• Ranczo Kucoby Stare

• Dnia  11 czerwca klasy 4 a i 4 b odwiedziły Ranczo Kucoby Stare. Dzieci biorące udział w programie "Warzywa i owoce w szkole" na ranczo dowiedziały się, jak powstają produkty mleczne, uczyły się robić masło oraz soki z owoców. W gospodarstwie było dużo ciekawych zwierząt, które można było karmić, a dzień spędzony w urokliwym miejscu w otoczeniu lasu pozwolił wszystkim odpocząć i spędzić wesoło czas na świeżym powietrzu

• Warsztaty ekologiczne III A

• Warsztaty "Kampania ekologiczna na rzecz przeciwdziałania emisjom w gminie Kluczbork"  odbyły się 24 maja 2024 roku. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy dzieci na temat powietrza i jego właściwości. Wprowadzenie ich w tematykę zanieczyszczenia powietrza – przeprowadzenie eksperymentu badawczego pt. Co porosty mówią o jakości powietrza? Poznanie właściwości powietrza oraz najważniejszych przyczyn i skutków zanieczyszczenia powietrza w lokalnym środowisku. Założenie karty doświadczenia.

Na koniec pozostaje nam tylko życzyć sobie jak największej ilości porostów krzaczkowatych w naszym najbliższym otoczeniu.

• Wycieczka do Pszczyny

• Klasa Vb wybrała się na wycieczkę do urokliwej Pszczyny. Uczniowie zwiedzili słynne Muzeum Zamkowe i uczestniczyli w warsztatach ,,Klejnoty Księżnej Daisy”. Następnie obejrzeli rynek i zjedli pyszne pączki, przysmak mieszkańców miasta. Kolejnym punktem zwiedzania była Pokazowa Zagroda Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim. Uczniowie mogli podziwiać między innymi żubry, pawie indyjskie, lisy, jelenie, sarny, daniele, bażanty. Dzieci przywiozły do domu wspaniałe i niezapomniane wrażenia :-)
                     Anna Stadnik i Beata Górska

• Op art

• Wzrok płata nam różne figle. Wystarczy kilka trików i to wystarczy żebyśmy widzieli tzrzeci wymiar a linie i kreski zostały wprawine w ruch, albo nawet żeby zakreciło nam się w głowie. Op art to kierunek w sztuce, który właśnie te właściwości wykorzystuje. Oto prace uczniów klas 7 przy tej zabawie.

• Wizyta w muzeum

• Na zajęciach dodatkowych z języka polskiego uczniowie z Ukrainy zwiedzili Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Najpierw obejrzeli wystawę prac pod hasłem ,,Abstrakcja i geometria” . Następnie zapoznali się z pamiątkami po wybitnym pszczelarzu – Janie Dzierżonie. Potem zakupili ciekawe pamiątki i wpisali się do księgi osób odwiedzających muzeum. W drodze powrotnej zjedli pyszne lody. To były interesujące zajęcia :-)
            Anna Stadnik i Jadwiga Kubas

• Konkurs Żak 2024

• W dniu 6 czerwca 2024r. w Muzeum Diecezjalnym w Opolu odbyła się Gala wręczenia nagród laureatom konkursów religijnych. Nasza uczennica Maja Lech z klasy 5 b została laureatką konkursu Żak 2024 „W drodze do świętości – młodzi święci i błogosławieni”.

Mateusz Mytnik

• Klasy I-III na przedstawieniu z okazji Dnia Dziecka

• Dzieci w ramach obchodów swojego święta obejrzały spektakl muzyczny pt.,, O małej syrence w niejednej piosence". Po nim każda z klas kontynuowała świętowanie wg własnych pomysłów, m.in. klasy II były na lodach w kawiarence kinowej. Humory dopisały, wszyscy świetnie się bawili.

• Z matematyką na co dzień- klasa II B

• Uczniowie klasy II B w ramach zajęć z edukacji matematycznej utrwalali liczenie. Był to znakomity sposób na doskonalenie i utrwalenie rozmaitych działań m.in.wszelkich obliczeń pieniężnych, tak potrzebnych nam w życiu codziennym. Taka lekcja matematyki dała uczniom wiele radości.

• Pierwsza pomoc w II B

• W naszej klasie gościliśmy panią Małgosię, naszą szkolną pielęgniarkę, która przypomniała zasady udzielania pierwszej pomocy.

• Warsztaty w Muzeum

• Dzień Dziecka klasa 6c świętowała na zwariowanych warsztatach w Muzeum. Wśród prac Joana Miro stworzyliśmy własne dzieła. Abstrakcyjnie i geometrycznie. A później smakowaliśmy pyszne lody :)

• Dzień Dziecka III A🎈🎠🥎🎵🌞

• Występ uczniów klasy III A z okazji imprezy Kluczbork Dzieciom w Wojewódzkim Kampusie Sportowo- Rekreacyjnym STOBRAWA. Brawa dla wszystkich dzieci i instruktora tańca Pana Mariusza Mierzwy👏👏👏 Współpraca z Centrum Kultury w Kluczborku.

• Dzień Dziecka 🍭🎈👭🌞🎉🎠

• Występ uczniów klasy III A z okazji imprezy Kluczbork Dzieciom w Wojewódzkim Kampusie Sportowo- Rekreacyjnym STOBRAWA. Brawa dla wszystkich dzieci 👏👏👏 Współpraca z Centrum Kultury w Kluczborku.