Informatyka w klasie 5a dziś zapozanli się z mozliwościami Robota Photon, będzie się działo to nie ostatnie takie nasze spotkanie. Nauka może być bardzo przyjemna. Uczniowie znakomicie się odnależli w tym temacie.
Joanna Kaczor
Informatyka w klasie 5a dziś zapozanli się z mozliwościami Robota Photon, będzie się działo to nie ostatnie takie nasze spotkanie. Nauka może być bardzo przyjemna. Uczniowie znakomicie się odnależli w tym temacie.
Joanna Kaczor
Klasa VIa bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym EMP@TYCZNA KLASA. W ramach misji październikowej odbyły się warsztaty na temat empatii. Uczniowie poznawali czym jest prawdziwa empatia, oglądali pomocne filmiki tematyczne oraz wykonali gazetkę ścienną. Na koniec w grupach zastanawiali się nad odczuciami osób, w oparciu o przedstawione im sytuacje społeczne oraz starali się je przedstawić w scenkach sytuacyjnych.
Renata Struzik
Czytanie odgrywa niezwykle istotną rolę w rozwoju dzieci, rozwijając ich wyobraźnię, słownictwo oraz zdolność koncentracji. To dzięki książkom młodzi czytelnicy mogą przenieść się do magicznych światów, poznawać nowych bohaterów i zdobywać wiedzę o otaczającym ich świecie. Mądra szkoła czyta dzieciom, pokazując im piękno literatury i zachęcając do samodzielnego sięgania po książki.
Z okazji Dnia Bibliotek Szkolnych odbyło się spotkanie dla uczniów klas drugich i trzecich pt. “Czytanie dodaje skrzydeł”. Dzieci wysłuchały książki pt. „Wypożyczalnia skrzydeł”autorstwa pani Iwony Pietrzak - Płachty czytanej przez uczniów klasy 6b. Podczas spotkania panowała miła atmosfera, a dzieci chętnie rozwiązywały zagadki i odpowiadały na pytania związane z tekstem. Spotkanie zakończyło się zabawą przy piosence “Lubimy czytać bajki”.
Pamiętajcie, czytanie dodaje skrzydeł.
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.
Anna Stadnik, Beata Górska
W październiku wystartował drużynowy konkurs matematyczny. Do rywalizacji przystąpiło 18 dwuosobowych drużyn z klas IV i V. Rozgrywki odbywają się cyklicznie (raz w miesiącu) od października do kwietnia. Dwuosobowe drużyny rozwiązują otrzymane zadania i zbierają punkty, które po każdym etapie są sumowane z punktami zdobytymi we wcześniejszych etapach. Od listopada, po każdym etapie, dwie drużyny z najmniejszą ilością punktów odpadają z rywalizacji.
Życzymy powodzenia i udanej zabawy!
W ramach współpracy świetlicy szkolnej z biblioteką, odbyły się kolejne zajęcia pod hasłem "Z legendą przez Polskę".
Uczniowie podążając wzdłuż rzeki Wisły dotarli do kolejnego polskiego miasta Warszawy. W raz z nowym miastem poznali nową legendę pt. "Syrenka Warszawska". Wysłuchali legendy o losach syrenki i odważnego rybaka. W drugiej części zajęć uczniowie wykonali przepiękną pracę plastyczną przedstawiającą syrenkę. Do wykonania pracy użyli rozmaitych materiałów dając niesamowity efekt. Zapraszamy do galerii.
Dagmara Czarnobaj Beata Górska
W dniu 22. 10. 2024 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski pt. "Zawody znane i lubiane".W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas pierwszych. Dzieci pięknie przygotowały się do występu, zadbały o odpowiedni strój i recytację otrzymanych wierszyków. W trakcie konkursu dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle i układały nazwy zawodów. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki a zwycięzcy nagrody książkowe. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu i zaszczycenie nas swoją obecnością.
Oto wyniki:
I miejsce - Jan Felisiak, Igor Noga
II miejsce - Lena Brodowy
III miejsce - Mateusz Lubas
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Samorząd Klasowy został wybrany przez uczniów klasy w drodze głosowania, większością głosów, w obecności co najmniej 2/3 stanu klasy.
Przewodnicząca: Paulina Czarnobaj
Zastępca przewodniczacej: Hanna Zimnowoda, Natalia Bachrij
Skarbnik: Marianna Fułek
19.10.2024 kolejny sukces szachisty.
Michał grając, podczas VII Memoriału Jana Pawła II, w grupie z seniorami zajął rewelacyjne 2 miejsce. O punkty walczył jako jedyne dziecko w grupie z dorosłymi.
Rodzicom należą się podziękowania za zdjęcia. :)))))
Mistrzostwa Polski w szachach szybkich Lubin Hala RCS 05.10.2024.
Liczba zawodników 400.
Michał Różański wywalczył 1 miejsce w kategorii FIDE do 1600 ELO.
W kategorii 10 do 14 lat również sukces i pierwsza 10 w Polsce. To były ciężkie zmagania bo o punkty musiał walczyć jak równy z równym z dorosłymi. W ostatniej partii pokonał utytułowanego FIDE Mistrza FM.
Dziękujemy Rodzicom za udostępnienie zdjęć.
Ogromne gratulacje :)
Zapraszamy do konkursu wszystkich uczniów w naszej szkole.
Budowa żaby
Uczniowie klasy 2b z zebranych darów jesieni ułożyli piękną mandale.
#klasawterenie#klasawterenie #dagmaraczarnobaj #zadanie3przyrodniczamandala #PSP1Kluczbork #klasa2b
Jesień w pełni a klasa 2 b realizuje zadanie projektowe " Zabawa sztuką" Pt. " Drzewo życia ". Tym razem inspiracją okazała się słoneczna pogoda za oknem. Uczniowe przy pomocy kasztanów i liści wykonali jesienne drzewo.
We wrześniu uczniowie klas Ia, Ib i III a uczestniczyli w warsztatach ekologicznych.
W związku z realizacją zadań wynikających z projektu, otrzymaliśmy sadzonkę magnolii.
W dniu 17 października 2024 wspólnie zasadziliśmy drzewko, które będzie zdobić wejście do naszej szkoły.
Dziś uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu, na którym mogli posłuchać jakie cele ma służba wojskowa, jakie posiada sprzęty, posłuchali o umiejętnościach żołnierzy. Dowiedzieliśmy się jak ważna była pomoc podczas niedawnej powodzi. Dziękujemy za spotkanie.
Dzisiaj wielka radość, do klasy 6A zawitały owczarki podhalańskie ze Stobrawskiego Rancza FCI Hodowla Owczarków Podhalańskich wraz z ich wspaniałą opiekunką Eweliną Dziwińską. Przesłodkie i grzeczne pieski prezentowały swoje umiejętności i sztukę posłuszeństwa. To bardzo mądre, grzeczne i posłuszne pieski. Dziękujemy za odwiedziny:-)
Sonia Gawińska - Mrugała
Paulina Florys wzięła udział w pierwszej sesji inauguracyjnej Młodzieżowej Rady Miejskiej,która odbyła się 15 października w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Kluczbork. Nowo wybrani radni, w obecności władz miasta, złożyli ślubowanie i oficjalnie objęli swoje mandaty. Podczas sesji każdy miał okazję się zaprezentować, dzieląc się swoimi motywacjami i planami na nadchodzącą kadencję.
Klasy 7A i 7B w niecodziennym stylu podsumowały omawiane na lekcjach języka polskiego lektury 7a "Balladyna" a klasa 7b "Małego księcia " Uczniowie wykonywali "kamyczki-wędrowniczki" z motywami symboli lektur. Kamyczki będziemy zabierać ze sobą na wycieczki i zostawiać w różnych miejscach
W ramach współpracy świetlicy szkolnej z biblioteką, odbyły się zajęcia pod hasłem "Z legendą przez Polskę". Dzieci miały okazję zanurzyć się w fascynujący świat polskich legend, zaczynając od odkrycia tajemniczego szyfru czekolada, który ujawnił hasła "legenda" oraz "smok wawelski". Uczestnicy dowiedzieli się, czym są legendy, wysłuchali fragmentu książki i obejrzeli bajkę o legendarnym smoku wawelskim. Zajęcia urozmaiciła tematyczna krzyżówka, która sprawdziła wiedzę dzieci. To spotkanie było nie tylko edukacyjne, ale także inspirujące, rozwijając wyobraźnię i zainteresowanie bogatym polskim dziedzictwem kulturowym!
Dagmara Czarnobaj Beata Górska
W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i jednocześnie Ślubowanie uczniów klas I. Uroczystość miała miejsce na hali OSiR, gdzie zebrali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice .
Akademię rozpoczęło przemówienie Pana Dyrektora, który podkreślił znaczenie pracy nauczycieli w kształtowaniu przyszłych pokoleń. Następnie uczniowie klas 7c i 5b zaprezentowali bogaty program artystyczny, w tym recytacje, piosenki i krótkie scenki teatralne, które spotkały się z dużym entuzjazmem i uznaniem zgromadzonych gości.
Uczniowie klas I zaśpiewali piosenki po polsku i po angielsku. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za ich zaangażowanie w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.
Powered by aSc EduPage