• Mikołajki w klasie I B

• Mikołajkowy czas w naszej klasie upłynął pod znakiem radości i uśmiechu.Humory nam dopisywały, bo Mikołaj nie zapomniał o prezentach ;-)Wysłuchaliśmy książeczki o sympatycznym Elfie Pomponie,którą przeczytała nam pani Beata. Nie zabrakło quizów, łamigłówek, puzzli i krainy  Świętego Mikołaja. To  był bardzo miły i udany dzień.

Anna Sabina, Beata Górska

• Mikołajki w kl. IV b

• Św. Mikołaj odwiedził grzecznych uczniów i przyniósł wiele wspaniałych prezentów. Do zobaczenia za rok :-)

• Co słychać w IA? Klasowy gość.

• Duży czy mały – 6 grudnia każdy wypatruje z nadzieją, że spotka na swojej drodze tego dostojnego pana. Mikołaj o wszystkich pamięta. Tak też było w I a.  Dużo radości, uśmiechów i gwaru w tym dniu nie zabrakło. Była też wspaniała zabawa podczas zajęć.

Dobrze, że trafił do nas. Zapraszamy go za rok z nadzieją, że wyrośniemy nieco z naszych psot.

Beata Górska

• Konkurs recytatorski " Zawody znane i lubiane"

• W Dniu 29.11. 2022 r w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorki pt. “Zawody znane i lubiane”.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Cele konkursu były następujące: kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej, zgodnie z założeniami polityki oświatowej państwa, rozwój zdolności recytatorskich, rozwijanie umiejętności językowych, prezentacja umiejętności artystycznych,

Uczestnicy zaprezentowali wiersze, mówiące o zawodach takich, jak: kosmetyczka, lekarz, dentysta, stewardesa, pilot, kosmetyczka itp. Rekwizyty i stroje, przygotowane przez rodziców i uczniów, nawiązywały do zawodów, o których była mowa w wierszach.

Uczniowie wykazali się dużym talentem recytatorskim, a także aktorskim. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy do udziału w konkursach w przyszłym roku.

Beata Górska

• Projekt edukacyjny realizowany w klasie VI a.

• W dniach 14-21 listopada 2022r. uczniowie klasy VIa realizowali projekt czytelniczy pt. Bohaterowie Hobbita. W dwuosobowych grupach przygotowali charakterystykę wybranej postaci z lektury, a potem wykorzystując technologię komputerową i generator kart gier planszowych wykonali kolorowe prace. Na zajęciach prezentowali swoje wytwory, a następnie zaprezentowali innym uczniom szkoły na gazetce w holu szkoły. Przedsięwzięcie było ciekawe, pomogło zgłębić w szczegółach osobliwości poszczególnych bohaterów. Najtrudniejszym etapem prac było bezbłędne zapisanie tekstów.

Opiekun projektu Ewa Jakubik