W Dzień Chłopaka były prezenty-szachy i słodycze.
Zofia Nowak
W Dzień Chłopaka były prezenty-szachy i słodycze.
Zofia Nowak
" Mój ulubiony bohater książkowy w ramce zaklęty"
Informacja o godzinach konsultacji dla Uczniów, Rodziców prowadzonych przez nauczycieli w roku szkolnym 2022/2023
To był cudowny dzień…W kl. IV b dziewczęta zaśpiewały chłopcom ,,Sto lat”, a potem wręczyły wspaniałe upominki. Następnie odbyła się lekcja kleksografii. Wszędzie kleksów było co niemiara, ale zabawa była wspaniała :-) Również kl. VIb uczciła to święto, bo dziewczęta samodzielnie poprowadziły lekcję j. polskiego na wesoło. Były kalambury, głuchy telefon, krzyżówki i wiele śmiechu...
Anna Stadnik
KLASOWE JABŁKA! Rumiane, zielone, dojrzałe, to samo zdrowie. Zerwać i zjeść to przyjemność. Jedno jabłko dziennie ochroni przed jesiennymi wirusami. Warto zjeść - SMACZNEGO - częstuje Ia.
Anna Respondek
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku. Od tego czasu co roku obchodzony jest 29 września, w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej - autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Uczniowie z klasy II A i V A przystąpili do akcji w naszej szkole. Wspólnie czytali książki.
Zofia Nowak
Mariola Bużowicz
W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, nasi uczniowie spotkali się z wychowankami Publicznego Przedszkola nr 7 w Kluczborku. Czytali przedszkolakom książkę pt. ,,Wielka wyprawa manula Magellana". Potem dzieci odpowiadały na pytania, rozwiązywały zadania interaktywne oraz wykonywały barwnego kota. Na koniec nasi młodsi przyjaciele otrzymali pamiątkowe zakładki do książki i słodki upominek. Kolejne spotkanie już niebawem…
Beata Górska
Anna Stadnik
Pamiętajmy:
„Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”
Zofia Nowak
Drodzy Uczniowie
Zapraszam Was do udziału w IV edycji konkursu InstaLogik.
InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu).
Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.
Konkurs został podzielony na trzy etapy:
Etap 1, termin 1 października - 28 października 2022 do godz. 20:00
Kurs przygotowujący do 2 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
Sesja próbna przed 2 etapem, termin 1 grudnia 2022, godz. 17:00 - 18:00
Etap 2, termin 10 grudnia 2022, godz. 10:00 - 11:30
Kurs przygotowujący do 3 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
Etap 3, termin 18 marca 2023, godz. 10:00 - 11:30
Pierwszy etap polega na rozwiązaniu online pytań testowych do kilku zadań matematyczno-logicznych opisanych w formie historyjki. Pytania oznaczone są jako adresowane do uczniów klas 4-8 lub tylko do uczniów klas 7-8.
Znajomość programowania nie jest potrzebna do rozwiązania zadań 1 etapu. Zadania zawierają potrzebne opisy modeli i schematów, a rolą ucznia jest ich zrozumienie i zastosowanie. Uczniowie mają miesiąc czasu na przemyślenie i rozwiązanie zadań tego etapu.
Etapy 2 i 3
Zadania konkursowe drugiego i trzeciego etapu zostały podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly. Czas na rozwiązanie zadań to 1,5 godziny.
Wszystkich chętnych proszę o zgłaszanie do dnia 30.09.2022.
Zapraszamy do udziału Agata Hiczkiewicz i Adam Kaczmar
Lubimy śpiewać i uczyć się czegoś nowego.
W naszej szkole dzień pierwszy pod hasłem Przyjaźń. Uczniowie przyjaciele przychodzili do szkoły podobnie ubrani. Nauczyciele też dołączyli do akcji. Kolejny dzień z Tygodnia Szczęścia to wspólne śniadanie. Oczywiście w gronie przyjaciół. Zaufanie, kogo możemy nim obdarzyć rozmowy o tym i niebieskie kwiatki jako symbol. Oto kilka zdjęć a myślę że będzie więcej :)
Wszyscy mamy jakieś talenty, wystarczy je tylko odkryć.W naszej klasie było ich bardzo dużo.
Anna Sabina
W ramach akcji ,,Sprzątanie świata” uczniowie klasy pierwszej I B rozmawiali na temat właściwego postępowania ze śmieciami, recyklingu, wykorzystania surowców,. Wykonali praktyczne ćwiczenia dotyczące właściwej segregacji odpadów. Nauczyli się, że dbając o otoczenie dbamy o siebie, innych i naszą planetę Ziemię!
Anna Sabina
Klasa I B rozpoczęła projekt czytelniczy pt,,.Czytam sam,czytam, bo lubię"
Byliśmy z pierwszą wizytą w bibliotece.Rozmawialiśmy o tym,dlaczego warto czytać książki, jak się zachować w bibliotece i na co zwracać uwagę przy wyborze książki.Poznaliśmy specjalne serie dla najmłodszych -Czytam sobie, Już czytam i Książkożercy. To pewne, będziemy w bibliotece bywać częściej.
Anna Sabina
Uczniowie kl. IV b nieustannie zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. Potrafią już adresować kartki pocztowe oraz redagować życzenia. Ciekawie opowiadają o swojej rodzinie i tworzą drzewa genealogiczne. Cieszą się każdą chwilą spędzoną w szkole. To zgrany zespół klasowy :-)
Anna Stadnik
Każdy ma swój dzień w kalendarzu. To URODZINY. Pierwsze świeczki znalazły się na URODZINOWEJ babeczce w klasowym kalendarzu urodzin. Było radośnie: mnóstwo życzeń, słodkie niespodzianki i nie zabrakło naszego STO LAT. Wszystkiego najlepszego.
Anna Respondek
Dzisiaj rozpoczęliśmy klasowy projekt "Wędrująca Książka".
Uczniowie będą czytać w klasie fragmenty lektury "Przygody Czarnego Noska" i przekazywać sobie książkę z rąk do rąk. Czytanie odbywać się będzie po wcześniejszym przygotowaniu się, wyćwiczeniu fragmentu tekstu.
Jako pierwsza książkę do domu zabrała Natalia. Komu ją przekaże? Tego dowiemy się w piątek.
Zofia Nowak
Piękne były wspólne chwile spędzone na łonie przyrody. Uczniowie kl. IV b, wraz z nową wychowawczynią, brali udział w akcji sprzątania naszej planety. Była to świetna okazja do lepszego poznania się :-) Kolejna wycieczka już niebawem…
Anna Stadnik
Nasza szkoła bierze udział w obchodach Tygodnia Szczęścia w Szkole w dniach 19-25 września 2022.
Celem Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole jest zwrócenie uwagi na szczęście i dobrostan oraz ich związki z efektami kształcenia. Pomysł wywodzi się z Międzynarodowego Tygodnia Szczęścia w Pracy, obchodzonego w tym samym czasie. Również w tym roku nasze aktywności zostały oficjalnie włączone w międzynarodowe obchody.
Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i w pracy żyją zdrowiej, dłużej, lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. To prawdziwa profilaktyka zdrowia psychicznego i fizycznego, szczególnie w tak trudnym, po-pandemicznym i wojennym czasie.
Dlatego hasło na ten rok brzmi: DBAJMY O DOBRE RELACJE.
W tygodniu tym można zaplanować wiele aktywności albo jedną – na każdy dzień albo na kilka. Ważne, by poruszyć kwestię szczęścia i dobrostanu w narracji i w różnych wymiarach – emocji, poczucia sensu, zaangażowania, bliskości z innymi, odkrywania swoich mocnych stron i pozytywów u innych, zdrowia, odpoczynku czy zaangażowania.
Powered by aSc EduPage