• Andrzejki w klasie 6 a :)

• Andrzejki to wieczór wróżb, który co roku obchodzony jest w tym samym terminie — w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię św. Andrzeja. Dla wielu osób jest to okazja, aby zorganizować zabawę. Fotoleracja ze spotkania uczniów w klasie 6a, super zabawa i ciekawie spędzony czas. Dziekujemy za pomoc Pani Karinie Bilskiej w organizacji imprezy.

Ewa Jakubik

• Co słychać w IA? Klasowy teatr.

Dziś w naszej klasie dzień pełen wrażeń. To my - klasowi aktorzy i nasze kukiełki (wykonaliśmy je sami). „ŚPIĄCA KRÓLEWNA” zawsze zachwyca dzieci. Wszyscy czekaliśmy na szczęśliwe zakończenie bajki. Znacie tę bajkę?

• Andrzejki w klasie IIA i IIB

• Wspaniała zabawa andrzejkowa została zorganizowana przez animatora Mateusza Dybkę z Akademii Twórczej Zabawy "A Kuku!". Były tańce, słodki poczęstunek i zabawa na 102 !!!

• Andrzejki w IV b

• Tańce, wróżby, smakołyki i dużo dobrej zabawy :-) Tak można podsumować andrzejkowy wieczór czwartoklasistów. Szkoda, że tak szybko minął ten cudowny czas…

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w PSP nr 1 w Kluczborku :)

• Dnia 21 listopada w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Uczniowie przyszli ubrani na niebiesko. Spotkaliśmy sie całą szkołą na hali OSiR, odbyły się zawody sportowe, wspólnie rozmawilismy o tym jak brzmią prawa dziecka i o tym jak ważne jest ich przestrzeganie.

• Michał Różański Mistrzem Województwa Opolskiego :)

• Kolejny duży sukces naszego ucznia Michała z klasy  6a. Upragniony tytuł Mistrza Województwa Opolskiego Juniorów w szachach szybkich w Prudniku zdobył w sobotę 26 listopada 2022r. Po siedmiu zaciętych partiach, z których Michał nie przegrał żadnej z wynikiem 6,5 pkt. wygrał Otwarte Międzynarodowe  Mistrzostwa z dużą przewagą nad innymi zawodnikami z Polski i Czech.

Gratulujemy!

• Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasie IB.

• Miękki, puszysty, czasami z łatką. Swoje święto obchodził najmilszy przyjaciel wszystkich dzieci-Pluszowy Miś.Przeczytaliśmy fragment książki o znanym przez wszystkichu  misiu Kubusiu Puchatku. Jak było  zobaczcie sami .

• Andrzejki w klasie IB

• Wyjątkowe klasowe Andrzejki były świetną zabawą dla uczniów, którzy uwielbia takie wesołe klimaty. Radości  i śmiechu było wiele, a wszyscy świetnie się bawili. Z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal w przyszłym roku.

• W klasie IB znamy nasze prawa i obowiązki.

• W dniu Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka uwaga wszystkich była skierowana na dzieci. Uczniowie klasy IB poznali swoje prawa oraz ich znaczenie. Już wiedzą, że każde dziecko jest inne, a przez to wyjątkowe.

• Projekt "Wędrująca książka" IIA

• Podczas projektu poznajemy historię pewnego niesfornego misia. Bohatera naszej lektury "Pamiętnik Czarnego Noska". Ukochany przez kolejne pokolenia dzieci Czarny Nosek przeżywa mnóstwo przygód, czasem zabawnych, a czasem bardzo niebezpiecznych. Poznaje wielu przyjaciół, którzy ratują go z niejednej opresji. Kolejne fragmenty lektury czytali: Natalia, Szymon, Mikołaj i Ewa. Książka jest przekazywana z rąk do rąk i "wędruje po klasie".            Projekt został zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

• Dziecięca Rada Miejska w Kluczborku

• ,,Dobrostan psychiczny ucznia po zdalnym nauczaniu" był głównym tematem VII debaty Dziecięcej Rady Miejskiej  #razembezpieczniej. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII a

• Projekt Opolskie dla młodzieży.

• W ramach projektu opolskie dla młodzieży Zespół Szkół nr 1 w  Kluczborku przekazał klasie 7a karmnik i karmę dla ptaków. W trakcie spotkania młodzież przeprowadziła konkurs z wiedzy o ptakach a zwycieżcy otrzymali nagrody. Karmnik zostanie zamontowany na podwórku szkolnym a uczniowie klasy 7a będą dokarmiali ptaki.

Lidia Cieplik