• Wiosna Wiosna ach to Ty!!!!! W PSP nr 1 działo się wiele 21 marca 2024 roku.

1. Piknik klas młodszych połączony z wysłuchaniem bajek, wspólnie spędzony czas , śniadanko, przekąski, było miło i wesoło.
            2. Kolorowanie puzzli i składanie ich w piękne obrazy J
            3. Karaoke wspólne śpiewanie przy doskonałej muzyce, uczniowie  Igor, Mikołaj i Tomek dziękujemy za pomoc w obsłudze sprzętu.
            4. Słońce, słoneczko promieniście świeci na min przyklejały swoje dłonie nasze dzieci.
            5. Budowanie ogromnych makiet budowanie wzajemnych relacji i świetnie spędzony czas.
            6. Marzanna ah co tu się działo nasze  miasto usłyszało jak uczniowie  PSP nr 1  ulice przemierzali.
            7. Spotkanie z Ratownikiem Medycznym jak ważna jest pierwsza pomoc, uczniowie  spisali się znakomicie.
            8. Pamiętaliśmy  by w tym dniu porozmawiać  o Światowym Dniu Zespołu Downa, Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. W klasach odbyły się warsztaty na ten temat.
            9. Klasa 8 wybrała się na wycieczkę do naszego młyna, było to ciekawe spotkanie, praca maszyn i możliwości badania mąki pozostaną w pamięci.
          • Matematyczny jeden z dziesięciu

• Z okazji Światowego Dnia Matematyki w naszej szkole odbył się teleturniej "Matematyczny jeden z dziesięciu". Uczniowie klas V-VIII zmagali się z pytaniami z dziedziny matematyki. Rozgrywką towarzyszyło sporo emocji, uczniowie z zaangażowaniem odpowiadali na pytania, ale również wykazali się przemyślaną taktyką.

• Charytatywna sprzedaż maskotek

• Nasza akcja sprzedaży charytatywnej maskotek trwa od tygodnia. Udało się zebrać fundusze na budkę dla wolno żyjących kotków znajdujących się pod opieką Stowarzyszenia Oczami Zwierząt w Bogdanczowicach i zebrać sporą kwotę na leczenie Wiktorii Hetmanczuk z Kluczborka. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za włączenie się do akcji a naszym wspaniałym wolontariuszom z klasy 6 B: Zuzi, Kai, Mai, Laurze, Michalinie, Bartkowi i Hani i 7B: Mai G. Mai K. Ewie i Igorowi za sprzedaż pięknych maskotek na szkolnym korytarzu. Wszystkie maskotki przynieśli nasi uczniowie lub ich rodzice za co chcemy szczególnie gorąco podziękować

• Rejonowe Dyktando

• W dniu dzisiejszym odbyło się XIX Rejonowe Dyktando organizowane przez PODN Kluczbork dla uczniów kl. IV-VIII. Reprezentowali nas Zuzia Kinas z kl. VI b, Lila Walczak z kl. V b oraz Kuba Wnęk z kl. VII b. Wyniki zostaną ogłoszone niebawem, więc mocno trzymamy kciuki :-)