• Wesołych Świąt życzą uczniowie PSP nr 1

• W dniu dzisiejszym cała społeczność szkolna wzięła udział w przygotowanych przez Ks. Mateusza Mytnik, Panią Renatę Struzik, Pana Zbigniewa Oszczypko,  przepięknych i wzruszających Jasełkach. Trudno było wybrać zdjęcia a jeszcze trudniej,  który występ pokazać.

Zdecydowanie zapraszamy wszystkich do zobaczenia tych pięknych momentów i przeżycia ich razem z nami. Uczniowie byli wspaniali.  Kochani Rodzice Dziękujemy.

Wesołych Świąt

• Pasja, marzenia, cel w życiu

• 19 grudnia 2023r. na nasze zaproszenie odpowiedział Pan Marcin Jeziorny, który od 15 lat popularyzuje astronomię, zobaczyliśmy zdjęcia kosmosu wykonane przez naszego Gościa. Współorganizował narodowe wyprawy do Chile i USA na obserwacje zjawisk zaćmienia słońca. Posiada ogromną wiedzę na temat gwiazd i przestrzeni wokół nich, chętnie odpowiadał na pytania uczniów. W spotkaniu uczestniczyły klasy 6b i 6c oraz 1b i 2b. Pojawiło się sporo pytań. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dodam że Pan Marcin współpracuje z Fundacją Nicolaus Copernicus i Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa.

• Wizyta grupy ,,Skrzaty" z PP nr 7 w Kluczborku. Dziękujemy za spotkanie

• Dziękujemy Paniom Wychowawczyniom z  Publicznego Przedszkola nr 7  w Kluczborku za pozytywną odpowiedź na zaproszenie do naszej szkoły  wraz z grupą ,,Skrzatów”. Dzięki odwiedzinom przedszkolaki poznały nowe otoczenie.  Nasze spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, dzieci kolorowały  obrazki z których powstaną ozdoby, brały udział w zawodach sportowych , były mikołajami roznoszącymi prezenty,  rozszyfrowały hasło –,,Witamy w szkole”. Po zabawach na salce gimnastycznej dzieci miały też okazję zwiedzić naszą szkołę - zobaczyły klasy,  świetlicę, spotkały się z uczniami i nauczycielami naszej szkoły. Każdy przedszkolak wyszedł z naszej szkoły z niespodzianką. Mamy nadzieję, że z niektórymi przedszkolakami spotkamy się we wrześniu, już w roli uczniów naszej szkoły.

• Mikołajki na sportowo w PSP nr 1 w Kluczborku

• 7 grudnia 2023r na Hali Osir odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych  ,, Mikołajki na sportowo” ,podczas których poszczególne klasy zmagały się z zadaniami. Uczniowie każdej klasy jako cały zespół w mikołajkowych czapkach i czerwonych koszulkach uczestniczyli w różnorodnych konkurencjach. Zabawy i śmiechu było co nie miara, już czekamy na kolejne e takie spotkanie.