• Z okazji 104 rocznicy ...

• Z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu i Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr V w Opolu nagrali cztery zwrotki hymnu Polski w Studiu M im. SBB w Radiu Opole.

Mazurek Dąbrowskiego

• Dzień Postaci z Bajek w klasie I B

• Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, a ich bohaterowie sprawiają, że świat staje się radosny i kolorowy.     W tak miłym dniu w klasie I B pojawiły się postacie z bajki,a starsi uczniowie czytali młodszym fragmenty wybranych baśni.Nie zabrakło zagadek, gier i konkurencji dotyczących przeróżnych bajek i baśni.Wszyscy świetnie się bawili.

W naszej klasie  IB nikt się nie nudzi. Zawsze znajdziemy ciekawą książkę, którą warto przeczytać czy w szkole, czy też w domowym zaciszu.

• Sukces Michała z klasy 6a :)

• Podczas uroczystej gali z okazji Święta Niepodległości Michał Różański został uhonorowany Nagrodą dla osób promujących Miasto i Gminę Kluczbork

Gratulujemy!

• 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

• Dzisiaj, tj. w czwartek 10 listopada 2022r.  w naszej szkole PSP nr 1 w Kluczborku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klas ósmych przygotowali krótką inscenizację, przedstawiającą osobom zgromadzonym na sali  skróconą historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Czasem niewiele słów potrafi powiedzieć bardzo dużo. Nie zabrakło odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, Roty, wzruszenia i obfitych braw.  Po dzisiejszej akademii, uczniowie  wiedzą dlaczego jutro 11 listopada 2022r. nie idą do szkoły i dlaczego ten dzień jest świętem narodowym.

• Co słychać w IA? Dzień Jeża.

• Małe okrągłe ślepka, nosek, krótkie nóżki, no i te igiełki. Głaskanie nie wskazane. Miło byłoby go spotkać, jednak jest bardzo płochliwy. Jesienią może zagościć w ogródkach, parkach, zwinięty w kulkę w zacisznym miejscu poczeka na nadejście wiosny. Nasze owocowe jeżyki są też sympatyczne. Można je obejrzeć na klasowej wystawce w IA – ZAPRASZAMY.

• Co słychać w IA?

• Lubicie koty?

Przekonaliśmy się, że kociaki to miłe, ale i psotne zwierzaki. Ucząc się nowej literki „k" poznaliśmy przygody jednego z nich.

• CO SŁYCHAĆ W IA? W BAJKOWEJ KRAINIE.

• W klasie IA zaroiło się od niezwykłych postaci. To tylko my, bohaterowie ulubionych bajek. Można było spotkać pirata, króla, księżniczkę i wiele innych. Do zabawy włączyły się dzieci ze starszych klas. Trzeba przyznać, że czytają świetnie. Szkoda, że te wspólne zabawy tak szybko dobiegły końca.

• Bajkowa informatyka w I a

• Kalambury, samodzielnie zakodowane obrazki, zabawa, kolorowe stroje i do tego muzyka. Pięknie było na takich zajęciach, mnóstwo zabawy i uśmiechu :)

Joanna Kaczor

• Prace twórcze VC w Muzeum

• Strój i ubiór ludowy na Śląsku Opolskim ze zbiorów Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu to tytuł wystawy, w której uczestnicyliśmy naszym Muzeum. Przy tej okazji braliśmy udział w bardzo ciekawych warsztatach.

• Klasa I B Pasowanie na Czytelnika Szkolnej Biblioteki

• Uroczystość Pasowania na Czytelnika to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu nastąpiło oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów klasy IB do grona czytelników. Od teraz pierwszoklasiści będą częstymi gośćmi naszej biblioteki.

​​​​​

Prace uczniów I B w ramach projektu czytelniczego.

Trolle odpowiedzialne za niszczenie książek w bibliotece oczami dzieci, na podstawie utworu A.Stelmaszyk pt.,,Zbawcy książek"

• Klasa VII a na wycieczce do Opola :)

• Klasa VII a w środę 26.11.2022r. pojechała na wycieczke do Opola. Byliśmy w kręielni a następnie poszliśmy do kina. Oglądaliśmy przejmujący film ,,Orlęta Grodno 39". Na koniec wycieczki wstąpiliśmy do MC Donald i zadowoleni, pełni wrażeń wróciliśmy do Kluczborka, gdzie na stacji PKP odebrali nas Rodzice.

Lidia Cieplik