• Warsztat zajączka wielkanocnego

• Warsztat zajączka wielkanocnego też już jest prawie gotowy. Już niedługo paczuszki powędrują wraz z wolontariuszami do DPS-ów w Kluczborku i Zol-u w Wołczynie. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za przyniesione słodycze, pomoc i zaangażowanie w akcję.

Sonia Gawińska - Mrugała

• Kiermasz świąteczny dzień drugi :-)

• Dzisiaj sprzedawaliśmy pyszne ciasta, babeczki, gofry i tosty. Cała społeczność szkolna, uczniowie, nauczyciele, dział administracji i obsługi wzięli udział w naszym wspaniałym kiermaszu. Wszystkie smakołyki cieszyły się ogromnym powodzeniem i znikały w mgnieniu oka, zwłaszcza pyszne tosty z serem i pieczarkami i gofry z bitą śmietaną:-) Sprzedawaliśmy również pozostałe ozdoby świąteczne i również cieszyły się one ogromnym powoedzeniem. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie a zwłaszcza rodzicom i uczniom którzy przygotowali takie pyszności. Dziękujemy za pomoc samorządowi i wolontariuszom.

Sonia Gawińska - Mrugała i Karina Bilska

• Kiermasz Świąteczny

• W dniu dzisiejszym odbył się kiermasz ozdób świątecznych, wykonanych własnoręcznie przez naszych uczniów. Uczniowie z samorządu szkolnego i wolontariatu sprzedawali piękne stroiki i pisanki wielkanocne. Ozdoby cieszyły się ogromnym powodzeniem, prawie wszystkie zostały sprzedane i zebraliśmy sporą sumkę, którą przeznaczymy na nagrody do konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczne i na cele szkolne:-) Było wiosennie, radośnie i kolorowe a zakupione ozdoby będą upiększały nasze mieszkania i stoły. Dziękujemy wszystkim uczniom za przyniesione ozdoby i za pomoc w organizacji kiermaszu :-) Jutro zapraszamy na ciąg dalszy kiermaszu. Będą słodkości ( gofry, babeczki , ciasta i ciasteczka ) i nie tylko :-)

Sonia Gawińska - Mrugała i Karina Bilska

• Migawka z życia II A

• Dzieci uwielbiają odkrywać i doświadczać. Nie muszą jednak wybierać się do centrum nauki, by obserwować ciekawe reakcje chemiczne i fizyczne. Proste, bezpieczne eksperymenty mogą wykonać samodzielnie w szkole lub domu.

Uczniowie klasy II A wykonali doświadczenia: Krystalizacja soli, Dlaczego ciasto rośnie?, Jak zrobić kolorowe warstwy w szklance?, Które substancje rozpuszczają się w wodzie? Oto efekty ich pracy.

• Co słychać w IA? SPRÓBUJ I TY!

• W klasie IA pojawiły się tajemnicze, kolorowe kartki. To zadania, z którymi spróbujemy się zmierzyć. Ciekawe ilu z nas stanie na starcie, a ilu osiągnie metę otrzymując tytuł osoby kreatywnej.

ZABIERAJMY SIĘ DO DZIEŁA! STARTUJEMY!

• Michał Różański z klasy VI a PSP nr 1 Szachowym Mistrzem LZS 2023r.

• Gratulacje!!!

Michał 25.03.2023r. wygrał trzeci międzynarodowy polsko - czeski turniej Zostań Szachowym Mistrzem LZS. Jego dominacja i wysoka forma zostały potwierdzone zwycięstwami we wszystkich partiach turnieju. Dzięki znakomitej postawie w całym cyklu zdobywa również puchar za wygraną w 2023r.

Ewa Jakubik

• 70 zabytków z okazji 770 lat Kluczborka. Warsztaty linorytu

• Klasa Vc uczestniczyła w wystawie zorganizowanej przez Muzeum z okazji 770 rocznicy powstania Kluczborka. Braliśmy także udział w ciekawych warsztatach, podczas których poznaliśmy nową technikę graficzną i mieliśmy możliwość wykonania prac według własnego pomysłu.

• Kolejny sukces Michała Różańskiego z 6a :)

• W sobotę 18 marca 2023r. Michał wygrał drugi międzynarodowy polsko -czeski turniej Zostań Szchowym Mistrzem LZS  2023 w Niemysłowicach  koło Pudnika. Tydzień temu miejsce drugie. Teraz z nadzieją oczekujemy na finał zmagań w kolejną sobotę. Trzymamy kciuki :)

Ewa Jakubik

• Konferencja Asów Internetu online 15 marca 2023 r.

• w ramach lekcji informatyki wzięliśmy udział w konferencji Asów Internetu. Klasa 2a na żywo brała udział w zajęciach. Spotkaliśmy się żeby rozmawiać, jak być w sieci mądrze i umiejętnie korzystać z potencjału Internetu.

Bądź jak Ryszard. Bądź Rozsądny wykonali Herb Ryszarda porozmawialiśmy na temat tego jak mądrze korzystać z zasobów Interentu.

Joanna Kaczor

• Balladyna w inscenizacji klasy 7a

• Omawiając Balladynę klasa 7a przygotowała inscenizację. Byli prokuratorzy i obroścy świadkowie jak również oskarżona Balladyna. Uczniowie znając treść lektury przygotowali argumenty za i przeciw - czy Balladyna była winna a Sędziowie na końcu musieli wydać sprawiedliwy wyrok?

Lidia Cieplik

• Dzień Kobiet w 7a :)

• Dziewczęta z klasy 7a w ramach obchodów Dnia Kobiet wybrały się do COTTONARCO. Sprawdziły swoje umiejetności krawieckie jak również niektóre po raz pierwszy usiadły do maszyny do szycia. Wszystkie bez wyjątku wykonały misie przytulanki. Byly cudne.

Lidia Cieplik

• Detal architektoniczny

• Kiedy idziesz ulicą podnieś czsem do góry wzrok i przyjrzyj się ścianom budynków. Można wtedy dostrzec, że są one całkiem niezwykłe.

Klasy VI wybrały się na ulice starej części Kluczborka w poszukiwaniu detali architektonicznych. Oto zdjęcia ich autorstwa.

• Mamy rady na odpady

• W ramach realizacji projektu Urzędu Marszałkowskiego Mamy rady na odpady, uczniowie z klasy VI b Iga Jochem, Franciszek Dajczak, Igor Zabor, wzięli udział w konkursie plastycznym Drugie życie odpadów, a ich prace zostały wyróżnione.Dnia 9 marca naszą szkołę odwiedził radny powiatu kluczborskiego pan Artur Nowak i w imieniu marszałka pana Andrzeja Buły wręczył uczniom ekologiczne nagrody. Na pamiątkę udziału w projekcie zostaje z nami wielkie serce do którego będziemy zbierać zakrętki.

Małgorzata Derejczyk - Stańska

• Klasa II b w Chile a klasa III b na Krymie :)

• Podczas lekcji Informatyki w dwa kolejne czwartki uczniowie mieli możliwość podczas spotkania online posłuchać informacji na temat podanych krajów, prowadzone były przez Panie, które urodziły się i mieszkały w tych pięknych miejscach. Opowiedziały dzieciom jak wygląda szkoła, opisały i pokazały na zdjęciach ciekawe miejsca do zwiedzania. Na zadane pytania od naszych dzieci chętnie udzielały odpowiedzi.

Joanna Kaczor