IIIB już wie, można wszystko osiągnąć trzeba tylko nieco cierpliwości, chęci i dobrych pomysłów. Jednym z nich jest maszyna do spełniania marzeń.
Anna Respondek
IIIB już wie, można wszystko osiągnąć trzeba tylko nieco cierpliwości, chęci i dobrych pomysłów. Jednym z nich jest maszyna do spełniania marzeń.
Anna Respondek
Paul Cezanne, Kirill Zdanevicz, Franz Marc, Juan Gris, Wassily Kandinsky, Paul Cezanne, Henri Matisse i Rene Magritte w wersji oryginalnej oraz malarskiej i fotograficznej, w wykonaniu uczniów klas 7.
Karolina Nowak
Wydarzenie jest organizowane z okazji przypadającej w sobotę rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dzień ten przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem:) W naszej szkole o tym pamiętamy.
Hania z naszej klasy lubi malować. Podzieliła się z nami swoją pasją. Miała też dla nas niespodziankę, „bingo plastyczne” z nagrodami. Filmik "5 - minutowe sztuczki plastyczne" zainspirował nas do wspólnego malowania. Sprawiło nam to wiele radości.
Dziękujemy Haniu.
Anna Respondek
Jesień na musi być szara i smutna. Spójrzcie na nasze prace, a przekonacie się ile ciepła i kolorów ma w sobie ta pora roku.
Anna Respondek
Pragniemy poinformować, że Michał Różański 11.11.2021 wystartował w Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa Wołczyńskiej Akademii Sportu i zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Tego samego dnia wieczorem na hali OSiR, podczas uroczystej gali z okazji dnia niepodległości, odebrał nagrodę Burmistrza dla osób promujących Miasto i Gminę Kluczbork.
Nasz pupil- dzisiaj gościliśmy na zajęciach żółwia Zosi. Rozmawialiśmy jak należy właściwie opiekować się zwierzętami.
Zofia Nowak
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
W związku ze zmianą numeru telefonu zaufania prosimy o przekazanie tej informacji uczniom, rodzicom i nauczycielom. Ważne jest, aby ze wszystkich tablic informacyjnych w szkołach i placówkach oraz z plakatów i materiałów upowszechniających pomoc w kryzysie psychicznym został usunięty dotychczasowy numer, a w jego miejsce pojawił się aktualny.
Zachęcamy do szerokiego upowszechnienia aktualnego numeru telefonu, aby jak najwięcej osób dowiedziało się, że telefon działa i można z niego korzystać. Zależy nam na zachowaniu ciągłości wsparcia dzieci i młodzieży przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne.
Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/.
Z wyrazami szacunku
Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Zakończył się I etap ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego instalogik. Zadania pierwszego etapu zostały przygotowane w taki sposób, by w konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy chcą zmierzyć się z zadaniami logicznymi i rozwijać zdolności logicznego myślenia. W drugim etapie, oprócz zadań matematycznych będzie możliwość sprawdzenia swoich sił w rozwiązywaniu zadań programistycznych.
Miło mi poinformować, że uczniowie:
1. Aleksandra Drozda IV a
2. Artur Kaczor IV b
3. Krzysztof Pełka VII c
4. Wiktor Kotowicz VIII d
zakwalifikowali się do II etapu konkursu, który odbędzie się11 grudnia 2021 godz. 10.00-11.30.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Agata Hiczkiewicz
Podczas lekcji informatyki klasa 2a z nauczycielami o symbolicznej godzinie 11.11 wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego", zajęcia poświęcone były również tematyce związanej z Narodowym Świętem Niepodległości.
Być skoncentrowanym, spostrzegawczym to być przygotowanym na sytuacje wokół siebie i innych. Nie łatwa to rzecz. Pomocą jest trening zmysłów. Spróbuj z nami, zapraszamy na spotkania biblioteczne, III B.
Anna Respondek
Na zajęciach plastycznych robiliśmy kotyliony, zainspirowała nas Zosia Bar.
W środę, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godz. 11.11 odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach finału akcji "Szkoła do hymnu". Kotyliony poprzypinaliśmy do naszych galowych strojów.
Zofia Nowak
Dorysuj drugą połowę swojej twarzy- oto zadanie klas VA i VB na plastyce, przy temacie o kompozycji symetrycznej i asymetrycznej.
Karolina Nowak
Czy boisz się nietoperza? Bądź spokojny, to nasz sprzymierzeniec. Jego wielkie uszy to niezwykłe radary. Poznaj go bliżej, zachęca Szymon z IIIB.
Anna Respondek
By lektura szkolna nie była nudna, warto poznawać ją w różny sposób. Uczniowie klasy IIIB doskonale to wiedzą.
Podczas zajęć w Bibliotece Miejskiej dzieci rozpoczęły pracę nad lapbookami do książki „Dzieci z Bullerbyn”. Sprawdzaliśmy swoją pamięć w zakresie lektury. To, czego się dowiedzieliśmy, przedstawiliśmy w formie lapbooków, czyli kreatywnych „książeczek na kolanach”. Quiz na podsumowanie był dobrą zabawą, chociaż wymagał nieco pracy.
Czytajcie książki! Warto, bo bawią i uczą. Zachęcamy IIIB.
Anna Respondek
K jak kot- kolejna wystawa naszych prac.
Zofia Nowak
Powered by aSc EduPage