• Jesienne Disko

• W poniedziałek 30 października klasy 4-8 bawiły się na wspaniałej jesiennej dyskotece. Samorząd i wolontariat przy pomocy pani Kariny Bilskiej udekorowały salę szkolną a dj Igor wykorzystał zakupioną wcześniej z funduszy samorządu dymiarkę , która uatrakcyjniła naszą zabawę. Zebraliśmy pieniądze które przeznaczymy na zakup piłek dla poszczególnych klas. Uczniowie bawili się wspaniale a dj Igor jak zwykle stanął na wysokości zadania.

• Kasztany dla Parasola

• 26 października świetlica terapeutyczna Parasol odebrała z naszej szkoły zebrane przez uczniów kasztany. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji a wolontariuszom naszego szkolnego klubu wolontariatu Jedyneczka Pomaga i uczniom z samorządu szkolnego za pomoc w pakowaniu ogromnej ilości kasztanów

• Pasowanie uczniów klas I w PSP nr 1 w Kluczborku

• Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Dzierżona w Kluczborku 25 października zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści wzięli udział w swojej pierwszej akademii szkolnej, w trakcie której przedstawili program artystyczny, po czym złożyli ślubowanie, a następnie Pan Dyrektor Krzysztof Syposz i Pani Wicedyrektor Józefa Kowal dokonali aktu pasowania na uczniach i życzyli dzieciom wielu sukcesów.

• Dzień Patrona Naszej Szkoły

• Dwudziesty szósty dzień października był dla nas w tym roku wyjątkowy, bowiem uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły.

Społeczność szkolna w tym dniu uczestniczyła w różnorodnych zajęciach i uroczystościach, które przybliżyły sylwetkę ks Jana Dzierżona. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie przygotowali ciekawe plakaty, wiersze, piosenki związane z życiem pszczelarza. Odpowiadali na pytania wykazując się tym samym dużą wiedzą
            z zakresu pszczelarstwa.

• Dzień Edukacji Narodowej 2023r.

• Dnia 13 X 2023r. odbyły się uroczyste obchody Gminnego Dnia Edukacji Narodowej i 250 Rocznicy Powołania Komisji Edukacji Narodowej, których współgospodarzem wraz z Gminą była  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Dzierżona z Panem Dyrektorem  Krzysztofem Syposzem  i udziałem zaproszonych Gości, Nauczycieli, Pracowników Szkoły, Uczniów.

Część oficjalna odbyła się w niesamowicie życzliwej atmosferze, wśród życzeń, podziękowań, kwiatów i nagród. Burmistrz Kluczborka  Jarosław Kielar oraz Dyrektor Administracji Oświaty  Elżbieta Pietrzykowska nagrodzili nauczycieli za pracę i zaangażowanie na rzecz swych szkół.  Zebrani usłyszeli jak wielkim wyzwaniem, ale i odpowiedzialnością jest wykonywanie tego zawodu. Wyrazy uznania do pracowników administracji i obsługi oraz emerytów, dziękując im za wiele lat poświęconych na realizację zadań oświatowych. Życzenia złożyli również zaproszeni Goście.

Następnie odbyło się wręczenie Nagród Dyrektora Szkoły nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za ich osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze. Gratulujemy.

Część artystyczną przedstawili  uczniowie klas III-VII, podczas, której słowem, piosenką i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy swoich wychowawców, ich poświęcenie i troskę oraz złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

• XII Piknik Stowarzyszeń Święto Pieczonego Ziemniaka

• Po raz 12 w naszej szkole zorganizowaliśmy Piknik Stowarzyszeń Święto Pieczonego Ziemniaka. Rodzice przygotowali wspaniałe potrawy z ziemniaków i nie tylko: frytki, pierogi, zupy krem z dyni i pomidorów , kompoty, przetwory jesienne i Oczywiscie na deser fantastyczne ciasta a w samym centrum festynu królowały kiełbaski z grilla i ziemniaczkiem z ogniska. Uczennice klas szóstych i piątych uświetniły imprezę tańcami współczesnymi i śpiewem . Pogoda super dopisała. Wszyscy świetnie się bawili i napewno nikt nie wracał głodny.
            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i obecność..

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 6 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. Mieliśmy możliwość sprawdzenia jej znajomości w dwóch konkurencjach. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

• Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

• 2 października na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy- święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc. Dlatego też nie mogło u Nas zabraknąć obchodów tego ważnego dnia! W PSP nr 1 wszyscy angażują się w budowanie szkoły, która jest miejscem przyjaznym dla uczniów. Włączając się w obchody Dnia bez Przemocy pedagog szkolny i nauczyciele współorganizujący zorganizowali dla wszystkich uczniów zajęcia profilaktyczno-wychowawcze, podczas których uczniowie- uzupełniając komiksy społeczne- sami poszukiwali sposobów rozwiązywania sytuacji konfliktowych, które są akceptowane społecznie. Zorganizowano dziś różnego rodzaju zabawy integracyjne, gry i zawody sportowe oparte na wzajemnej współpracy i wsparciu. Zwieńczeniem zajęć było wspólne zdjęcie na hali i zatańczenie Jerusalema. I temu wszystkiemu przyświecał kolor czerwony- kolor miłości do świata i ludzi, który królował dziś w strojach uczniów i nauczycieli.