• Nowe zbiory książek w bibliotece szkolnej

• Dzieci z Ukrainy kl. II i III odwiedziły szkolną bibliotekę. Pani Beata Górska zapoznała uczestników z nowymi książkami w wydaniu polsko-ukraińskim. Dzieci czytały wybrane teksty i obiecały częste odwiedziny :-)

• Spotkanie w bibliotece kl. IV b

• Uczniowie kl. IV b wzięli udział w warsztatach na temat tolerancji i szacunku wobec innych osób. W Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej dzieci wysłuchały opowiadania pt. ,,Pięciu nieudanych”. Wszyscy wyciągnęli lekcję, że warto być sobą :-)

• Migawka z życia II a

• Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej w Kluczborku "Legendy kluczborskie". Wykonanie lapbooka w ramach edukacji czytelniczej i regionalnej.

• Fundacja Powszechnego Czytania

• W szkolnej bibliotece dostępne są książki do wypożyczenia w języku ukraińskim i angielskim. Dzięki Fundacji Powszechnego Czytania otrzymaliśmy 50 książek w języku angielskim i 11 książek w języku ukraińskim. Książki w języku ukraińskim na pewno ucieszą uczniów pochodzących z Ukrainy  a książki w języku angielskim ułatwią doskonalenie zdolności językowych i utrwalenie słów i zwrotów na lekcjach języka  angielskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z nowościami!

Serdecznie dziękujemy Fundacji Powszechnego Czytania za przekazane książki i zachęcamy do zapoznania się z działalnością  fundacji i  wsparcia jej działań.

Homepage - Fundacja Powszechnego Czytania (fpc.org.pl)

• Klasowy Dzień Kobiet w I B

• Dzień był szczególny – wesoły, kolorowy i miły. Chłopcy z klasy I B nie zapomnieli o Święcie Dziewczynek i Pani. W tym dniu złożyli życzenia, wręczyli koleżankom efektowne bransoletki, dyplomy Super Dziewczyn, słodycze i wiosenne kwiatki. Dziękujemy:-)

IB- Zegary, zegary odmierzają nam czas. ,,Wskazówki cenne dwie, co w rytm tykania kręcą się, cyferki skrzętnie wskazują, gdy wokół tarczy wirują! "

• Ciekawostki z życia naszej szkoły:)

• Niedawno pojawiły się pufy, siedziska a dziś pokazujemy mobilną podłogę interaktywną. Można ją wykorzystać podczas zajęć w świetlicy ale również w klasach, łatwo ją przenosić. Sprawia sporo frajdy i daje możliwość świetnej zabawy.

Joanna Kaczor

• Co słychać w IA? 8 MARCA

• Małe KOBIETKI z IA zadały dziś szyku. W kapeluszach i ozdobnych koralach ustawiały się do klasowych zdjęć. Roześmiane buzie pokazały zadowolenie, że udany jest DZIEŃ KOBIET. Dużo ZDROWIA i RADOŚCI przewijało się wśród życzeń.

• #Laboratoria Przyszłości, Długopis 3d

• W minionym tygodniu grupy z informatyki w klasie 8 podczas zajęć wykorzystały długopis 3d  do tworzenia figur geometrycznych ostrosłupów, graniastosłupów. Niektórzy pierwszy raz pracowali w ten sposób  wszyscy ale poradzili sobie znakomicie :)

• Rozmowy o zdrowiu

• Tuż przed feriami klasa VC gościła w szkole Panią Ewę Stala, która jest pracownikiem kluczborskiego Sanepidu. Zaplanowaliśmy to spotkanie po to, by porozmawiać na temat szkodliwego działania i wpływu różnych środków uzależniających na nasze zdrowie. Zastanawialiśmy się między innymi jakie skutki wywołują substancje zawarte  w napojach energetycznych ale także innych używkach.

• Pierwsze półrocze zakończone !!!

•      Połowa roku szkolnego za nami. Uczniom klasy VIb szybko minął ten czas. Na szczęście nie tylko w klasie i przy tablicy, ale także w czasie ciekawych wypraw. Wrzesień rozpoczęliśmy od akcji Sprzątanie świata „Wszystkie śmieci są nasze”. Miło i pożytecznie spędziliśmy czas na robieniu porządków w lesie. Ale nie tylko! Tradycyjnie w ostatnią sobotę września w naszej szkole odbył się Piknik Stowarzyszeń „Święto pieczonego ziemniaka” oraz dni otwarte szkoły. Zapraszamy wtedy do naszej szkoły przedszkolaków z rodzinami. Tego dnia przygotowaliśmy wraz z rodzicami stoisko klasowe między innymi z kiełbaską, ziemniakiem z „ogniska” i sałatkami. Oczywiście w tygodniu to przede wszystkim nauka, lecz my, aby nie siedzieć w klasach, wymykaliśmy się czasami ze szkoły, np. do biblioteki miejskiej, na projekty NHEF. Było naprawdę ciekawie. Znajdowaliśmy także czas na zabawę – czy to w czasie dwudniowego wyjazdu do gospodarstwa w Bogdańczowicach, czy w czasie andrzejek klasowych. Na pewno najzabawniej było w czasie wyjazdu do „Mandorii” w Rzgowie. Czynnie uczestniczyliśmy we wszystkich imprezach organizowanych w naszej szkole: mikołajki na sportowo i innych. I półrocze minęło w naszej klasie szybko i przyjemnie.

Ireneusz Krakowiak

• SZANOWNI RODZICE!

• W zakładce UCZNIOWIE  i  RODZICE na stronie naszej szkoły.

Przekazujemy niezbędne informacje, dotyczące przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych i publicznych szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi w Gminie Kluczbork w roku szkolnym 2023/2024

Zapraszamy :)

• Walentynkowe Disco :-)

Nasza szkolna dyskoteka to absolutny hit:-) Wszyscy bawili się świetnie a poczta walentynkowa przyniosła uśmiech i radość dla obdarowanych :-)  Brawo samorząd i wolontariat za tak świetną organizację imprezy. Brawo DJ Igor i bileterzy :-) Dziękujemy wszystkim za wspaniałą współpracę i zabawę  :-)