Konkurs Plastyczno-Cyfrowy
Zaproś mnie na swoją lekcję w 4a i 4b :)
,,Jak działają wirusy i szczepionki?" - na takie właśnie pytanie podczas naszego spotkania szukaliśmy odpowiedzi. Pani Magdalena Jarzębowska nauczycielka z pasji, która prowadzi również fundację edukacyjną w Krakowie opowiedziała nam jak to wszystko działa. Spotkanie bardzo ciekawe poprowadzone tak by każdy uczeń mógł wszystko zrozumieć. Dziękujemy
Joanna Kaczor
Poniedziałki z klasą - miłośnicy przyrody w IIb.
"Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie."
Paulo Coelho
Dzień Kobiet w IIb.
Zobaczcie jak świętowaliśmy. Nasze uśmiechy mówią wszystko.
Anna Respondek
Świętujemy Dzień Kobiet w III b
Z okazji dzisiejszego święta chłopcy przygotowali swoim koleżankom niespodzianki. Dziewczynki dostały laurki i breloczki. Potem wszyscy grali w gry przyniesione przez chłopaków i zajadali batoniki. Było dużo radości.
Zofia Nowak
6
Życzenia od klasy IV b z okazji Dnia Kobiet.
Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy IV b wraz z wychowawcą życzą wszystkim paniom i koleżankom....:
I.Krakowiak
Dla Uczniów Klas 8
W świecie muzyki III b Występ Mai Zajączkowskiej
Maja przygotowała swoim koleżankom i kolegom z klasy miłą niespodziankę. W tygodniu muzycznym zaprezentowała grę na trąbce. Koncert bardzo wszystkim się podobał. Maja otrzymała na koniec występu wielkie brawa. Dziękujemy !!!
Zofia Nowak
Myśl na dziś
"Myśl na dziś" to zadanie w klasach IV-VI, które zakłada zaznajamianie się z twórczością różnych artystów, podejmowanie rozmów o stylach, technikach plastycznych, rodzajach malarstwa, kolorystyce obrazów a także o rodzajach perspektywy. Przede wszystkim jednak, tworzymy dla bohaterów obrazów myśli- memy. Wspólnie proponujemy teksty i większością głosów wybieramy najlepszy.
Karolina Nowak
Robot edukacyjny Photon zgłasza gotowość do nauki w III b
To już naprawdę ostatnia część zajęć projektu "Robotyka"
Photon to robot, który powstał, aby pomóc najmłodszym w nauce programowania. Dzisiaj, zdolność kodowania stawia się na równi z umiejętnością czytania i pisania, a sam świat robotyki staje się codziennością.
Dziękujemy pani Joannie Kaczor za zajęcia programowania i udział w projekcie.
Zofia Nowak
Kolejna migawka z życia klasy III b CHODZONE DYKTANDO
Ortografia i ruch? Czemu nie!
Rozmieściłam w różnych miejscach klasy teksty dyktanda. Uczniowie mieli za zadanie podejść do kartki z tekstem, przeczytać fragment, zapamiętać, wrócić do ławki, zapisać w zeszycie, ponownie podejśc do tekstu, zanotować i tak do końca pisania dyktanda. Można było podchodzić do kartek dowolną ilośc razy. Nie wolno było zabierać zeszytów z ławek oraz nie wolno było nic mówić. Dzieci poradziły sobie wyśmienicie. Wszyscy wiemy, ze ruch aktywizuje mózg.
Zofia Nowak
2
Filmoteka szkolna w Va
Klasa Va w dniu 25 02.2021 r brała udział w warsztatach organizowanycg przez Filmotekę Szkoną.
Co daje udział w zajęciach?
Każde spotkanie to możliwość poznania twórczości polskich reżyserów i reżyserek oraz pogłębionego zrozumienia treści i formy omawianych filmów. Uczestnicy wspólnie uczą się dostrzegać, analizować i interpretować różnorodne zjawiska kultury filmowej. Zajęcia uzupełniają szkolne programy nauczania, inspirują do własnych przemyśleń, zachęcają do wyrażania swoich poglądów i pobudzają do podjęcia działań twórczych.
Warsztaty dostosowane są do możliwości poznawczych różnych grup wiekowych. Zajęcia prowadzą Wędrujący Filmoznawcy oraz krytycy i dziennikarze filmowi.
SZAŁAWIŁA W ŚWIECIE NOWYCH TECHNOLOGII to tytuł tych warsztatów. Zajęcia były oparte o film „Przygody rycerza Szaławiły” w reżyserii Edwarda Sturlisa. Wraz z dziećmi zastanawialiśmy się, kto może zostać rycerzem i dlaczego. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, czy dziewczynki też mogą być rycerzami? Nasze refleksje porównaliśmy z wizerunkiem Szaławiły przedstawionym w filmie. Prowadząca zajęcia zwracała uwagę na technikę animacji. Podczas zajęć uczniowie stworzyli własne wersje przygód rycerza i jego giermka w formie storyboardów i komiksów z wykorzystaniem platformy Pixton.
Lidia Cieplik
20
Pierwsze oznaki wiosny w naszej świetlicy.
Chociaż jeszcze zima u nas na świetlicy pierwsze zwiastuny wiosny zawitały :))))
1
Spotkanie z leśnikiem w IIB.
Podczas zajęć odwiedził nas ciekawy gość - pan leśnik. Podzielił się z nami ciekawostkami z życia i pracy zawodowej. Z całą pewnością informacje dotyczące naszej przepięknej przyrody oraz jej ochrony na długo pozostaną w naszej pamięci.
Anna Respondek
Klasa IIB wśród milusińskich.
Przyjaciel pocieszy, wysłucha, zawsze jest obok Ciebie. Takie są nasze ulubione zwierzątka.
A. Respondek
MoveLLo - Twój Dobry Ruch - Czyste Powietrze dla Szkół Gminy Kluczbork
Czyste powietrze dla szkół i przedszkoli
Szanowni Państwo Nasza Szkoła od 1 marca 2021 r. przystępuje do gminnej akcji "Czyste powietrze dla szkół i przedszkoli", walczymy o oczyszczacze powietrza dla naszej szkoły. Z akcją ruszamy już 1 marca, czas jej trwania to 2 tygodnie. Celem akcji jest pokonanie przez każdego uczestnika (ucznia, Rodzica, rodziny i znajomych) minimum 6000 tysięcy kroków w ciągu doby i zebranie tych kroków dla konkretnej szkoły i klasy. Po dwóch tygodniach będzie podsumowanie akcji i wytypowanie zwycięzcy. Najważniejsze aby zainstalować, przez każdego uczestnika, aplikację Movello (poniżej jest informacja jak to zrobić) i przyłączyć się do akcji . W dniu 1 marca w aplikacji pojawią się szkoły podstawowe z naszej Gminy oraz sponsorzy oczyszczaczy powietrza. Ta szkoła, która zdobędzie największą liczbę kroków w przeliczeniu na jednego ucznia - wygrywa. Wskazana klasa, która osiągnie najlepszy rezultat otrzyma oczyszczacz powietrza. Akcja będzie miała charakter cykliczny.
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w akcji bo "Każdy – bez względu na wiek i kondycję fizyczną, może spacerować, biegać, maszerować, po prostu pomagać"..
Mam nadzieję, że Nasza Szkoła, klasa zwycięży.
Zachęcamy
KLASA SPORTOWA
Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 planujemy powstanie klasy sportowej na poziomie klas czwartych. Dyscyplina sportowa wybrana dla tej klasy to siatkówka.
Zakończenie projektu "Robotyka" klasa III b
Roboty coraz śmielej wkraczają w nasze życie. Dziedziną sztucznej inteligencji zajmującą się projektowaniem i konstruowaniem robotów jest robotyka. Uczniowie z klasy III b z wielką radością wykonywali swoje roboty. Pracowali w grupach lub indywidualnie. Pojawiły się maszyny mówiące i świecące. Podczas projektu dzieci przypomniały sobie jak poprawnie zapisać adres - Eugeniusza Robotki.
Zofia Nowak
29
Kółko wiedzy Educarium III b
"Wierzymy, że nauka to przygoda na całe życie"
Zofia Nowak
1
Archiwum