• Warsztaty o fotografii

• Klasa IV C 7 czerwca uczestniczyła w warsztatach w kluczborskim Muzeum. Poznaliśmy podczas ich trwania budowę i działanie aparatu otworkowego oraz aparatu wielkoformatowego, dowiedzieliśmy się czym jest mokry kolodion i jak wyglądała praca w studio XIX wiecznego fotografa. Mieliśmy też okazję samodzielnie wykonać luksografię. Zajęcia prowadził pan Krzysztof Kalinowski.

• Festyn Janki- stoisko z budkami lęgowymi

• Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na licytację budek lęgowych dla ptaków. Aukcja odbędzie się 11.06.2022 r. podczas festynu Janki. Zaczynamy od godziny 10:00. Cena wywoławcza 50zł/szt. Budki będą dostępne w trzech rozmiarach: A1, A, B, szczegółowe informacje zostaną podane na naszym stoisku w sobotę.

Zapraszamy!

Antoni Jurga

Julia Majcher

Natan Uttam

• W świecie zwierząt Doktora Dolittle IIIB

• Jak niezwykłe są zwierzaki dowiedzieliśmy się z książki „Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Odtworzyliśmy ciekawostki tej książki w naszych pracach pisemnych i manualnych. Magiczne pudełka doktora ze zwierzakami są godne uwagi. Nam przypadły do gustu, a co wy na to?

Uczniowie z IIIB

• Dzień Dziecka w klasie V b

• Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do gospodarstwa w Bogdańczowicach, które jest idealnym miejscem dla miłośników zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku. Dzięki naszym rodzicom szybko i sprawnie dotarliśmy na miejsce gdzie czekali na nas gospodarze Pani Basia i Pan Witek Stodoła. W czasie pobytu czekało na nas wiele atrakcji: zwiedzaliśmy gospodarstwo, pod opieką instruktora każdy mógł spróbować jazdy konnej, mieliśmy wycieczkę ciągnikiem po okolicy, pływaliśmy na rowerku wodnym, graliśmy w piłkę oraz grillowaliśmy.

Czas upłyną nam bardzo szybko - przede wszystkim dlatego, że była piękna pogoda, miła atmosfera i świetna zabawa!!!

Ireneusz Krakowiak :)

• Dzień Dziecka w 6a

• Klasa 6 a z okazji Dnia Dziecka zamiast tradycyjnych lekcji miała zajęcia sportowe w Parku Miejskim. Pogoda sprzyjała zabawom w plenerze a w drodze powrotnej przystanek na lody.

Lidia Cieplik :)

• Klasa 7b w Teatrze Powszechnym w Łodzi

• Dnia 27 maja klasa 7b uczestniczyła w wycieczce do Łodzi. Oglądaliśmy spektakl Atrament. Wczoraj. Żyrafa w Teatrze Powszechnym. Po przedstawieniu wzięliśmy udział w warsztatach, zwiedziliśmy kulisy teatru, podziwialiśmy efekty specjalne na głównej scenie. Potem oczywiście posiłek w McDonald's w Manufakturze Łódzkiej.
            Lidia Cieplik

• Świętujemy Dzień Dziecka w VIII b

• W wyjątkowy sposób obchodziliśmy Dzień Dziecka. Najpierw wybraliśmy się z przewodnikiem p. Krzysztofem Adamskim na spacer ulicami Kluczborka, a potem spędziliśmy cudowne chwile w parku. Jak dobrze być dzieckiem :-)

• Dzień Dziecka w Ia

• Dzisiaj byliśmy w kinie na przedstawieniu muzycznym o Czerwonym Kapturku, tańczyliśmy i śpiewaliśmy razem z aktorami. Jedliśmy wspólnie lody. Samorząd Uczniowski zaprosił nas do zabawy w kolory. Wylosowaliśmy barwę białą. Wszyscy pięknie się zaprezentowaliśmy.

• Warsztaty ceramiczne Ia

• Z okazji Dnia Matki postanowiliśmy zrobić gliniane wazoniki. Mamy nadzieję, że prezenty naszym Mamom  się podobały. Przy  okazji poznaliśmy pracę garncarza.

• Dzień Dziecka w IIIB

• Jak sprawić sympatyczny DZIEŃ DZIECKA, o tym pomyślała nasza Pani i Rodzice. Zabawa z Czerwonym Kapturkiem i lody dały sporo uciechy.

DZIĘKUJEMY! - IIIB

• ,,Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy” kl. VIII d

• Klasa VIII d na j. polskim realizowała projekt związany z lekturą ,,Oskar i pani Róża”. Uczniowie pracowali w zespołach. Na początku poznali autora książki - Oskara Emmanuela Schmitta i obejrzeli wywiad z tym znakomitym twórcą. Poprzez różnorodne zadania opracowali m. in. tematykę książki, głównych bohaterów, ich cechy, wątek miłosny, sposoby radzenia sobie z chorobą dziecka i śmiercią. Omówili również aforyzmy zawarte w lekturze. Prace uczniów, w postaci lapbooków, można podziwiać w sali lekcyjnej.

• Nowości książkowe w bibliotece szkolnej - NPRCZ

• Z wielką radością informujemy, że mamy w bibliotece 207 nowych książek

i to jeszcze nie koniec!!!

Są to przede wszystkim nowości rekomendowane przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

Wszystkie pozycje zostały zakupione dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

na lata 2021-2025 - edycja 2022 r. oraz wkładowi własnemu Gminy Kluczbork.

Teraz czeka nas szybkie wprowadzenie zakupionych pozycji do katalogu bibliotecznego,

byście mogli jak najszybciej, wypożyczać książki.

• Wracamy do świata baśni IIIB

• Baśnie jak zawsze fascynują. Dzisiaj na zajęciach wróciliśmy do nich. Była to próba naszej pamięci, czy sprostamy zadaniom ze znajomości baśni. Swoje wiadomości o baśniach przedstawiliśmy wykorzystując do tego tablicę interaktywną. Każda trafna odpowiedź dawała satysfakcję, ale i miłą niespodziankę.

Uczniowie z IIIB

Anna Respondek, Beata Górska

• Klasowy Dzień Książki IIIB

• Od wieków ludzi zachwycały treści książek, w których można znaleźć wiele informacji. Tego, że książka też bawi doświadczyły dzisiaj dzieci z IIIB. Prezentując swoje wybrane książki, pisząc swój, wspólny tomik, bawiły się, a muzyka dopełniała mile spędzony czas.

• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0

• NPRC 2022 Przystępujemy do realizacji

12 maja br. zostały podpisane umowy na realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. w 2022 r. Przystępujemy do realizacji programu.

18. 05. 2022 r.

• NPRC 2022 Konsultacje z uczniami

• W marcu i w kwietniu tego roku zostały przeprowadzone konsultacje w formie anonimowych ankiet z rodzicami i uczniami  sprawie sporządzenia listy do zakupu książek do szkolnej biblioteki.

Przy wyborze książek przez młodzież zostały uwzględnione potrzeby uczniów z niepełnosprawnościami.

Również nawiązaliśmy współpracę z miejską i gminną biblioteką publiczną w Kluczborku w celu realizacji wspólnych przedsięwzięć.