• Bezpieczne ferie zimowe kl. IV b

• Już niebawem rozpoczną się tak bardzo wyczekiwane ferie zimowe. Z tej okazji pracownicy Straży Pożarnej wraz z Policją zorganizowali zajęcia profilaktyczne dla uczniów. Dzieci poznały sposób zachowania przy zamarzniętych akwenach wodnych czy też przy ulatnianiu tlenku węgla. Wiele emocji wywołał pokaz palącej się patelni z tłuszczem i sposób jej ugaszenia. Dzieci ćwiczyły również udzielanie pierwszej pomocy, rzucanie kołem ratowniczym, siedziały w wozie strażackim i policyjnym. Bardzo dziękujemy za tak ciekawie przygotowane zajęcia :-)

• Co słychać w IA? Grać każdy może...

• Są różne formy spędzania wolnego czasu. Klasa Ia proponuje gry planszowe. To wyjątkowy sposób na zabawę wszystkich pokoleń. Zawsze uczą, bawią i dają mnóstwo radości. Spróbować każdy może. ZAPRASZAMY!

• Wyniki konkursu " Kubuś Puchatek i przyjaciele"

• I miejsce - Liliana Kubicka, Yelizavieta Tiahunova,

II miejsce - Liwia Kaznowska, Antonina Lewicka, Magdalena Nemś,

III miejsce - Weronika Naróg, Hanna Klejn

Wyróżnienia - Liliana Relich, Olivier Stach, Ewa Jendrysiak, Antonina Zimnowoda

Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Beata Górska

• Funkcjonalne osiedla

• Projekt "Funkcjonalne osiedle" zakładał nie tylko stworzenie osiedla , w którym będą znajdowały się miejsca niezbędne do prawidłowego funkcjonowania jego mieszkańców,  ale także współpracę w zespołach projektujących i wykonujących zadanie. Wyszło wspaniale.

• Recyklingowy Pokaz Mody

• Klasy V realizowały projekt "Recyklingowy pokaz mody", podczas którego okazało się, że z przedmiotów i rzeczy "zbędnych" z recyklingu można stworzyć całkiem zabawne a czasem nawet  szałowe ubrania.

• Zabawa karnawałowa w klasach I

• Dziś wszyscy uczniowie klas I bawili się na zabawie karnawałowej.
          W szkole zaroiło się od wielu znanych postaci z bajek, filmów oraz związanych z pracą zawodów. Po zabawie uczniowie udali się do klas na poczęstunek. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Anna Sabina, Anna Respondek

Jak karnawał, to karnawał !

Pierwszaki się bawią;-)

• Klasa VI a ciekawe zadanie do wykonania ma:)

• Lekcja z  doradztwa zawodowego z udziałem pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w klasie VI a. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega wsparcie osób poszukujących pracy, poznali deficytowe zawody na lokalnym rynku pracy. Na podstawie ankiety zorientowali się w jakich zawodach mogliby pracować, a po wykonaniu zespołowego zadania (budowanie wieży) musieli wybrać spośród  siebie  lidera, pracownika, kontrolera i obserwatora.Sporo powodów do refleksji każdy miał po tym spotkaniu.
          Ewa Jakubik

• W ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi w PSP nr 1 w Kluczborku. Dnia 30 stycznia 2023r. nasze zaproszenie przyjął Pan Karol Bortnik.

• Tematem spotkania była motywacja, cel, działanie, ciężka, praca a to wszystko sprowadziło się do tego że w życiu bardzo wiele osiągnął. Od dzieciństwa grał w piłkę ,,futbol to moja pasja” opowiadał o tym jak o pięknej bajce. Nasze spotkania przeprowadzone były w bardzo życzliwej atmosferze i w świetnym kontakcie z młodzieżą. Pan Karol powiedział -,, Od zawsze uważam, że aby zrealizować marzenia, najpierw trzeba je po prostu mieć. Dotarcie na poziom reprezentacyjny wymaga bardzo wiele czasu, samodyscypliny, ciężkiej pracy, wysokiego poziomu umiejętności, poświęcenia i po części na pewno również szczęścia. Temu ostatniemu trzeba jednak umieć pomóc”. Uczniowie słuchali chętnie zadawali pytania i robili sobie wspólne zdjęcia. To był bardzo przyjemnie spędzony czas. ,,Bo najważniejsze to być dobrym człowiekiem” zakończył nasz gość.

Dziękujemy za spotkanie nauczyciele i  uczniowie  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kluczborku

Joanna Kaczor

• Dzień Piżamy w Psp1 już za nami:)

• Dnia 27 stycznia 2023r. obchodziliśmy Dzień Piżamy. Od samego rana zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zbierali się w murach Jedyneczki w piżamach, szlafrokach i kapciach. Radości i uśmiechom nie było końca.
          W ten wyjątkowy dzień śmiech niósł się po korytarzach szkoły od rana do późnych godzin popołudniowych. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom za udział w zabawie.

Poniżej zamieszczamy relację fotograficzną z tego wydarzenia.

• W ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi. Absolwent Jedynki z wizytą w naszej szkole.

• Pasja, motywacja, marzenia, cel  - takie hasła przeplatały się podczas spotkania z Filipem Stasiak, byłym uczniem naszej szkoły. Przyjechał by opowiedzieć o swojej pasji jaką jest lotnictwo. Obecnie uczy się w szkole pilotów LOT Flight Academy.

Podczas spotkania z młodzieżą podzielił się wspomnieniami ze swoich szkolnych lat, przywołując sylwetki naszych nauczycieli. Filip powiedział: ,,Zaufani nauczyciele wierzyli we mnie, pomogli mi zdobyć pewność siebie i kibicowali przez cały czas”. Mówił, że czas nauki w szkole był ważnym etapem, który przygotowywał do dokonywania życiowych wyborów. Nasz gość podkreślił, że najważniejsze w życiu jest podążanie za swoimi marzeniami. Coś, co może wydawać się nieosiągalne, tak naprawdę jest realne. Patrz na cel, który jest wysoko ale wchodź powoli po schodach, by go osiągnąć. Czasem to ciężka praca, ale warto. Jego wystąpienie wzbudziło u uczniów wiele pozytywnych emocji.

Uczniowie klasy 6a tak napisali po spotkaniu: ,,Dzięki wielkie za przyjście do nas i przedstawienie swojej historii, dzięki Tobie zrozumiałem, że  żeby coś osiągnąć trzeba na to ciężko pracować i nie ma granic wieku”. ,,Twoja wypowiedź nadała mi motywacji do spełniania marzeń. Uświadomiła mi, że wszystko jest możliwe, ponieważ krok po kroku można wiele osiągnąć”. ,,Zaczęłam wierzyć, że moje marzenia się spełnią”.

Dziękujemy za to ważne spotkanie nauczyciele i uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
          w Kluczborku.

Natalia Liśkiewicz i Joanna Kaczor