• SZANOWNI RODZICE!

• W zakładce UCZNIOWIE  i  RODZICE na stronie naszej szkoły.

Przekazujemy niezbędne informacje, dotyczące przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych i publicznych szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi w Gminie Kluczbork w roku szkolnym 2023/2024

Zapraszamy :)

• Walentynkowe Disco :-)

Nasza szkolna dyskoteka to absolutny hit:-) Wszyscy bawili się świetnie a poczta walentynkowa przyniosła uśmiech i radość dla obdarowanych :-)  Brawo samorząd i wolontariat za tak świetną organizację imprezy. Brawo DJ Igor i bileterzy :-) Dziękujemy wszystkim za wspaniałą współpracę i zabawę  :-)

• Wycieczka klas Vc, VII a,VIII b :)

• Ferie zimowe w tych klasach zaczęły się już w piątek 10 lutego. Uczniowie wraz z nauczycielami wybrali sie na wycieczkę do Chorzowa i do Gliwic. W Planetarium byliśmy w kosmosie a przynajmniej tak nam się wydawało, potem dla równowagi był Park Trampolin HOPSA. Następny postój to Funzeum gdzie wszyscy z zaciekawieniem zwiedzali kolejne pokoje z kolorami. Robili zdjęcia jedyne w swoim rodzaju a na koniec obowiązkowa wizyta w MC Donald. Było wesoło i sympatycznie. Lidia Cieplik

• Bezpieczne ferie zimowe kl. IV b

• Już niebawem rozpoczną się tak bardzo wyczekiwane ferie zimowe. Z tej okazji pracownicy Straży Pożarnej wraz z Policją zorganizowali zajęcia profilaktyczne dla uczniów. Dzieci poznały sposób zachowania przy zamarzniętych akwenach wodnych czy też przy ulatnianiu tlenku węgla. Wiele emocji wywołał pokaz palącej się patelni z tłuszczem i sposób jej ugaszenia. Dzieci ćwiczyły również udzielanie pierwszej pomocy, rzucanie kołem ratowniczym, siedziały w wozie strażackim i policyjnym. Bardzo dziękujemy za tak ciekawie przygotowane zajęcia :-)

• Co słychać w IA? Grać każdy może...

• Są różne formy spędzania wolnego czasu. Klasa Ia proponuje gry planszowe. To wyjątkowy sposób na zabawę wszystkich pokoleń. Zawsze uczą, bawią i dają mnóstwo radości. Spróbować każdy może. ZAPRASZAMY!

• Wyniki konkursu " Kubuś Puchatek i przyjaciele"

• I miejsce - Liliana Kubicka, Yelizavieta Tiahunova,

II miejsce - Liwia Kaznowska, Antonina Lewicka, Magdalena Nemś,

III miejsce - Weronika Naróg, Hanna Klejn

Wyróżnienia - Liliana Relich, Olivier Stach, Ewa Jendrysiak, Antonina Zimnowoda

Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Beata Górska

• Funkcjonalne osiedla

• Projekt "Funkcjonalne osiedle" zakładał nie tylko stworzenie osiedla , w którym będą znajdowały się miejsca niezbędne do prawidłowego funkcjonowania jego mieszkańców,  ale także współpracę w zespołach projektujących i wykonujących zadanie. Wyszło wspaniale.

• Recyklingowy Pokaz Mody

• Klasy V realizowały projekt "Recyklingowy pokaz mody", podczas którego okazało się, że z przedmiotów i rzeczy "zbędnych" z recyklingu można stworzyć całkiem zabawne a czasem nawet  szałowe ubrania.

• Zabawa karnawałowa w klasach I

• Dziś wszyscy uczniowie klas I bawili się na zabawie karnawałowej.
          W szkole zaroiło się od wielu znanych postaci z bajek, filmów oraz związanych z pracą zawodów. Po zabawie uczniowie udali się do klas na poczęstunek. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Anna Sabina, Anna Respondek

Jak karnawał, to karnawał !

Pierwszaki się bawią;-)

• Klasa VI a ciekawe zadanie do wykonania ma:)

• Lekcja z  doradztwa zawodowego z udziałem pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w klasie VI a. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega wsparcie osób poszukujących pracy, poznali deficytowe zawody na lokalnym rynku pracy. Na podstawie ankiety zorientowali się w jakich zawodach mogliby pracować, a po wykonaniu zespołowego zadania (budowanie wieży) musieli wybrać spośród  siebie  lidera, pracownika, kontrolera i obserwatora.Sporo powodów do refleksji każdy miał po tym spotkaniu.
          Ewa Jakubik

• W ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi w PSP nr 1 w Kluczborku. Dnia 30 stycznia 2023r. nasze zaproszenie przyjął Pan Karol Bortnik.

• Tematem spotkania była motywacja, cel, działanie, ciężka, praca a to wszystko sprowadziło się do tego że w życiu bardzo wiele osiągnął. Od dzieciństwa grał w piłkę ,,futbol to moja pasja” opowiadał o tym jak o pięknej bajce. Nasze spotkania przeprowadzone były w bardzo życzliwej atmosferze i w świetnym kontakcie z młodzieżą. Pan Karol powiedział -,, Od zawsze uważam, że aby zrealizować marzenia, najpierw trzeba je po prostu mieć. Dotarcie na poziom reprezentacyjny wymaga bardzo wiele czasu, samodyscypliny, ciężkiej pracy, wysokiego poziomu umiejętności, poświęcenia i po części na pewno również szczęścia. Temu ostatniemu trzeba jednak umieć pomóc”. Uczniowie słuchali chętnie zadawali pytania i robili sobie wspólne zdjęcia. To był bardzo przyjemnie spędzony czas. ,,Bo najważniejsze to być dobrym człowiekiem” zakończył nasz gość.

Dziękujemy za spotkanie nauczyciele i  uczniowie  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kluczborku

Joanna Kaczor

• Dzień Piżamy w Psp1 już za nami:)

• Dnia 27 stycznia 2023r. obchodziliśmy Dzień Piżamy. Od samego rana zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zbierali się w murach Jedyneczki w piżamach, szlafrokach i kapciach. Radości i uśmiechom nie było końca.
          W ten wyjątkowy dzień śmiech niósł się po korytarzach szkoły od rana do późnych godzin popołudniowych. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom za udział w zabawie.

Poniżej zamieszczamy relację fotograficzną z tego wydarzenia.