Uczniowie klasy 7b w ramach omawiania lektury "Balladyna" zamienili salę lekcyjną na salę sądową. Byli oskarżyciele, obrońcy, skład sędziowski jak również ława przysięgłych. Oskarżono główną bohaterkę dramatu J.Słowackiego o okrutne zbrodnie więc obrońcy podjęli się trudnego zadania. Na szczegolne wyróżnienie zasługuje mowa końcowa Prokurator, w której wystąpiła Anna Anapolska. Wszystkim te lekcje dostarczyły wielu wrażeń. Lidia Cieplik
Lektura ''Balladyna" w ciekawej odsłonie według 7b :)
Telefon Zaufania
Laboratoria Przyszłości
Gmina Kluczbork otrzymała 760 500 zł w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.
„Laboratoria Przyszłości” to program, którego celem jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości dotyczących nauki, technologii, inżynierii, sztuki oraz matematyki.
W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
Dzięki inicjatywie szkoły otrzymają m.in.:
- drukarki 3D z akcesoriami,
- mikrokontrolery z czujnikami i innymi akcesoriami;
- sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, aparaty fotograficzne, mikrofony, oświetlenie etc.)
- różnego rodzaju pomoce dydaktyczne.
Kwota wsparcia jest uzależniona od ilości uczniów uczęszczających do szkoły i wynosi:
- Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Dzierżona w Kluczborku – 126300 zł
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/laboratoria
Uwaga!!!
Jak co roku zbieramy słodycze dla seniorów i dla dzieci z domów dziecka z naszego powiatu. Zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w tej akcji. Bardzo dziękujemy już za te dary, które otrzymaliśmy. Pomaganie jest super!
Szkolny Klub Wolontariatu "Jedyneczka Pomaga" oraz Samorząd Uczniowski
Umiem Pływać
Dzień Bez Plecaka
Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kluczborku zaprasza wszystkich uczniów naszej placówki do wzięcia udziału w Dniu Bez Plecaka #nobackpackday, który odbędzie się 7 kwietnia 2022 roku. Prosimy o zapoznanie się z plakatem promującym akcję.
Pozdrawiamy
SU
Hodowla grzyba- pleśniaka białego 5a
Stawiamy na aktywność na lekcji biologii.
Zofia Nowak
2
Migawka z życia Ia
Tak się z nami przywitali nowi koledzy z Ukrainy- Arsen i Nazar.
Zofia Nowak
Z cyklu Dzień Pustej Klasy Ia
Szukaliśmy śladów wiosny, układaliśmy matematyczne domino, prowadziliśmy obserwacje wzrostu roślin.
Zofia Nowak
3
W czym do szkoły? IIIB
Fartuszek, mundurek to moda retro naszych dziadków. Miłe wspomnienia. Dzisiaj w szkole jest kolorowo i wygodnie. Klasowy pokaz mody był tego przykładem, w czym na co dzień dobrze się czujemy.
Było ciekawie - IIIB
Anna Respondek
2
Moje zwierzątko ! IIIB
To nie pies czy kot, to mój chomik, sympatyczny zwierzak. Jest delikatny i cichutki. Często przy nim jestem, bo bardzo to lubi. Może ktoś chciałby mieć takiego gościa w domu?
Zachęcała Martyna z III b
Anna Respondek
2
Grzybobranie w V b
Adam Mickiewicz zaprosił uczniów kl. V b na grzybobranie. Jak dowiadujemy się z treści Księgi trzeciej ,,Pana Tadeusza”, litewskie lasy były pełne prawdziwków, kurek, rydzów i koźlaków. Wojski zbierał nawet muchomory, by potem robić z nich preparat na muchy. My również wybraliśmy się na grzyby. Wyglądaliśmy zjawiskowo :-)
Anna Stadnik
MOVELLO - Twój Dobry Ruch
Kokosza, grosz do grosza- projekt edukacyjny w klasie IVC
Lista Dzieci Zakwalifikowanych do Klasy Pierwszej
Z WIZYTĄ W OPOLU IIIA, IIIB
Środa 29 kwietnia, to był inny niż zwykle dzień nauki szkolnej. Klasy III A i III B odwiedziły OPOLSKIE CENTRUM NAUKI. Cel wyjazdu - poznajemy środowisko wodne. Woda „żyje i daje życie”. Jej brak zamieniłby naszą planetę w pustynię. Wśród mieszkańców akwenów wodnych dominują ryby. Rozlewiska wodne wzbogacają tereny nabrzeżne. Jej spiętrzenie w tamach i zaporach wykorzystuje się w różnych dziedzinach. Te i wiele innych ciekawostek poznaliśmy uczestnicząc w warsztatach. Przeprowadzane doświadczenia, były doskonałą lekcją. JEDYNYM SŁOWEM - WODA JEST ŹRÓDŁEM ŻYCIA , DBAJMY O NIĄ!
Anna Respondek, Anna Sabina
4
Konkursy
Migawka z życia IA
W ok. 2500 p.n.e.w Chinach były znane zegary słoneczne i wodne
2Dzisiaj odwiedził nas Pan W. Jurowicz. Opowiadał dzieciom o historii powstania zegarów i o swojej pracy. Celem pracy zegarmistrza jest naprawa i konserwacja zegarów i zegarków. Wnuczka Pana Jurowicza- Lila, dzielnie asystowała podczas spotkania. Dzieci dostały od naszego gościa czekoladki. To było pouczające spotkanie.
Zofia Nowak
Nauka we Wrocławiu
Zdobądź stypendium na naukę we Wrocławiu – rekrutacja jeszcze tylko do 31 marca 2022 r.
Do 31 marca uczniowie klas 8 z naszego regionu mogą ubiegać się o stypendium na naukę we Wrocławiu lub w innych dużych miastach Polski. W ramach Stypendium uczeń ma zapewnione przez cały okres nauki w szkole średniej zakwaterowanie w bursie, wyżywienie, kursy językowe, dofinansowanie do wycieczek szkolnych, wyjazdy wakacyjne i feryjne.
O stypendium mogą ubiegać się ósmoklasiści z miejscowości do 30 000 mieszkańców, którzy planują naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC (we Wrocławiu współpracujemy z Liceum Ogólnokształcącym Nr 8 oraz Technikum Nr 10 przy Elektronicznych Zakładach Naukowych), a średni miesięczny dochód w ich rodzinie nie przekracza 1550 zł netto na osobę. Jak wygląda proces rekrutacji? Kim są koordynatorzy i koordynatorki programu? O tym wszystkim można przeczytać na www.efc.edu.pl/programy/horyzonty Rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty trwa do 31 marca – to szansa na nowe otwarcie, nową drogę dla dzieciaków z całej Polski.
Kontakt:
Agnieszka Markowska, koordynator programu Horyzonty
+48 696 650 067
Grzeczność na co dzień w V b
- 4
Uczniowie klasy V b na lekcjach j. polskiego czytali fragmenty Księgi pierwszej ,,Pana Tadeusza”. Poznali zasady grzeczności opisane przez Adama Mickiewicza. Odgrywali scenki przedstawiające właściwe zachowanie wobec innych osób.
Anna Stadnik
Archiwum