• I Turniej Brawl Stars

• Dnia 27.02.2024r. odbył się na prośbę i pomysł uczniów klasy 6a Turniej szkolny Brawl Stars. Udział wzięły trzyosobowe zespoły z klas od trzecich do ósmych. Towarzyszyły temu ogromne emocje. Uczniowie wykazali się wysoką kulturą osobistą i grą Fair Play. Cieszę się że mogłam pomóc w realizacji ich pomysłu. Nasza młodzież jest niesamowita. Bo szkoła to nie tylko nauka ale i zabawa, wspólne spędzanie czasu, wzajemna pomoc, budowanie relacji.

• „Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym".

Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”

Dnia 21 lutego 2024 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. I tak dla uczczenia święta języka polskiego, reprezentanci klas IV - VIII, przystąpili do starcia i zmierzyli się z polonistycznymi zadaniami. Były one dużym wyzwaniem dla naszych uczniów, ale również okazja do wspólnej zabawy i uśmiechu. Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego upłynęły zatem w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać. Moda na język polski na pewno zagości w naszej szkole na dłużej i na stałe wejdzie do kalendarza wydarzeń szkolnych.

Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień.

• TO BYŁ BAL!

• No i karnawał za nami. Przygotowania do tegorocznego karnawału trwały od dłuższego czasu. Efekt? Na parkiecie piękne, bajkowe postacie, a do tego konkursy, słodkie niespodzianki i świetne humory. Dziękujemy wszystkim za super zabawę.

• Koncert charytatywny

• Dzisiaj w naszej szkole odbył się wspaniały koncert charytatywny. Nasi uczniowie z klas 3A,4A,4B,5A,5B, 6A,6B,6C,7A,7B przedstawili Jasełka i tradycyjne polskie kolędy. Uczniów przygotowali Zbigniew Oszczypko, ksiądz Mateusz Mytnik i Pani Renata Struzik a koncert poprowadziła pani Lidia Cieplik wraz z uczennicami z klasy 8A. Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za przybycie na koncert i wsparcie naszej zbiórki poprzez kupno cegiełki oraz słodkości, kawy i herbaty, które sprzedawały uczennice klasy 7A ze Szkolnego Klubu Wolontariatu “Jedyneczka Pomaga”. Podziękowania należą się również Pani Karinie Bilskiej i Pani Jadwidze Kubas za pomoc w realizacji przedsięwzięcia. Pieniądze z koncertu zostaną przeznaczone na leczenie uczennicy z naszej szkoły.