila.
–„Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”– ślubowali uczniowie.
Następnie dostąpili zaszczytu pasowania na ucznia przez Panią Dyrektor Ewę Bar. Od tej chwili stali się prawdziwymi uczniami ze wszystkimi przywilejami i obowiązkami. Wszyscy pierwszoklasiści zobowiązali się być pilnymi w nauce i wzorowymi w zachowaniu. Obiecali także godnie reprezentować swoją szkołę.
Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie uczniom pamiątkowych dyplomów oraz wykonanie wspólnego zdjęcia.
Barbara Wnukowska
Kodowanie w klasach III - IV
Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje siły przy rozkodowywaniu kart, była spora różnorodność, najciekawszy był zawsze efekt końcowy co z tego obrazka wyjdzie. Klasa IV dodatkowo spróbowała swoich sił programując robota w Scratchu, wszyscy bardzo dobrze sobie poradzili.
Code Week w klasach VI-VIII z wykorzystaniem Robota Photon
Dobiega końca kolejna edycja europejskiego tygodnia kodowania. w naszej szkole uczniowie klas VI -VIII mieli możliwość programować w języku Scratch wykorzystując do tego robota Photon, który poruszał się po wyznaczonych trasach, zmieniał kolory, reagował na dotyk, uczniowie również mieli możliwość kodowania
z użyciem aplikacji na telefonach.Joanna Kaczor
Początki kinematografii- kolejne warsztaty filmoznawcze
- 6
Co to jest kinematograf? Skąd wiemy jak biegnie koń? Czy kamera OKO miała oko? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z kinem usłyszeliśmy podczas kolejnych ciekawych warsztatów filmoznawczych. Poznaliśmy zabawki optyczne z XIX wieku, które przyczyniły się do powstania filmu, oraz mieliśmy okazję jedną z nich wykonać samodzielnie. Był to Taumatrop, którego zasada działania opiera się na zjawisku zwanym bezwładnością wzroku. Jest to cecha wzroku, która sprawia, że po zniknięciu obrazu oko „widzi” go nieco dłużej.
Warsztat prowadziła Julia Błażyńska z Muzeum Kinematografii w Łodzi , z którą byliśmy na łączach internetowych. Spotkanie odbyło się w ramach Festiwalu Filmoteka Szkolna- edycja 10 i pół.
organizator wydarzenia Karolina Nowak
Klasa IIa i IIb na tropie oznak jesieni.
Wspólne wyjście do parku to miła odmiana zajęć w dzisiejszych czasach. Rozpoznawaliśmy drzewa, zbieraliśmy dary jesieni i komopnowaliśmy z nich jesienne obrazy. Bawiliśmy się w ganianego i skakaliśmy przez kałużę. To była dobra zabawa. Do szkoły wracaliśmy z uśmiechem na twarzy.
9
Questing
- 21
Zajęcia filmoznawcze w ramach Festiwalu Filmoteki Szkolnej- edycja 10 i pół
Questing to rodzaj gry z elementami edukacyjnymi, polegającej na wykonywaniu różnych zadań i zagadek. Tematem przewodnim naszej gry była obejrzana wcześniej „Baśń o korsarzu Palemonie” w reż. Jerzego Kotowskiego. Film ten jest adaptacją utworu Jana Brzechwy i opowiada m. in. o przygodach piratów, którymi podczas wspólnej zabawy poniekąd staliśmy się i my.
Założeniem spotkania była zamiana sali lekcyjnej w miejsce twórczych eksperymentów. Wykonaliśmy zadania przypominające te, które spotkać można w escape roomach. Przeżyliśmy wspólną przygodę, która połączyła naukę z zabawą, wspólnie złamaliśmy tajne szyfry, odnaleźliśmy zguby, wykazaliśmy się logicznym myśleniem oraz sporą dawką kreatywności. Połączyliśmy wiedzę z różnych, często odległych dziedzin, by znaleźć drogi prowadzące nas do celu. Działaliśmy indywidualnie ale również w zespole.
Emocji i dobrej zabawy było co nie miara!
Spotkanie realizowane było w ramach Festiwalu Filmoteki Szkolnej- edycja 10 i pół. Autorem scenariusza była Miłka Deluga, Wędrująca Filmoznawczyni Filmoteki Szkolnej oraz animatorka kultury, z którą byliśmy na łączach internetowych.
organizator wydarzenia Karolina Nowak
VI B W AKCJI :)
Geograficzna gra terenowa to jeden z niewielu (w dzisiejszych realiach ) pomysłów na wspólne spędzenie czasu. Bieganie w lesie, odszukiwanie i rozwiązywanie zadań geograficznych, czytanie mapy topograficznej, posługiwanie się kompasem, odbiornikiem GPS i wykrywaczem metalu to tylko niektóre z atrakcji. To był udany dzień!
Kolorowa jesień w IIb.
- 1
"Godziny wychowawcze ze światem" w klasie 7a
Klasa 7a rozpoczęła realizację programu "Godziny Wychowawcze ze światem" organizowanym przez zespół edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej. Wprowadzamy elementy edukacji globalnej na naszych zajęciach. pierwsze zajęcia ,,Zmiana perspektywy-mapy świata" za nami :)
Sukces Bartosza Respondka z klasy VI B
Miło nam poinformować, iż uczeń Bartosz Respondek w ten weekend (10.10.2020) zdał wieloetapowy egzamin przed komisją sędziowską Polskiego Związku Jeździeckiego.
Jest to podsumowaniem kilkuletniego treningu jazdy konnej rekreacyjnej i sportowej.
Oficjalnie mamy nowego zawodnika i otwiera mu to drogę do zawodowego zajęcia się jazdą konną itd.!
Kilka słów co to?
Brązowa Odznaka Jeździecka – zwana dalej BOJ - jest pierwszym szczeblem w drabinie do sportowego jeździectwa. Uprawnia ona, do startów w zawodach regionalnych do klasy L włącznie, (nie posiadając odznaki możemy startować jedynie w konkursach towarzyskich). Aby ją zdobyć należy zdać egzamin składający się z 3 części: próba ujeżdżeniowa skoki i teoria,
Brązowa odznaka uprawnia do udziału w zawodach regionalnych do klasy L włącznie, w skokach oraz P w ujeżdżeniu, daje możliwość podejścia do kursu na Instruktora Rekreacji Ruchowej oraz Instruktora Jeździectwa Powszechnego PZJ. Obowiązuje, jako podstawa do podejścia do kursu na sędziego klasy 3 wybranej dyscypliny olimpijskiej (z zakresu jazda konna).
Uprawnienia w ujeżdżeniu
Brązową Odznaka Jeździecka uprawnia nas w dyscyplinie ujeżdżenia do startu w:
- konkursach do klasy "P" włącznie
- Pucharze Polski Kuców
- Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
Uprawnienia w skokach
Brązową Odznaka Jeździecka uprawnia nas w dyscyplinie skoków do startu w:
- konkursach do klasy "L" włącznie
- konkursach na kucach do wysokości odpowiedniej wg grupy konia i wieku zawodnika
- Pucharze Polski Kuców grup A, B, C
- Pucharze Polski Dzieci II
- Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików
- Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na kucach
- startu do klasy "P" włącznie dla zawodników startujących w Pucharze Polski Dzieci na dużych koniach
2
Tabliczka mnożenia na metry w 4b
- 2
Archiwum